Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam bym zaklepał, bo od zewnątrz nic się nie zmienia, a wywija się ku górze jedynie ten rant, który jest w poziomo względem ziemi. Ale jak wolisz ;)

 

Jeśli chodzi o ET, to dokładnie Ci nie powiem, jednak u mnie po zaklepaniu nadrobiłem może z pół centa, czyli ET40 i wzwyż można raczej wsadzać. To też zależy od opony, jedna układa się tak, a druga inaczej. Jak się nie spróbuje na danym zestawie, to się nie dowiesz.

Można też zmienić oponę z 225 na 215, różnicy w prowadzeniu/komforcie itp nie odczujesz, a wtedy już nie powinno ocierać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jeszcze czy felga o wymiarach 8x18 ET44 wejdzie bez zaklepywania czy raczej nie? Myślałem że zaklepywanie to jakaś 'większa' sprawa;d hmm poczytam i może zostawię felgi;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy felga o wymiarach 8x18 ET44 wejdzie bez zaklepywania czy raczej nie?

 

Tu zaklepywania nie będzie, bo prędzej może trzeć od środka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żaden dystans tutaj by nie pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu zaklepywania nie będzie, bo prędzej może trzeć od środka...

Nie przesadzajmy, jak dla mnie nie powinno trzeć ;) ja u siebie wsadziłem 18x11J z ET35 +5mm dystans czyli ET30 i felga wchodzi... Jeszcze nie wiem jak ze skręcaniem, ale na prostych jest luz. Skoro takie coś weszło, to to 8J powinno wchodzić spokojnie :)

 

 

I żaden dystans tutaj by nie pomógł?

Pomógłby oczywiście. Moim zdaniem najlepiej kupować felgi z jak największym ET, wtedy są bardziej schowane, ale można ustawić tak jak się chce dystansem. Jak kupi się jednak za małe ET, to wtedy pozostaje tylko poszerzanie błotników, ewentualnie zaklepanie jeśli to minimalnie trze.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiłeś chociaż trochę;d Więc teraz trzeba pozbyć się tych felg i zakupić inne:) A powiedz jeszcze do tych felg 8x18 ET44 i opony 224/40 jaki byłby potrzebny dystans żeby felga ładnie chowała się w błotnik i można było posadzić auto nisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokaldnie to juz Ci nie powiem, bo to tez zalezy od budowy felgi, rodzaju opony, bo każdy model inaczej sie układa itd. Najlepiej jak juz bedziesz mial felgi na aucie to obniż go i zobacz mniej wiecej jaki dystans wejdzie. Kup taki i jak cos to zawsze mozna go stoczyć o 1mm czy 2. Każdy tokarz to zrobi, praktycznie za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/felga-aluminiowa-vw-passat-b6-3c0-5x112-8x18et44-i2619519298.html myśle o tej feldze, ale zrobię tak jak mówisz najpierw kupie felgę, obniżę i wtedy będę się martwił. Wielkie dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrze, bo nie które felgi od B6 występują też w scirocco z et 41...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to lepiej szukać tych z ET 44 co podałem czy właśnie chyba z scirroco bo nie bardzo się na tym znam i nie wiem czy będzie lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

mam do kupienia takie aluski http://moto.allegro.pl/borbet-5x112-...671937356.html

i zastanawiam mnie ET35 ponieważ w swoim pasku przed liftem mam założone felgi stalowe R15/195/65 z ET45 i zastanawiam się czy ET35 będzie odpowiednie. nie chce kupić a póżniej kombinować lub sprzedawać.

za pomoc dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będą pasowały te felgi?? nie za bardzo się znam na tym ET a aluski mi się podobają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie za bardzo się znam na tym ET

Sa w necie tabele co i jak do odpowiedniego modelu...

..no i wystarczy poczytać cały wątek.

Np. TUTAJ

Skoro 18' na 225 laczku pasuje to tym bardziej 16'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez Ace

 

 

czy felga o wymiarach 8x18 ET44 wejdzie bez zaklepywania czy raczej nie?

 

 

 

Tu zaklepywania nie będzie, bo prędzej może trzeć od środka...

 

Wejdzie bez problemu, a i od środka nie będzie tarło. Ja mam felgi od A8 8x18 ET48 i nic nie trze od środka więc w twoim przypadku nie musisz się o to martwić :) Opony 225/40/18 (H&R -45 przód)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz;d dzięki wielkie za informacje;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5FL sedan

18"

przód 10j ET40

tył 11j ET 29

 

schowa się to w błotnikach lub chociaż na równo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko, czy w ogóle felga 9J wchodzi na przód do B5 przed liftem żeby dało się normalnie jeździć? Opona to myślę była by 225/40/18 lub 215/40/18 :) Aha, pastor jest obniżony o 4cm.

Pozdrawiam

Edytowane przez presstarter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225/45/18- jak chcesz takie balony założyć to sobie odpuść 18".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności