Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

podejdzie, ale będą głęboko schowane z tyłu, mile widziany dystans przód 10mm, tył 25mm. Pod warunkiem że z tyłu błotniki są takie jak w 3bg bo przód wiem że 5mm są węższe. Ewentualnie daj tylko na tył 15mm i też będzie fajne.

 

Dzięki za pomoc.

Rozumiem iż muszę kupić odpowiednio dłuższe śruby. Rozumiem iż do przodu dłuższe o 10mm i do tyłu o 25mm od standardu.

Tylko ile ma ten standard, tak abym wiedział jakiej długości śruby kupić.

 

Pytam o standard bo mam teraz felgi na ET45 i nie wiem czy jest to jakimś odniesieniem, nie wiem czy to są standardowe śruby.

 

I jeszcze jedno takie pytanko, czy takie dystanse można jakoś przykleić do felgi bądź piasty coby nie było problemów z przykręcaniem koła później ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

koledzy kupilem takie fele OZ Titan 17" 8Jx17 H2 ET 40. Wiem ze sa zalozone pierscienie centrujace ale niewiem czy musze jeszcze zalozyc jakies dystanse? No i niewiem jakie sruby? dlugosc i stozek czy kula?

 

tu sa foty https://picasaweb.google.com/111371940167253602816/Oz?authkey=Gv1sRgCLb_9v3yzLDmkgE

 

wczesniej byly zalozone w octawi II

 

a i fele bede zalozone w pasku 3bg avf

Edytowane przez TEDEI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obrazka trudno określić długość śrub jak i rodzaj łba.

Teoretycznie powinny być takie same jak w octavii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy takie felgi będą pasowały do b5 FL, nie będą wystawać albo obcierać ?

 

Felgi 18" 5x112 ET-44 8Jx18H2

Otwór na piastę 57.1mm

Opony 235/40ZR18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam felunie z Audi 80 B2 14"

teraz pytanie. Jaki one mają rozstaw śrub?

Czy felga z ET 45 szerokości 6J będzie pasować do B3? Nie będzie obcierać ani wystawać?

Czy po założeniu gleby będzie problem zejść naprawdę nisko?

Jaką dać do tego oponę żeby to jakoś wyglądało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki mam zalozone fele 17'x 7.5j ET 35 i chcialbym zalozyc dystanse jakie mode zalorzyc maxymalnie dodam ze pasek jest obnirzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalozone
zalorzyc

:hmm :P

 

obnirzony

przecież jak piszesz to podkreśla złe wyrazy :)

 

Co do dystansów, to na przód 10mm na tył 20 i powinno być git majonez. Na maks glebie nie będzie ocierać o błotnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem iż muszę kupić odpowiednio dłuższe śruby

tak o długość dystansu

 

Tylko ile ma ten standard

jak powiesz gościowi od dystansów do jakiego auta to ci da odpowiednie, tylko określ się czy z łbem kulistym czy stożkowym

 

Pytam o standard bo mam teraz felgi na ET45 i nie wiem czy jest to jakimś odniesieniem, nie wiem czy to są standardowe śruby.

et na feldze nie ma nic do długości sruby

 

czy takie dystanse można jakoś przykleić do felgi bądź piasty coby nie było problemów z przykręcaniem koła później

nie ma takiej potrzeby, po za tym jeżeli kupisz dystans przykręcany do piasty to koło przykręca się do dystansu. Przy twoich grubościach dystansu da się to zrobić na kole z dystansem 25mm więc bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, mam założone fele 17'x 6.5j ET 39, chciałbym założyć dystanse,tylko poradzcie jakie i jakiej grubości???.Springi z Eibacha już dogadane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowy w tych stronachMam kilka pytan i nadzieje ze otrzymam pomocne rady od was...A wiec mam felgi rh zw3 18"*9,5"et 46 i 10,5" et 34 i chciałbym je wcisnac do passka b5 3bg jakie oponki załozyc czy na przednie 9,5"dołozyc dystans jezeli ktos zakładał felgi o takim rozm.to prosiłbym o przesłannie fotek pozdrawiam

 

Ja od ponad roku mam u siebie zw3 18", wygląda to tak:

1e3ff87ad7a3b880.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak sie zapytam, jaki jest zakres rozmiaru ET pasujące do passata B5? chodzi mi od-do ilu i które to Et bedzie bardziej wywalać felgę na zewnątrz, bo nie pamiętam, te większe czy mniejsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mniejsze ET,tym bardziej będzie wywalać felgę na zewnątrz,a czym większe,to juz wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a że tak sie zapytam, jaki jest zakres rozmiaru ET pasujące do passata B5? chodzi mi od-do ilu i które to Et bedzie bardziej wywalać felgę na zewnątrz, bo nie pamiętam, te większe czy mniejsze??

 

Zakres ET bardzo zależy od rozmiaru felgi. Więcej na zewnątrz wywali mniejsze ET, tj. np ET 30 będzie bardziej wystawać niż ET 40.

 

DO 3B

Felga do 8J (czyli 8J bądź mniejsze) szerokości z oponą do 225 (czyli 225 bądź mniejsze) może pasować w zakresie ET jakieś od 45 do 38. Wtedy nie będzie ocierać na maks glebie. Choć dokładnie nie wiem czy 45 nie będzie już ocierać, na pewno będzie blisko. Przy tych rozmiarach ET35 będzie już miało oponę na równo z rantem błotnika patrząc od góry.

 

Inne rozmiary, tj większe niż 8J, można powiedzieć, że powinny być "rozpatrywane osobno" :P

 

DO 3BG

Wszystko tak jak wyżej, jednak z przodu nie będzie ocierać na maks glebie nawet przy ET 35. Tutaj nadkola są bardziej napompowane.

 

Pamiętaj, że w obu przypadkach tylne koła będą bardziej schowane niż przednie, bo przy tych samych rozmiarach felg i opon tył będzie schowany mniej więcej o 10mm bardziej niż przód.

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Pamiętajmy, że mówiąc o obcieraniu, mam na myśli przednie koła przy skręcaniu i dobijaniu na nierównościach, ale to dopiero przy dużym obniżeniu, do -50 raczej nie trzeba się obawiać. Choć sam nie wiem dokładnie, przy jakim obniżeniu zaczynają się z tym problemy ;)

Edytowane przez Naxus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile razy padną jeszcze te same pytania... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe ile razy padną jeszcze te same pytania...

Dlatego też poświęciłem te parę minut i napisałem 3 zdania :D możemy teraz tylko pod ctrl+c mieć link do posta,bo dzięki niemu odpowiemy na 90% zapytań w tym temacie :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

18 cali 8J ET 26 passat b6. Będą chyba wystawać? lekko po za nadkole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko na pewno... :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm nie wiem właśnie czy nie będzie na styk, bo mialem wczesniej 19 i wystawala fela na jkies 10mm a bylo 19`9,5J ET 30 a te co mam na oku teraz to sa o 15 mm węższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli

wczesniej 19 i wystawala fela na jkies 10mm a bylo 19`9,5J ET 30

to felga

18 cali 8J ET 26

względem tej pierwszej będzie głębiej siedziała o 15mm. Nie znam wymiarów w b6 ale skoro ta pierwsze wystawała tylko 10mm to powinno być o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrzucę wykresik dla pewności. Pierwsza z góry to moja stara felga, i rant wychodził po za obrys na około do 10mm .

A teraz na dole nowa to bedzie chyba idealna ? z wewnętrznej strony tez jest pare milimetrów mniejsza. Zastanawiam sie bo jak go położe niżej zeby mi nie obcierało o sprężyne, i zeby sieładnie schowała

 

ET.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności