Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

bo zauwazylem ze na dystansach5mm ma tego rantu ktory wchodzi do felgi a na dystansie 10mm juz jest

jezeli 10mm ma rant to bierz 10mm

 

 

czy moze dystans 5mm jest na tyle maly ze jeszcze dosiega felga do piasty

możesz nie dawać żadnego dystansu i będzie git, tylko tak jak pisałem kolo tylne względem przedniego będzie bardziej schowane a 10mm to wyrówna

 

robilem przymiarke kolem to wydaje mi sie ze musial bym miec wezsza opone bo przy wybojach bedzie chaczyc o rant nadkola

przy glebie bez dystansów może haczyć z przodu przy skręcie i dobiciu, z tyłu z dystansem 10mm może być podobnie, jak włożysz opony 215/40/18 powinno być oki. Ale niech ktoś jeszcze tą inf. potwierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować, że założyłem nowe kółka na paska przód 245/35/19 Continental tył 255/35/19 tez Continental i jestem zdziwiony bo wszytko weszło nic nie trze nie ociera. Widzę tylko ze przy zglebieniu go nie będzie już tak różowo. Więc koledzy dziękuje za pomoc przydała się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie czy nie będzie wystawać/obcierać koło przy ET 35 felga 18" szer 8,5" opona 235/40??

Z tyłu natomiast ET 35 i szer 9,5 opona 265/35 ;)

Edytowane przez falkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś podpowie czy nie będzie wystawać/obcierać koło przy ET 35 felga 18" szer 8,5" opona 235/40??

Z tyłu natomiast ET 35 i szer 9,5 opona 265/35 ;)

 

z przodu masz mniej więcej podobnie jak ja tylko ciut większą oponę przy glebie może być problem a na tył 9.5 z 265 zapomnij ;) jak kolwiek by sie kombinował to ET i taka opona nie ma szans 245 na ET koło 40 chyba komuś wchodziło nawet troszke większe ale o takiej wielkiej oponie jeszcze nie przeczytałem moge sie mylić ale wątpię :kwasny w dodatku jak masz przed lifta to nawet przód Ci w takim setupie nie wejdzie polifty mają szersze nadkola o 10mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tyłu natomiast ET 35 i szer 9,5 opona 265/35

Tył nie ma szans wejść. Zresztą takiego kapcia to Ci ten Passat nie uciągnie, będziesz miał od 0-100 20 sekund :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot... i czar prysł ;) Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisalem pare wersow wyzej:) 255 /35/19 bez gleby nic nie obciera et42 wiec moze sie uda koledze ale jesli pojdzie w dol to trzeba przerabiac w srodku nadkola jest to mozliwe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez polakpotrafi23 Zobacz posta

Naxus jak poszerzałes nadkola, jakas firma czy sam? Jak firma to drogi taki interes?

Pożyczyłem od znajomego maszynkę do poszerzania i robiłem to ze znajomym początkującym blacharzem, który robił to parę razy. Wyszło ok, ale lakier niestety miejscami się poddał

Tak jak pisaleś, koła wystaja około 3-5mm poza obrys auta.

Przypomne dla potomnych, 8J 18" ET35 z przodu z oponka 225/40 wystaje.

Najlepszym wyjsciem byłoby ET40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 17" 8j szeroki et 38 i opony 235/45/17 i jest na styk nic nie wystaje.

20120326142556.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20120326142611.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez -BARON-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam Passata Variant z 2002 r. W tej chwili mam alufelgi 17x7 ET40 i opony 215/50R17. Pytanie, czy na te felgi mogę założyć opony 225/55R17. O ile się orientuję 225/45R17 wchodzą na ten rozmiar felgi bez problemu. Pytanie, czy problemem nie będzie wysokość profilu do osadzenia? Jeżeli tak, to czy założenie dystansu 13 mm rozwiąże problem?

 

Łączę pozdrowienia

Edytowane przez brzozowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnosząc się do tego nieszczęsnego ET35 i 8J bądź "sąsiadów" tego rozmiaru. Panowie - to że felga jest "na styk" bądź chowa się 1mm to nie zmienia faktu, że na glebie przy skręconych kołach będzie ocierać o błotnik. A także proszę pamiętać, że jest tu mowa o 3B, bo w FLu nadkola są szersze. Amen.

 

 

Cześć,

 

 

Mam Passata Variant z 2002 r. W tej chwili mam alufelgi 17x7 ET40 i opony 215/50R17. Pytanie, czy na te felgi mogę założyć opony 225/55R17. O ile się orientuję 225/45R17 wchodzą na ten rozmiar felgi bez problemu. Pytanie, czy problemem nie będzie wysokość profilu do osadzenia? Jeżeli tak, to czy założenie dystansu 13 mm rozwiąże problem?

 

Łączę pozdrowienia

 

No to żeś mnie zagiął :hmm szczerze mówiąc nie wiem jak tam będzie z miejscem od wewnętrznej strony, ale co do opon... To moim zdaniem głupota. To są opony do SUVa, nie do Pasasta. Będzie to Twoje auto w tej konfiguracji wyglądać jak Audi all-road. W każdym razie co do dystansu, to przy 13mm będzie wystawać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy mam pytanie, mogę zakupić felgi RH ZW1 z oponami tył:215/45 i przód:205/50

felgi to 17cali 8J ET 60

i powstaje pytanie czy do passka B6 variant będą te koła pasowały czy będę musiał zastosować jakieś dystanse

proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony za małe, potrzebne dystanse ~16mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opony za małe, potrzebne dystanse ~16mm...

 

Nie są za małe, tylko zwyczajnie niestandardowe :P tutaj można podglądnąć jak to będzie wyglądać ;)

http://www.tyrestretch.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Mam Passata Variant z 2002 r. W tej chwili mam alufelgi 17x7 ET40 i opony 215/50R17. Pytanie, czy na te felgi mogę założyć opony 225/55R17. O ile się orientuję 225/45R17 wchodzą na ten rozmiar felgi bez problemu. Pytanie, czy problemem nie będzie wysokość profilu do osadzenia? Jeżeli tak, to czy założenie dystansu 13 mm rozwiąże problem?

 

Łączę pozdrowienia

 

Cześć, proszę Was o pomoc. Przy takich dziurach po jakich jeżdżę ten profil JEST uzasadniony. Proszę Was o info, czy wg Was będzie zaczepiać, czy dystanse uratują sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, czy opony 225x55x16 wejdą bez problemu do Passata B5FL w sedanie. Mam na oku fajne felgi z Passata B6, tyle tylko, że zastanawia mnie ta szerokość opony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie, czy opony 225x55x16 wejdą bez problemu do Passata B5FL w sedanie. Mam na oku fajne felgi z Passata B6, tyle tylko, że zastanawia mnie ta szerokość opony...

 

jeśli chodzi o szerokość to wejdą bez problemu. 225 jest to standardowa szerokość ale dla felgi 17". ja jezdże na 225/45 R17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 17 cali do passata b4 kombi. Bedzie fajnie czy glupota, boje sie, że bedzie wygladał jak wóz drabiniasty... ? Może ktoś posiada takiego passia, albo chociaż zdjęcie b4 na 17".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie, czy opony 225x55x16 wejdą bez problemu do Passata B5FL w sedanie. Mam na oku fajne felgi z Passata B6, tyle tylko, że zastanawia mnie ta szerokość opony...

 

Przyjacielu przeczytaj i luknij sobie:) Mój post numer #236

http://forum.vw-passat.pl/threads/387-Felgi-rozstaw-srub-ET-itp?p=1638862#post1638862

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

panowie obecnie jestem na etapie szukania jakis felg do passka. celuje w 17 cali. co sądzicie o tych?

 

http://moto.allegro.pl/alufelgi-felgi-audi-a4-a6-passat-5x112-vw-wrocla-i2247226354.html

 

jesli macie jakieś propozycje to piszcie. :)

 

jeśli chodzi o koszta to do 1500 zł szukam felg z oponami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności