Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Obtarcia pojawiają się kiedy nadkola nie są skręcone z podłogą pod silnikiem.

Napór wiatr dociska je do kół, które rzeźbią w nich te otwory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę jedynie rozmiar opony, rozstaw śrub i wielkość felgi, nie ma ani słowa o ET i szerokości felgi. Po zdjęciach wnoszę, że jest to jakieś 17x8. Jeśli nie masz obniżonego auta, to raczej nie ma z niczym problemu, jeśli jednak chcesz mieć glebę to przydało by się wiedzieć jakie to ma ET.

 

Jeśli chodzi o ET, to (biorąc pod uwagę, że felga ma te 8" szerokości) z tą oponą musisz szukać ET coś w okolicach od 45 do 40. Pamiętaj, że lepiej kupić większe ET, tj. 50+ i wyregulować je dystansem niż kupić za małe ;)

 

zresztą wystarczy przeczytać parę postów w tym wątku, bo pytania padają ciągle te same :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam felgi o oznaczeniach 80Jx17H2 i na każdej jest ET60.

Felgi przednie ocierają mi o zaciski hamulcowe (tylne nie wiem bo juz nie przymierzałem ale wydaje mi się że też będą ocierać skoro przód ociera?) jakie najlepiej dać dystanse? Do auta będzie też założony gwint na chwile obecną są amory MTS-a i spreżyny SuperSporta -40. Na felgach są opony 205/45/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj na przód 20mm dystans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj na przód 20mm dystans

 

A na tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na tył?
na tył może jakieś 25 bo normalnie przód bardziej wystaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
80Jx17H2

 

ja mam taki sam rozmiar felgi i ET 35, opona 225/45/17, gwint też jest

nic nigdzie nie ociera, a felga z przodu jest równo z nadkolem i wygląda ok

tył jest troszkę schowany ale jakoś nigdy nie myślałem o dystansie, a jeżeli bym działał to maks 10mm

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki sam rozmiar felgi i ET 35, opona 225/45/17, gwint też jest

nic nigdzie nie ociera, a felga z przodu jest równo z nadkolem i wygląda ok

tył jest troszkę schowany ale jakoś nigdy nie myślałem o dystansie, a jeżeli bym działał to maks 10mm

pozdr

 

Ale w tej kwestii rozchodzi się o ET. Im ET jest mniejsze tym felga bardziej wychodzi na zewnątrz, im większe (ET60 jak u Kolegi WojtasTDI) felga bardziej się chowie, zbliża ku amortyzatorowi.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w tej kwestii rozchodzi się o ET. Im ET jest mniejsze tym felga bardziej wychodzi na zewnątrz, im większe (ET60 jak u Kolegi WojtasTDI) felga bardziej się chowie, zbliża ku amortyzatorowi.

 

Pozdro...

 

Dlatego właśnie WojtasTDI może z przodu dać dystans nawet 25mm i nic mu nie będzie ocierało, a z tyłu nawet 10mm więcej.

no!

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET60 + dystans 25 = ET35

Mi przy ET35 na feldze 8J z opona 225/40/18 obciera na mocno skreconym gwincie. Więc niebyłbym taki pewien tego dystansu. Ba - nawet po poszerzeniu nadkola i zaklepaniu go co dalo jakies 7-8mm i jeszcze mocniejszym skreceniu gwintu (prawie do samego dolu) dalej dotyka nadkola przy wjechaniu na nierwonosci przy skreconych kolach, ale teraz na tyle delikatnie, ze nic sie nie dzieje. Dotyka jedynie plastikowej czesci nadkola, ktora jest u mnie inaczej ulozona ze wzgledu na zaklepanie do wewnatrz rantu.

 

Co do tylu to owszem, dystans 35mm powinien wejsc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki gdzie moge sprawdzić jaką felge dobrać do SEATA AROSY chciałbym założyć do niego 15' tylko jakie ET i jaki rozmiar opony coby to wszystko jakoś wyglądalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na forum że kolega ma założone te felgi co i ja kupiłem i też na nich miał ET60 założył dystansy 15mm na przód i tył i felga z oponą jest równo z nadkolami...więc chyba u siebie zrobie to samo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Mam do was pytanko Panowie. Jaką polecacie oponę na felgę R16 7,5J ET 35 ? 195/50 czy 55 ? Przy ori zawiasi, żeby to jakoś wyglądało.

Jak ktoś by miał z chęcia bym jakieś foto zobaczył. Będzie to na passacie B4.

Proszę o opinie.

 

Ktoś mógłby mi pomóc ???

Edytowane przez Dibcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lato mam kapcie na alusach: 7J*15H2 ET59 z gumami 195/60/r15

Pochodzą chyba od jakiegoś Golfa, w każdym razie są to fabryczne alusy VW...

 

Jednak mam z nimi problem... przy cofaniu na mocno skręconych kołach przednie felgi trą o wahacze "dolne gięte" i wsporniki przewodów hamulcowych, widoczne ślady na rantach felg oraz na wahaczach...

Tyle są OK.

 

Zapewne problem leży w tym dużym ET59

 

Domyślam się że potrzebuje dystansów... ale jakich?

Prócz dystansów pewnie też śrub, takich samych jak oryginalne czy dłuższe do alu, obecnie alu są przykręcane standardowymi śrubami od stalek, z dystansami pewnie potrzebne będą dłuższe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo było et45 czyli dystans 14mm.

Spokojnie możesz włożyć do et35, czyli dystans 24mm.

W tym przedziale będzie ok.

Śruby dłuższe o grubość dystansów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy podejdą mi te alu ???

 

 

http://moto.allegro.pl/komplet-felg-4x100-16-plus-opony-215-40-16-i1955596240.html

 

 

 

bo sa szerokie i chyba oponka 205 nie wchodzi w gre , lata ktos na takim rozmiarze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/komplet-felg-...955596240.html

 

 

 

bo sa szerokie i chyba oponka 205 nie wchodzi w gre , lata ktos na takim rozmiarze ?

Bez kozery powiem....szpanerskie ale w pozytywnym znaczeniu ;) ...ja bym brał za te pieniądze, jeszcze śruby w komplecie...

TUTAJ masz rozmiary...muuuuszą pasować... ;) spokojnie założysz 205 tylko trzeba będzie uważać na krawężniki..opony typowe do alusów mogą być nawet na styk z szerkością felgi i krawężniki staja sie mniej grożne.

Ja mam tak stary brzeg opon od przycierania a na alusach zero rysek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem chetny zeby wziasc ale czy na szerokosc wejdą te koła ?? czy nie będą obcierac??? o tył sie nie martwie bo podwyższony mam ale czy nie bedą obcierac przy skrentach i o amortyzator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności