Skocz do zawartości
Gość mizex

Wysokie spalanie B5 1.8 20V

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mizex

Witam. Macie moze jakis pomysl co moze byc przyczyna spalania ok. 10l/100km benzyny w trasie?? Spokojna jazda 90 - 100km/h bez wariactwa. Niedawno podpiety pod kompa i nie wykazalo zadnych bledow, silnik pracuje bardzo dobrze, rowne obroty. Spaliny tez nic nie wskazuja, nic nie kopci.. Motor APT 1.8 20V kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś takiego i w trasie nigdy nie przekroczyl 8.Coś duzo jak nie butowales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam ten sam silniczek ale w sedanie. Powiem tak spalanie podobne jest to 1,8 jeśli masz klimke ona sama daje około 1l na setke więcej, do tego przebieg - autka które juz sie nalatały bardziej lubia benynke Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior

Ja mam zagazowanego i też dziwne zużycie, chociaż ostatnio jestem zadowolony, bo w trasie mieści się w 9,5 l gazu/100km. Nie wiem od czego to zależy, bo jeszcze niedawno potrafił na tej trasie wziąć ok. 11l/100km. Ogólnie, nie jestem w stanie określić ile spala moje auto, bo bywa róznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tego przebieg - autka które juz sie nalatały bardziej lubia benynke Pozdrawiam

 

hej, ja co prawda mam 1.8T AWT i na Święta jechałem do teściów trasa 170km i spalanie 7,3 litra, co prawda jechałem spokojnie tak do 120 km/h i obroty sporadycznie przekraczały 4.500 ale i przebieg 186 tys. jakoś nie wydaje mi się żeby miał wpływ na spalanie, zresztą można mieć 90 tys. i silnik zapiłowany.

Braciszekk miał Audi A6 model C4 1.8 i łykała mu sporo jak na taką moc ale zima wymusza większe spalanie, jak filterki są wymienione ciśnienie ok. i brak błędów hmm... czasem na kiepskim paliwie zauważyłem że więcej palił.

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waski00

witam serdecznie, ja mam silniczek 1,8 20V ADR i moje srednie spalanie naprawde przy spokojnej jezdzie to jest 11 L/100km, i nie ma co liczyc na mniej, naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość joker_4_2006

Witam wszystkich ja tez mam problem z ogromnym spalaniem mianowicie 20L na 100km i to naprawde przy bardzo spokojnej jezdzie silniczek 1.8 20v , Vag pokazal mi blad: "515 Czujnik Halla -G 40przerwa lub zwarcie do plusa" czy to jest czujnik temeratury wody??-jesli tak to gdzie on jest w termostacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ja tez mam problem z ogromnym spalaniem mianowicie 20L na 100km i to naprawde przy bardzo spokojnej jezdzie silniczek 1.8 20v , Vag pokazal mi blad: "515 Czujnik Halla -G 40przerwa lub zwarcie do plusa" czy to jest czujnik temeratury wody??-jesli tak to gdzie on jest w termostacie??

 

Kolego czujnik Halla (G40), czujnik temperatury cieczy chłodzącej (G2/G62) , termostat to trzy różne elementy osprzętu silnika, każdy z nich umieszczony w innym miejscu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinwise

Mój też tyle pali, a mianowicie potrafi wyżłopać z 10l/100km w trasie i około 12 w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też palił ok. 10l gazu na 100. Czasami schodziłem do 9,3 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja w swoim wymienilem filtry czujnik sonda-lambda i na trasie polska-anglia wyszlo mi srednie spalanie ok 8l tyle ze kola mam wieksze 225/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O "gromowładny" - kotlecika odgrzałeś :rotfl: Następnym razem patrz na datę ostatniego posta.

 

A na takich "laczach" jak ganiasz, to się nie dziw. W normie się w sumie mieścisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ciekawe ile takie gumy szersze w sumie o 3 cm od fabrycznie zalecanych mogą powodować podniesienie spalania 0,5 - 1,0 l/100km ? jak myślicie w sumie na całym aucie to tylko 12 cm gumy więcej ;P....czy to nie bedzie tak jakby rękę w czasie jazdy wyciągnąć przez okno? ..pytam bo nigdy nie jeździłem na węższych :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szersze opony -> większa siła tarcia i oporu toczenia = wyższe spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 1.8T LPG w trasie tak 120 bez butowania itd. 8-8,5l/100km :) ale po mieście z butem w podłodze to i 20 potrafi wypić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mój pali w trasie 7 l gazu przy spokojnej jezdzie do 120 km/h ,a w mieście jest różnie miedzy 10-12 litrów ,a na benzynie to nie wiem bo używam tylko do odpalania i czasem go tylko podusze żeby wtryski sie przepłukały :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile powinien palic pasek z silnikiem 1.8T z tiptronikiem, bo mam go od kilku dni i z tego co zauważyłem to średnie spalanie trasa/miasto -10litrów a po mieście to ponad 13 czy to nie za duzo? (bez butowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego, że ja mam 1.8T tylko, że w manualu i po trasie bez szaleństw pokazuje mi średnio 9.2, a po mieście w granicach 11, oczywiście przy spokojnej jeżdzie, ale jak pocisne to i ponad 14 pokazuje, wiec myśle, że twoje spalanie jest ok. Ale to ok jest zawsze uzależnione od Twojej ciężkiej nogi......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzik-79

norma w miescie to 11-12,w trasie ponizej 10 raczej nie możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kjuik100

Witam serdecznie ja tez mam passata 1.8 20V i powiem wam że prawdopodobnie problem leży w rozmiarze kół szerokości opon oraz przedewszyskim jakości paliwa pracuje obecnie w anglii i uwierzycie lub nie na angielskim paliwie (na całym zbiorniku)robie jakieś 70km więcej do momentu zapalenia się rezerwy (cykl mieszany) dotego ostatnio obniżyłem mu zawieszenie i wstawiłem 18" kola z oponami o szerokości 225 i profilu 40 teraz dopiero pali jak smok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności