Skocz do zawartości
Gość mizex

Wysokie spalanie B5 1.8 20V

Rekomendowane odpowiedzi

według mojego MFA mój pali na trasie 8,3 l , a zrobiłem na pełnym baku 615km do rezerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to , że w twoim słowniku "dynamicznie" znaczy szybko. Wiec rzeczywiscie się nie zrozumieliśmy Polecam definicję wyrażenia JAZDA DYNAMICZNA.

A ja polecam czytanie wszystkich postów dokładnie, bo widze ze przede wszystkim z ich zrozumieniem masz problem:D Ale nie o to chodzi zeby sie dochodzic, bo obaj rozumiemy to pojecie tak samo.

Dzis w nagrode dostałem spalanie po miescie 16,3 litra gazu na 100 km:/ A wydawało mi się ze oszczedzam samochod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - nie będę się sprzeczał bo po co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem mianowicie, silnik 1.8 20v i na pełnym zbiorniku robię 415km więc co za tym idzie spalanie rzędu 15l\100 cykl mieszany jak próbowałem jeździć do 2000obr to zszedłem do 13,5 myśle że to strasznie dużo zwłaszcza że wydaje mi się że nie ma takiego przyspieszenia jak powinien bo im mocniej wciskam gaz to wydaje mi się że wolniej się zbiera a bardziej dusi na vagu żadnych błędów, macie jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy tutaj ze pierodoły piszecie na temat spalania!!!! nikt mi nie wmowi ze auto ktore wazy okolo 1300 z hakiem spali wam 7,5 litra na trasie okolo 170km przeciez to smiech na sali jest normalnie:D:D:D jak mozna taki kit cisnąc ludziom:D czlowiek o zdrowych zmyslach ktory troche chociarz orientuje sie w fizyce wie o tym ze na auto dzialaja różne przeciwsiły naszemu vw takie jak opory powietrza, opon i masa panowie masa!!! ja mam passka 1.8 20V APT w gazie i spala od 10,5 na trasie do nawet 14 na miescie przy normalnej jezdzie, jak byl jeszcze wczesniej na benzynce to na trasie 380km 8.5/100 ale naprawde saly czas prawie sama trasa.... pozdrawiam picerów ktorym mało pala VW-je :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy silnik 1.8 20v 130 tysięcy zrobione od nowości:

 

Miasto:

9-10-11 litrów w zależności od umiejętnej jazdy.

Trasa:

8-10 litrów - więcej nie pali nawet przy prędkościach autostradowych.

 

Nie rozważam tu skrajnych sytuacji typu pałowanie samochodu po mieście bo wtedy i 13-14 litrów spali lub jeżdżenie w trasie 160 - 170 km/h i więcej.

Przebieg mam mały ale w paru zagranicznych długich trasach auto było i zawsze od nowości podobnie się kształtowało to spalanie.

Ja na pełnym baku (pojemność 62 litry) robię od 630 do 750 km.

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z moim paskiem 1.8T tiptronic 2003 chodzi o spalanie w miescie 16,5 benzynki a powinno być 13 silnik chodzi równiutko nic nie szarpie skrzynia tez ok mam przejechane 94000 po wymianie rozrządu przebieg sprawdzony prosze pomóżcie....:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, dla referencji 1.8T AGU po Chipie na jakies 180KM, na 17"ALU, przebieg powyzej 200tys, pali rzadko kiedy wiecej niz 10L przy dosc dynamicznej jezdzie.

 

Przy spokojnej jezdzie(80-100km/h) w trasie 90% i 10% przez miasto udalo mi sie rekordowo zrobic 5.8L/100KM

Zazwyczaj jednak spokojnie 6.5-7.5 przy powyzszej proporcji miasto/trasa.

Srednio pali 8-8.5L

 

Co prawda auto mniejsze bo Audi A3, ale jednak silnik bardzo podobny takze dodatkowy 1 litr przy srednim spalaniu trzeba dodac.

 

Proponuje najpierw sprawdzic

zaplon (swiece, cewki, modul zaplonowy(ten ktory rozdziela sygnal na cewki)

filtry

czujniki - najlepiej zrobic logi VAGiem i wrzucic do odpowiedniego dzialu

 

Tu nie ma magii, a piszac, ze "silnik sprawdzony i pomozcie" daje nam tyle informacji do diagnozy co szklana krysztalowa kula.

 

Co zrobiliscie, co sprawdziliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna - predkosc stała na autostradzie 120-130-140(przy wyprzedzaniu) spalanie 11l/100km

LPG BRC S24 - ta sama trasa predkosc stala - 110-120 km/h 11l LPG/100km

 

Nie wiem czy to duzo czy malo - ale hmm mysle ze jest to jakas podstawa do regulacji. w kazdym razie tragedii nie ma - a to ze pali 9 litrow przy predkosci 130km/h z wlaczona klima - to nie uwierze - chyba ze ma sie 20 litrow benzyny zadnych bagazy i jedzie się w majtkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem przez całą Europę i głównie NIE po autostradach, prędkość cały czas powyżej 100 - 120 km/h

Raczej jazda szarpana, wyprzedzanie itd.

4 osoby, pełen bagażnik, średnio 9 - 9.5 litra.

Silnik zdrowy, więc jak komuś pali więcej to albo coś jest nie halo albo jeździ 170 km/h.

Normalnie z mniejszym obciążeniem niż napisałem wyżej, po trasie (Polska) pali mi 8 - 8.5 litra i NIE więcej, a lekkiej nogi to ja nie mam.

Miasto 10-11.

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 20V ADR-miasto około 10.5 poza miastem spalanie mieści się w granicach 7.5-8L/100km jest to jednak inny silnik niż APT.Nadal jednak twierdzę że to spalanie jest za wysokie jak na takie osiągi samochodu.Fakt że Passat jest dosyć ciężkim samochodem,niezmiennie jednak twierdzę że lepszą opcją jest 1.8T :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam i nie moge się nadziwić, na pelnm baky tylko 400km z hakiem, mialem passaty TDI AFN i ten silnik to poprosu poezja na trasie 1200 km na baku 62 litry ON. Dziwie sie ze trzymacie te auta 1.8 (125KM). Gdzie tu logika?? Rozumien przywiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czytam i nie moge się nadziwić, na pelnym baky tylko 400km z hakiem

 

To coś słabo czytasz :P

Bo widzę, że chociażby moich wypowiedzi nie czytałeś, są kompletnym zaprzeczeniem tego o czym wspominasz :)

A trzymamy bo widać są bezawaryjne a palą w normie - jak każda benzynówka.

Weźcie sobie moją Astrę, silnik mniejszy, osiągi znacznie gorsze, auto nowe a żłopie czasem i więcej niż poczciwy i naprawdę dobry benzyniak jakim jest 1.8 20V.

Szczerze to z wolnossących silników tej klasy ja nie miałem okazji prowadzić niczego przyjemniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubertz

Witam wszystkich. Mój Passat 1.8t opony 225/16/55/ pali w miescie GAZU 12l trasa kolo 9l z klimatyzacją w zimie, latem mniej jazda agresywna żeby wszyscy zrozumieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Mój Passat 1.8t opony 225/16/55/ pali w miescie GAZU 12l trasa kolo 9l z klimatyzacją w zimie, latem mniej jazda agresywna żeby wszyscy zrozumieli

 

Taa,ale jaki Ty masz silnik-popatrz o czym w ogóle mówimy :hyhy

 

Zapomniałem dodać-takie spalanie jest przy oponach 235/45R17 :-D

Wczoraj na zimówkach poza miastem namierzone według kompa 7.6L/100km także jak na zimę jest bardzo przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat i oczom nie wierzę. Dobrze, że panowie bajkopisarze nie piszą, że ich samochodziki palą w trasie 4,9l/100. Benzyna nie może spalać podobnie do diesla.

Skoro producent podaje średnie spalanie w mieście 12 l/100 to jak to możliwe, że wam ( niektórym) pali 7 lub 8 litrów w trasie a w mieście 10l hehehehehe

tak dla przypomnienia:

 

Silnik 1.8 20V (125 KM)

pojemność silnika 1781 cm3

typ silnika wielopunktowy wtrysk

moc silnika 125 KM przy 5800 obr/min

montaż silnika z przodu, podłużnie

rodzaj wałka rorządu DOHC

cylindry rzędowy

liczba cylindrów 4

stopień sprężania 10,3

liczba zaworów na cylinder 5

Osiągi

prędkość maksymalna

skrzynia manualna 200 km/h

skrzynia automatyczna 195 km/h

przyspieszenie do 100 km/h

skrzynia manualna 11,2 s

skrzynia automatyczna 12,9 s

maks. moment obrotowy 168 Nm

pojemność baku 62 l

Zużycie paliwa

 

miasto

skrzynia manualna 12,3 l/100km

skrzynia automatyczna 12,4 l/100km

 

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

 

Przy spokojnej jezdzie(80-100km/h) w trasie 90% i 10% przez miasto udalo mi sie rekordowo zrobic 5.8L/100KM

Zazwyczaj jednak spokojnie 6.5-7.5 przy powyzszej proporcji miasto/trasa.

Srednio pali 8-8.5L

 

to jest już mistrzostwo - mimo, że Audi.................niedługo auta na powietrze będą jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędkość maksymalna

skrzynia manualna 200 km/h

205 :fajny

A 1.8T - 216.

 

pojemność baku 62 l

Po zgaśnięciu z powodu braku paliwa - weszło max 55 litrów. A średnio tankowanie przy rezerwie - 45 litrów.

Zużycie paliwa

 

Co do cyklu miejskiego to nie bedę się sprzeczał :D 12-13 zeżre.

Ale w trasie, przy włączonej klimie, CB, radioodtwarzaczu, średnio zapakowany, prędkość 110-120.... spalanie w granicach 8.5 - 9.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem ten temat i oczom nie wierzę. Dobrze, że panowie bajkopisarze nie piszą, że ich samochodziki palą w trasie 4,9l/100. Benzyna nie może spalać podobnie do diesla.

Skoro producent podaje średnie spalanie w mieście 12 l/100 to jak to możliwe, że wam ( niektórym) pali 7 lub 8 litrów w trasie a w mieście 10l hehehehehe

tak dla przypomnienia:

 

Silnik 1.8 20V (125 KM)

pojemność silnika 1781 cm3

typ silnika wielopunktowy wtrysk

moc silnika 125 KM przy 5800 obr/min

montaż silnika z przodu, podłużnie

rodzaj wałka rorządu DOHC

cylindry rzędowy

liczba cylindrów 4

stopień sprężania 10,3

liczba zaworów na cylinder 5

Osiągi

prędkość maksymalna

skrzynia manualna 200 km/h

skrzynia automatyczna 195 km/h

przyspieszenie do 100 km/h

skrzynia manualna 11,2 s

skrzynia automatyczna 12,9 s

maks. moment obrotowy 168 Nm

pojemność baku 62 l

Zużycie paliwa

 

miasto

skrzynia manualna 12,3 l/100km

skrzynia automatyczna 12,4 l/100km

 

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

 

 

to jest już mistrzostwo - mimo, że Audi.................niedługo auta na powietrze będą jeździć

 

 

Hmm co kierowca to inny styl jazdy i co auto to silnik w innym stanie.

Oficjalne dane producenta (a ja mam jeszcze fabryczne katalogi, w których dane różnią się od tych podanych przez Ciebie :P)

I tak m. in przyspieszenie od 0 do 100 km/h (manual): 10,9 s

spalanie min poza miastem: 6,4 l

średnio: 8,5 l

v max: 206 km/h

 

Ja mam zdrowy silnik, który znam od nowości i w mieście pali mi około 10.5 litra, w trasie natomiast przy normalnej jeździe: 8 litrów.

Jadące ekonomicznie nie zszedłem niżej niż 7,5 litra.

 

Także każdy niech wypowiada się o swoim aucie i swoim silniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 l i wyżej w porządku ale poniżej to ściema!!!!!!!!!!!!!!!!! a bak ma 62 litry bo sprawdzałem u siebie:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najniżej co mi się udało, to 8.1 na trasie, ale ze względu na warunki, to średnio jechało się około 100 na godzinę. Jakbym miał jeździć, tak, zeby palił jak najmniej, to chyba bym na PKS się przesiadł :D

Podam inną kalkulację - sam, pusty samochód, średnio 140-150, spalił 11 litrów. Powrót - 3 osoby, zapakowany, predkość 120 - zeżarł tyle samo :D

 

Spalanie zależy od sposobu jazdy przede wszystkim. Czyli sposób wyprzedzania - zaplanować trzeba ciut wcześniej by bujnąć auto i nie musieć wciskać gazu w podłogę :D Równa prędkość - bez zbędnego wahlowania gazem. Ogólnie płynna, przyjemna jazda.

Zanim nauczyłem się jeździć, to mi w trasie mniej jak 9.5 nie spalił a z reguły przekraczałem 10 :D

Mogę się założyć, że na autostradzie, będę jechał ze stałą prędkością 140 i spali mi poniżej 8 litrów :D Ale to tylko w przypadku autostrady :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności