Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

fakt racja a jaka wygoda na takich 225/45/17 ?? :D

więc te 235\45 ewentualnie na razie dać na tył tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 17 ogólnie jest wygodnie i na takim balonie ;) 235 duży balon wywal i kup takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/oryginal-vw-17-5x112-golf-v-touran-i2044600687.html

 

 

panowie czy takie felgi beda pasowały do b5 fl ?? kombiacza ??? prosze o szybka odp

wg mnie za duże ET - bedą potrzebne dystanse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz dystans 20mm i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm kupiłem takie felgi wlasnie do swojego b5 fl kombi i jakie dystanse kupić aby to było okej? te felgi są oryginalnie w vw golfie V , a ten otwór centrujacy bedzie okej??

 

http://allegro.pl/oryginal-vw-17-5x1...044600687.html

 

 

a i jeszcze jedno czy jak kupie dystansy to brać ze śrubami czy te śruby które mam aktualnie beda pasować do nich? Pozdrawiam

Edytowane przez tricu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby nie będą pasowały.

 

Grubość dystansu zależy od Twojego upodobania. Jeśli chcesz mieć "normalnie" to daj 20mm. Jeśli chcesz mieć felgę bardziej wysniętą ale mieszczącą sie w nadkolu, to dystans na przód daj jakieś 25 a na tył 30.

 

Według mnie powinno to ładnie wejść, jak nie to niech mnie ktoś poprawi bo już średnio myślę po 3 egzaminach i całym dniu na uczelni :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to fl dodał bym jeszcze po 5mm

 

co do śrub musza być dłuzsze o tyle ile dasz dystans, Pamiętaj ze do oryginalnych felg musisz dać śruby z łbem kulistym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzieki Krajesk za informacje o tym łbie kulistym !!

 

Panowie to co dać na przód dystans 20mm a z tyłu dać 25mm ? czy jeszcze wiecej? Chcę aby ładnie wygladało i aby sie jezdziło okej. Opone mam dać 215/50 jeśli to coś zmienia. Wiem że ładniej by było 225/45 ale sporo jezdze i wolalbym te 215/50 chyba też może być czy coś to zmienia????

 

 

Dzięki Panowie za szybka odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okej dzieki Krajesk za informacje o tym łbie kulistym !!

 

Panowie to co dać na przód dystans 20mm a z tyłu dać 25mm ? czy jeszcze wiecej? Chcę aby ładnie wygladało i aby sie jezdziło okej. Opone mam dać 215/50 jeśli to coś zmienia. Wiem że ładniej by było 225/45 ale sporo jezdze i wolalbym te 215/50 chyba też może być czy coś to zmienia????

 

 

Dzięki Panowie za szybka odp.

 

błotniki tylne względem przednich wystają na zewnątrz niecałe 10mm, także mozesz dac 20 i 25 lub 20 i 30. Co do opony polecam:

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/zamienniki-opon

wzorcowa opona wpisz 195/65/15, zobaczysz wtedy różnice i czy ci to odpowiada czy nie względem twoich rozmiarów i wymagań. Ja bym chyba wolał 225/45.

Na tej stronie jest też fajny kalkulator et polecam:

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

felga 8cali et35 przy oponie 225 w 3bg jest na równi z przednim błotnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krajsek ale kurcze hmm bym dał 225/45 ale hmmm dużo ale to bardzo dużo jeżdzę po Polskich drogach, niewiem już sam a co opony 215/50 beda gorsze czy co??? Prosze wszystkich forumowiczow o pomoc jakie opony kupić na feleg 17cali.

 

Co do dystansów wezme na przód 20mm na tył dam 25mm.

 

hmm tylko zostaje problem tych opon :/ ma ktoś 215/50 ? czy to sie nie nadaje do 17calowych ? czy musi byc 225/45 jaka jest roznica itp ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale co ma do tego to, że bardzo duzo jezdzisz po polskich drogach? Przecież wysokosc tych opon jest praktycznie taka sama, jedna ma 10.7 cm a druga 10.2 cm.

 

5mm nie robi dużej różnicy, więc nieprzesadzajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Krystian pisze, nic nie ma jedno do drugiego. Nie wiem czy patrzyłeś na różnic cenową tych rozmiarów :) jest to nietypowy rozmiar opony. Ja jeździłem na 205/55/16 teraz mam 225/40/18 jest twardziej ale bez przesady tez jeżdżę o PL DUŻO! w te lato ponad 30tys km. Myślę ze w twardości dużej różnicy nie będzie, ale odczuwalna na pewno na + bo średnica całego koła się zwiększy wiec będzie bardziej tłumiła. Nie ulega wątpliwości że najbardziej komfortowo będzie na 195/65/15 takie mam na zimę. Ja zaobserwowałem większa różnice w komforcie miedzy 15 a 16 niż między 16 a 18, więc myślę ze oponą dużo tu nie wywalczysz poza wikszym prześwitem o 6mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba bedzie trzeba wziasc 225/45 jak mówicie że niema dużej różnicy, chodzi mi głównie o dziury zeby felg szybko nie poyebać. Jak z tym jest u was??? Jeszcze nie pogieliscie ? Mialem ostatni samochod z 215/50 i bylo okej nie bylo twardo itp dlatego chciałem podobny rozmiar ale jesli mowicie ze 225/45 bedzie podobnie to chyba wezme takie koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, różnica w wysokości opony to 5-6 mm więc tak samo pogniesz felgę na tej oponie jak i na tej.

 

Jeśli chodzi o uszkodzenia felg, to można to zrobić nawet na balonie 195/65. Jeśli normalnie jak człowiek będziesz omijał dziury a nie wjeżdżał w każdą to nie będzie problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8JxH2 ET48 to mój najnowszy zakup. Zakładałem je bez opon na Passtora nie ma za wiele miejsca, ale się mieszczą. Opona wejdzie 225x45 pewnikiem i o ile tył mnie nie martwi bo wejdzie jeszcze dystans 20mm żeby było równo z budą tak zastanawia mnie przód czy nie będzie haczył przy skręcie. Dystansu za bardzo nie ma jak włożyć bo felga jest praktycznie na równo z nadkolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz miał gleby na aucie to możesz dać na przód dystans 10mm i dopiero wtedy felga będzie prawie równo z nadkolem - choć i tak będzie raczej minimalnie schowana.

 

Schody zaczynają się przy założeniu gleby, wtedy opona będzie wyciągać Ci nadkole przy skręconych kołach na "większym" obniżeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gleby nie będzie. Zejdzie w dół 30 maks 40 mm na samych sprężynach. Reasumując nie przewidujesz jakiś specjalnych niedogodności z racji, że ta felga jest tak szeroka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może lepiej wsadzić tam jakieś 5 mm dystansu, żeby mieć pewność, że nie będzie wyciągać nadkola. Wydaje mi się, że przy -40 nie bedzie ale jak dobije przy skreconych kołach to juz sam nie wiem.Chyba, że nie chcesz wydawac pieniedzy na dystans, to mozesz wsadzic bez i obcierac na pewno nie bedzie.---------- Dodano o 20:40 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:40 ----------Zapomnialem o drugiej stronie, tj obcieraniu wewnętrzna strona. Wydaje mi sie ze bez dystansu nie bedzie obcierac, ale niech ktos to porządnie policzy :PP.S. Kiedy oni wreszcie ogarna to forum :wmorde

Edytowane przez Naxus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no najbardziej interesowało mnie czy wewnątrz nie będzie obcierało ;) ale przy okazji zwróciłeś mi uwagę na obcieranie o nad kola :P tak czy siak dzięki za pomoc !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności