Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

bilstein b8 najlepiej, ale to juz cena wysoka, w teorii wszystkie seryjne wytrzymuja obnizenie do -30, w praktyce chłopaki jeżdżą i nie narzekają

 

a jaka cena u was za bilstein b8? ;) za komplet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie temat na ceny:) lap pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A co polecacie ze średniej półki do B5 w sedanie? Nie mam za dużo kasy a muszę wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja dzis na przod załozyłem kayaba olejowo-gazowe , 145 zł szt i do tego komplet odbojólw za 40 zł , błoga cisza nastała ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o średniej półce. Coś na poziomie Krafta. Warto to brać do ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałem o średniej półce. Coś na poziomie Krafta. Warto to brać do ręki?

kraft to niska półka:) a nie srednia, takze lepiej trochę dołożyc i wsadzic cos sensowniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ustalmy cos do 200 zl za komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kraft i maxgear to tanizna.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

zobacz monroe original powinny być korzystne cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na najtanszych polskich jakie byly juz 4 rok i dalej super ( a drogi tu tragedia ) dalem 200zl przod i 150zl za tyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie w dzisiejszych czasach masz polskie amorki na rynku Jan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj firme tych amorów ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przednie amortyzatory mają wpływ na wysokość przedniego zawieszenia? Wiem, że odpowiadają za to sprężyny założyłem nowe seryjne i nadal autko pieje z przodu. Proszę o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wysokość sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jezdze na najtanszych polskich jakie byly juz 4 rok i dalej super ( a drogi tu tragedia ) dalem 200zl przod i 150zl za tyl

 

Nie ma czegoś takiego jak polskie amortyzatory.

Amortyzatory do pojazdów niemieckich to SACHS jedyne warte uwagi.Na monroe też niektórzy nie narzekają.

KYB czy jak kto woli Kayaba jest do zaakceptowania.Pamiętajmy że KYB robi amorki na różne rynki zbytu, w innych fabrykach...

Także do hondy Civic V gen mogą KYB być rewelka, a do passata już nie do końca.

 

Maxgear,Kraft,Hart i wszelkie wynalazki hurtowni to towar nie warty uwagi wcale.Niejednokronie odbiegający wymiarami od oryginału.

 

Jeśli mówimy o passacie to wybierajcie tylko SACHS ( seryjne rzecz jasna ) . Stockowy Bilstein też poszedł w masówkę.

W swojej karierze w branży handlowej miałem przypadki które dyskfalifikują tę markę w moich oczach..

1.Mondeo mkIII - tył. Po wyjechaniu na drogę jeden się wylał.Reklamacja od ręki.

2.BMW E39 - zamiast aluminiowe zrobili stalowe..efekt ? Przy mocowaniu do zwrotnicy przełamanie=pochylenie koła=geometria=brak słów.Reklamacja od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KYB czy jak kto woli Kayaba jest do zaakceptowania.Pamiętajmy że KYB robi amorki na różne rynki zbytu, w innych fabrykach...

Także do hondy Civic V gen mogą KYB być rewelka, a do passata już nie do końca.

 

Tutaj kolego bym tylko potwierdził kolegom z forum ze KYB jak najbardziej do Passata pasuje i nie moge powiedziec ze to badziew lub ze nie jest rewelka do passata fakt produkuja oni do japonczyków za zwyczaj gdzie jest wiadomo to rewelacyjne i nie dobite ale w passacie tez sie to potwierdziło jezdze na KYB i naprawde zero problemu zawieszenie jak najbardziej rewelacujnie na nic sie spisuje praktycznie jak oryginal i z wytrzymaloscia tez nie ma problemu narazie wczesniej w Fordzie tez załozyłem KYB zrobił 50 tys km na nich i został sprzedany ale wycieku ani nic nie było i zawieszenie bylo nadal sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze prawisz , dac ci piwa , kilku moich znajomych ma tej firmy amorki i chwala , mam i ja , jak narazie cisza ...a to bezcenne , szkoda zawieszenia i opon na wyj...amorkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do seryjnych springów Sachs 557 837 ( Passat B5 FL 130 KM) czy też szukać 557 839 ( comfort), a może KYB . Różnica w cenie za komplet niewielka. I co jeszcze powinienem zamówić ( odbojniki, i co tam idzie ) Tył mam KYB.

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tył masz kayaba to radzę wymienić także na kayabę tą samą serię na przód żeby była taka sama charakterystyka całego autka. To optymalne rozwiązanie. Osłony odboje wymieniaj przy każdej wymianie amorków. Oszczędzi Ci to kłopotu przy ewentualnym postępowaniu tfu tfu reklamacyjnym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie jeździłem na amorach Bilsteina. Polecam,nie narzekałem na nie. I przy wymianie w Passacie także się na nie pokuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W poprzednim aucie jeździłem na amorach Bilsteina. Polecam,nie narzekałem na nie. I przy wymianie w Passacie także się na nie pokuszę.

bardzo dobry amorek, porównywalnyz kyb/sachs :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności