Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość whiter

witam

całkiem niedawno stałem się posiadaczem Passata 1.9 TDI PD 115 (ATJ) 4 Motion -2000r., niestety wytłukłem z tyłu zawieszenie i posypały mi się sprężyny podczas jazdy i przyszła mi pora je wymienić. i tu moje pytanko jakie będą najlepsze sprężyny na tył dla 4 motion? ktoś zna konkretne przykłady?

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

całkiem niedawno stałem się posiadaczem Passata 1.9 TDI PD 115 (ATJ) 4 Motion -2000r., niestety wytłukłem z tyłu zawieszenie i posypały mi się sprężyny podczas jazdy i przyszła mi pora je wymienić. i tu moje pytanko jakie będą najlepsze sprężyny na tył dla 4 motion? ktoś zna konkretne przykłady?

pozdrawiam!

Kayaba/Monroe i inne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAYABA JA WYMIENIŁEM 5-6 LAT TEMU ZROBIŁEM 90 000 KM .MYŚLE ZE SA WARTE PONOWNEGO ZAŁORZENIA WIEC JE KUPIE JESZCZE RAZ JEZDZIŁEM PO POLSKICH DROGACH I DO KOŃCA NIE WIEM CZY NA PEWNO PADŁY MI ZNOWU TYLNE JAK POJADE DO DIAGNOSTY TO NAPISZE COS WIECEJ .POLECAM PASSAT B5 1997r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KAYABA JA WYMIENIŁEM 5-6 LAT TEMU ZROBIŁEM 90 000 KM .MYŚLE ZE SA WARTE PONOWNEGO ZAŁORZENIA WIEC JE KUPIE JESZCZE RAZ JEZDZIŁEM PO POLSKICH DROGACH I DO KOŃCA NIE WIEM CZY NA PEWNO PADŁY MI ZNOWU TYLNE JAK POJADE DO DIAGNOSTY TO NAPISZE COS WIECEJ .POLECAM PASSAT B5 1997r

 

chcialem dodac ze bylem u diagnosty i sie myliłem kayaby dzialają doskonale 71% wyszło na tescie cos sobie wmówiłem przednie tesz 67% tak ze tym bardziej polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kolega z forum, z zawodu mechanik polecal mi z amorkow Kamoke. Z lektur forum widze, ze za duzo osob w passku ich nie zalozyla, choc opinie ma dobre. Jakos bardziej jestem z KYB.

Prawdopodbnie musze wymienic wszystkie 4 szt, bo mi ciekna po jednym na os.

 

Macie jakies nowe info o tej Kamoce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawno kolega z forum, z zawodu mechanik polecal mi z amorkow Kamoke. Z lektur forum widze, ze za duzo osob w passku ich nie zalozyla, choc opinie ma dobre. Jakos bardziej jestem z KYB.

Prawdopodbnie musze wymienic wszystkie 4 szt, bo mi ciekna po jednym na os.

 

Macie jakies nowe info o tej Kamoce?

bierz kayabe, z kamoki to dobre tylko wycieraczki są:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierz kayabe, z kamoki to dobre tylko wycieraczki są
Po ile macie KYB? WVWZZZ3BZ4E30XXX. Wstepna diagnoza co do wymiany w zawieszeniu bedzie za tydzien, wiec juz odkladam kieszonkowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przeczytałem cały wątek. Stawiam na KAYABA (przód).

Zależy mi na kompromisie pomiędzy twardością a komfortem. Pośrednie.

 

Jaki model, nr katalogowy?

 

Mój VIN: WVWZZZ3BZ2E321490

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KAYABA (przód)
Na tyl tez to samo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeszcze nie tym razem. Mechanik oglądał i tylko przód proponuje. Jeden wycieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy mi na kompromisie pomiędzy twardością a komfortem. Pośrednie.

 

Ja myślałem że za to odpowiada sprężyna a amorek w drugiej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, to poproszę o info co do sprężyn... no ale i tych amorów.

Oczywiście by sprężyny były w klasie cenowej jak dla amortyzatorów Kayaba-je. Wiedzy nigdy za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cały wątek o sprężynach i kolorach kropek co dobrać do poszczególnych amorków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooook, szukam zatem :) i ponawiam pytanie o amory Kayaba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę wymienić amorki z przodu w moim pasku i oglądając ich oferty nasuwa się pytanie czy do mojego passata mam kupić amortyzatory olejowe, olejowo-gazowe czy gazowe. Jeżeli ktoś potrafi mi odpowiedzieć to bardzo proszę o pomoc. W razie czego podaję swój nr VIN, WVWZZZ3BZYE068679.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z oceną zużycia u diagnosty. W poprzednim pasku miałem wyniki na poziomie 50% na przeglądzie, a jeździć się nie dało (latał po całej drodze). Wymieniłem na KYB gazowe i było prefekt przez kolejne 60k km do sprzedaży. Teraz w nowym zrobię to samo (sportowe seryjne z przebiegiem 250k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie. Koledzy co powiecie na takie amorki

http://www.motointegrator.pl/produkty/247854-amortyzator-tyl-gazowy-kayaba-553207

dużo się one różnią charakterystyką pracy od

http://allegro.pl/amortyzator-kyb-vw-passat-b5-b6-variant-1996-2005-i3972851439.html

czy jakieś inne propozycję

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie. Koledzy co powiecie na takie amorki

http://www.motointegrator.pl/produkt...-kayaba-553207

dużo się one różnią charakterystyką pracy od

http://allegro.pl/amortyzator-kyb-vw...972851439.html

czy jakieś inne propozycję

Pozdrowienia

te pierwsze jakas chora cene pokazales, oba kosztuja podobne pieniadze, a tam jest detal IC:)

jak dla mnie nie odczujesz różnicy przy normlanym użytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o cenę tylko które by nadawały by się lepiej, sam jestem za tymi pierwszymi. To były przykładowe linki, ceny to ja mam niższe na jedne czy drugie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie opinie o Just -a-gas są kiepskie. Amory bardzo twarde. Słabo tłumią nierówności, auto raczej podskakuje jak ping-pong. Poczytaj opinie na zagranicznych forach - 90% użytkowników klnie na te kayaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności