Skocz do zawartości
Gość mizex

Wysokie spalanie B5 1.8 20V

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra 11,5ltr przy tych cenach koledzy tylko gaz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masakra 11,5ltr przy tych cenach koledzy tylko gaz!!!
Ja już mam :D

Żre w mieście prawie 15 litrów, ale i tak się opłaca :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - ten silnik jest nieco bez sensu przy obecnych cenach paliwa :P

Pali niewspółmiernie dużo do swoich, niestety dość marnych, osiągów :)

Ale to się tyczy chyba wszystkich silników wolnossących o niewielkich pojemnościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem A4 z ADR-em w manualu i spalanie: trasa do 100 km/h 7,3 l/100 km, autostrada 130-150 km/h około 8,5 l, miasto (Kraków) ok. 11,5 l/100 km.

Zbiornik 62 l

 

Nie wierzę w te 7,3 l w trasie .No chyba że na autostradzie beż używania lewarka zmiany biegów i pedału gazu jadąc 80-90 km/h czyli tzw. jazda o kropelce. TYLKO JAKI MA TO SENS!!!!!!!!!!!!Na autostradzie czy w trasie trzeba jechać a nie pchać.Sorry auto musi swoje spalić. Moje w trasie pali 9l a w mieście 12 i nic tego nie zmieni.Na gazie analogicznie pali mi 10l i 13l.:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Licytujecie się ??

Czytam ten post od samego początku, czyli od dnia zamieszczenia 26.12.2007 r gdzie "mizex" napisał że ma problem z dużym spalaniem i prosi o pomoc.

Czytając te posty nie zauważyłem, aby któryś z forumowiczów podpowiedział co może być przyczyną.

Tak się składa, że mam Paska 1.8T i żłopie mi paliwska kolosalnie dużo, bo ok 20l/100km w mieście przy bardzo spokojnej jeździe i nie doczytałem się co może być przyczyną. Wiem - powinienem podłączyć pod VAGA i tak zrobię, ale myślałem, ze zanim to zrobię, dowiem się czegoś z forum.

Jedynie w którejś odpowiedzi padło że może to być wina czujnika wody

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być choćby głupi czujnik temperatury.Podaje złe wartości,a co za tym idzie i dawkowanie paliwa może być podwyższone.Może to być także przepływomierz,podający także złe wartości.Przyczyn może być wiele i tak naprawdę ciężko stwierdzić powód wysokiego spalania.A jak mi ktoś napisze,że pali mu w mieście 11L i że to dużo,to nie będę odpisywał :hyhy,będzie musiał zmienić samochód na inny :lol bo takie spalanie to niestety norma,nawet przy normalnej jeździe...A szkoda :D

Tak czy siak musisz podpiąć VAG,bo nie dowiesz się inaczej co jest grane.

Pozdrawiam

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki

11 litrów / 100 km to piękna sprawa przy tym silniku i bardzo bym sie cieszyl jak tyle by palił.

dzięki za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak mi ktoś napisze,że pali mu w mieście 11L i że to dużo,to nie będę odpisywał :hyhy,będzie musiał zmienić samochód na inny :lol bo takie spalanie to niestety norma,nawet przy normalnej jeździe...A szkoda

 

11 w mieście przy spokojnej jeździe? :hmm Chyba przesadziłeś :haha Tyle to na trasie pali :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jakiś wybrak Ci się trafił Danio :haha

Żartowałem,nie jest tak źle-11L da się spokojnie osiągnąć ;) nawet w poczciwym ADR ale trzeba wypracować do niego specjalny styl jazdy :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają dziwne problemy. Dużo pali. Jakoś zapominają, że auto swoje waży i musi palić. Perpetum moblie nikt jeszcze nie wynalazł. Mój AZM w mieście pali 13l/100km, w trasie 10l/100km. Nie szukam dziury w całym. Tak ma palić i tyle. B3 paliła literek mniej, ale nie miała klimy. Czy dobrze gaz jest wyregulowany najlepiej odnieść do spalania benzyny, które jest o jakieś 20% niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawiło ile palą auta innych. Ale jak czytam wasze wpisy to spalanie mojego autka wcale mnie tak bardzo nie dziwi.

1.8 l wolnossący po trasie tak 90-100km/h pali mi ok.10l gazu natomiast po mieście (Łódz) ok. 14-15l/100km gazu.

Jutro mam w planach rozkręcenie i wyczyszczenie listwy wtryskiwaczy gazu (stag 300). Myślę że są brudne i leją mi gaz bez potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyne kupujecie a potem chcieli byście zeby 5l/100km paliła? a przy tym miała dobrego kopa? Coś nie tak.

:taksobieNie obrażając posiadaczy benzyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest tak źle-11L da się spokojnie osiągnąć ;) nawet w poczciwym ADR ale trzeba wypracować do niego specjalny styl jazdy

 

No to jak ci pali 11 w mieście, to jesteś dla mnie MISZCZEM przez duże "M" w stylu jazdy "

PSJ" :haha :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jak ci pali 11 w mieście, to jesteś dla mnie MISZCZEM przez duże "M" w stylu jazdy "

PSJ" :haha :lol3

Danio,niedowiarku :hyhy

Nie trzeba być miszczem,żeby osiągnąć taki wynik :lol2

Naprawdę się da,a że żadko u mnie taki występuje to już inna bajka.Ma jechać,nieważne ile pali :haha

Nawet jak wydam te parę zeta więcej,to i tak nieporównywalne do wrażeń z szybszej i dynamiczniejszej jazdy :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszczowie :), Ustroń to nie miasto i taki wynik (11l/100) można osiągnąć. W Łodzi nie realny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój 1.8 apt automat 4 biegowy pali jakies 15-16 w mieście i 8-9,5 na trasie, ale ostatnio za 100 zł. zrobiłem 95 km. tylko po mieście i już nie wiem co może być przyczyną tego spalania.

 

Dodam, że jak robie reset kompa to jakiś dzień jest ok 11-12 po mieście na tych samych odcinkach a pózniej znowu rośnie i tak do 16 i nawet więcej.

Edytowane przez shogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że jak robie reset kompa to jakiś dzień jest ok 11-12 po mieście na tych samych odcinkach a pózniej znowu rośnie i tak do 16 i nawet więcej.
może gaz rozjeżdża ci mapy wtrysku PB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może gaz rozjeżdża ci mapy wtrysku PB

 

Nie mam gazu i tu problem.

Spaliny dziwnie smierdzą tak jakby paliwem , gościu w warsztacie mówi, że katalizator ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam gazu i tu problem.

Spaliny dziwnie smierdzą tak jakby paliwem , gościu w warsztacie mówi, że katalizator ok .

 

a jakieś błędy ?

Przepustnica czysta ?

Niema dziury w dolocie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakieś błędy ?

Przepustnica czysta ?

Niema dziury w dolocie ?

 

Na kompie jeszcze nie byłem.

Jutro wymieniam filtr powietrza i paliwa, oraz czyszczę przepustnicę i silnik krokowy.

Zobaczymy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności