Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

byleby był to bilstein oryginalny, najlepiej pochodzący z oficjalnej sieci dystrybucji. Mieliśmy informacji że bardzo dużo bilsteina przyjeżdza do PL z chin i są bardzo korzystne cenowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego rocznika zmieniły się amortyzatory w B5?

Pytam bo kolega przywiózł ładną b5 z Anglii ale po lifcie.

Będą pasowały tylne do mojego z 99 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od jakiego rocznika zmieniły się amortyzatory w B5?

Pytam bo kolega przywiózł ładną b5 z Anglii ale po lifcie.

Będą pasowały tylne do mojego z 99 roku?

tylne są takie same w przed i po lifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie w dzisiejszych czasach masz polskie amorki na rynku Jan?

 

jakies magnum ,gosciu gadal ze to polskie ,spisuja sie super caly czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magum technology to chińczyki oferowane przez inter cars, na 99% nie jest to nic produkowane w naszym kraju ;), jedyne polskie amorki jakie przychodzą mi do głowy to amortyzatory gazowe klapy bagażnika/maski firmy KROSNO :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już chyba gdzieś pisałem - generalnie mogę polecić Monroe -- mam je od roku i za cenę ok 800pln nic lepszego się nie znajdzie. Za ok 1000pln idzie kupić KONI Street (gdyby były do mojego takie bym miał ).

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam amorki KYB lub sachs. Osobiście mam taki komplet u siebie i spisują się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
magum technology to chińczyki oferowane przez inter cars, na 99% nie jest to nic produkowane w naszym kraju ;), jedyne polskie amorki jakie przychodzą mi do głowy to amortyzatory gazowe klapy bagażnika/maski firmy KROSNO :))

 

tyle chodza i nic im nie jest ,lepsze sa od kayaby bo mialem je 2 lata i sie rozje^ły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak tył masz kayaba to radzę wymienić także na kayabę tą samą serię na przód żeby była taka sama charakterystyka całego autka. To optymalne rozwiązanie.

 

no i nie posłuchałem się. Nie, żeby poradę olać, ale bądź tu moondry i znajdź serię tylnych, skoro naklejka znikła, a wybitego numeru nie widać. Ale jak wymieniałem je dwa lata temu, a przód był w stanie idealnym ( 78%) to samochód zachowywał się zupełnie normalnie.

Kupiłem amory Sachs 557 837 i zamontowałem. Stare zapadły się i już nie wróciły, znaczy się szrot. ZDemontowane miały symbol 556 672 i wszystkie oznaczenia producenta, natomiast za cholerę nie znalazłem daty produkcji. Czy to możliwe, żeby były to jeszcze zamontowane fabrycznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amorka Przemku który miałeś 556672 nawet mi katalog nie odnajduje. Jak najbardziej możliwe że byly jeszcze fabryką, powiedz czy przed wymianą robiłeś test na testerze? Ile miały procent?:) Kayaby które miałeś to seria excel G najpewniej.

Wrzuć mi na pw cenę jaką dostałeś na sachsika :)

Pozdrówki i szerokiej drogi teraz!

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o amortyzatorach firmy Delphi musze kupic komplet przod i tyl i niewiem czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To średnia półka, różnica w cenie delphi a kayaba/sachs/monroe jest naprawdę niewielka. Generalnie chyba lepiej kilka złotych Łukaszu do powyższej trójki dopłacić.

POzdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To średnia półka, różnica w cenie delphi a kayaba/sachs/monroe jest naprawdę niewielka. Generalnie chyba lepiej kilka złotych Łukaszu do powyższej trójki dopłacić.

POzdrówki

marcin

 

Jesli mozna to przeslij mi na pw jakie macie ceny za poszczegolne amorki przod tyl i wiadomo odrazu zestaw ochronny pozdrwaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byleby był to bilstein oryginalny, najlepiej pochodzący z oficjalnej sieci dystrybucji. Mieliśmy informacji że bardzo dużo bilsteina przyjeżdza do PL z chin i są bardzo korzystne cenowo :)

Również i Sachs przyjeżdża z chin.Nie wiem czy amory również,ale wymieniałem tylne amory sachs made in germany.Pech chciał,że nie udało mi się wymontować jednego starego z gniazda,które uległo uszkodzeniu.Zakupiłem (chyba w oficjalnej dystrybucji)w inter cars nowe gniazdo(łożysko) Sachs, a na pudełku -Made in China.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie żartuj ?

.Zakupiłem (chyba w oficjalnej dystrybucji)w inter cars nowe gniazdo(łożysko) Sachs, a na pudełku -Made in China.
Właśnie dziś stwierdziłem, że po trzech latach KYB zamontowane na tyle się skończyły, a właściwie skończył się jeden - 10% sprawności. Drugi 70%.

Wcześniej pisałem, że dwa lata temu, ale się walnąłem, paragon nie kłamie :(

Skoro przód mam Sachc, to chciałem tył rónież Sachs, ale jak China, to ................. sam nie wiem. Na opakowaniach przednim mam wyraźnie made in Germany. Piszę do sprzedawcy, czy ma tył germański

Przy okazji, pytanie z czystej ciekawości. Gdyby ten amor zużył się w okresie gwarancyjnym, to jak wygląda sprawa reklamacji ? wszak wymienia się zawsze dwa, a nie jeden, a jeden jest szrot, drugi zupełnie OK.

 

P.S. O ile pamietam, te KYB to chyba made in Pland były, ale po zdemontowaniu jeszcze potwierdzę ewentualnie, jak jest ślad jakiś

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje sachsy są made in germany. Montowalem te amoryw wielu autach i tylko raz spotkalem sie z produkcją nieniemiecką - byly to amory do polo 86c - Turcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek napisz ile km zrobiłeś na tej kayabie? Reklamując amor wymienią Ci w razie czego jedną szt. Niestety nie jest tak dobrze że wymienią oba.

Nie wjechałeś w jakąś mega dziurkę że tak amor wylał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć ile, średnio rocznie ok 20-25 tyś, więc załóżmy, że 60 tyś pi razy drzwi.

Mam mega paskudny dojazd do domu, ale jadą ten odcinek (30m) z prędkością spacerową. Nie przypominam sobie wpadki w jakąś dziurę z konkretnym efektem.

Kupię Sachsa.

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za czcionka ?? Popraw to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności