Skocz do zawartości
Gość mizex

Wysokie spalanie B5 1.8 20V

Rekomendowane odpowiedzi

Włączę się do dyskusji na temat spalania.Moja kombica na trasie przy V 100-120km/h bierze 8-8,5l benzyny, przy jezdzie miejskiej 12-13l, przy mieszanej 9-10l. Paliła mniej kiedy jezdziłem na oleju 0W30. Po zmianie oleju silnikowego na 10W40 spalanie zwiększyło się o 1/2 l na sto km. Zauważyłem również,że po wymianie opon z Michelin na Goodyery zużycie paliwa zwiększyło się. Dodam że mam przebieg ponad 200 tys.km ,sonda lambda od nowości orginalna,a rozmiar opon to 195/65/15V.

Edytowane przez jurekjp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam 1,8 20V ADR i gdy leciałem w trasie wyszło mi 10l/100km ( z włączoną klimą - sądzę, że bez klimatyzacji wyszłoby o jakiś litr-półtora mniej ) Po mieście robię dziennie ok 130km i pomimo korków wychodzi mi ok 11,5 litra na stówkę! Sądzę, że to nie jest jakaś tragedia jak na taki samochód.

Ktoś wspomniał o rozmiarze opon. 205/65/15.

Edytowane przez pasek variant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VWB5rad

no to i ja się przyłączę: u mnie to jest 11l/100 po mieście i 7l/100 na trasie. B5 z 1997 roku, sedan.

 

są różne szkoły, ale ja polecam jazdę na niskich obrotach - tzn. jak najwcześniej przełączać na wyższe biegi (60km/h to u mnie już 5-tka), wyższy bieg wrzucam przy 2000 obrotów, a nie 3000, jak to się niektórym zdarza.

 

do tego unikam gwałtownego przyspieszania i jazdy na luzie - hamuję silnikiem kiedy się da, również redukując biegi (jeżeli obroty utrzymują się powyżej 1,200 to przy napędzaniu silnika kołami odcinany jest dopływ paliwa).

 

ciezko mi się było do tych zasad początkowo przyzwyczaić, ale spalanie spadło mi średnio o 2 litry na 100.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie 1,8 ADR, kombi, automat. Po mieście 11-12l według kompa (według dystrybutora również). Trasa z Irl do Pl 7,5l - 9l przy 100 - 120km/h (sporadycznie było ponad 200:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciekx87

ja mam pasia 1.8 20v 125km po trasie przy predkosci 150-160 pali 8.7 ale za to w miescie przy konkretnym butowaniu to 13 beny łyka hehe dzis zakladam mastercook power system i bede dopiero smigal :D pzdr

Maciekx87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam pasia 1.8 20v 125km po trasie przy predkosci 150-160 pali 8.7 ale za to w miescie przy konkretnym butowaniu to 13 beny łyka hehe dzis zakladam mastercook power system i bede dopiero smigal :D pzdr

Maciekx87

 

Abyś tylko z "Mastercook Power System" nie "zajeździł" silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ja na swoim zauważam, to ten silnik przede wszystkim dużo pali gdy zaczyna się jeździć dynamicznie (chyba to nic nowego;))- nie jestem osobą która wciska pedał gazu do oporu, ale nie lubie też zbierać się jak maluchem. W każdym razie ostatnio zrobiłem mały teścik: trasę jechałem tymi samymi prędkościami rzędu 110-130 km/h. Przy spokojnym przyśpieszaniu, na komputerze spalanie spadło mi poniżej 8, przy jeździe bardziej agresywnej spalanie wyszło ok 9,5 litra/100 km.

Poza tym pod uwagę należy wziąść to że w większości te samochody mają tzw. "sportowe" skrzynie biegów (kiedyś była mowa o tym na forum). Stąd, przy wyższych prędkościach i obroty dość spore jak na ten silnik, przykładowo 110 km/h i 3000 obr/min.

P.S. Chciałbym aby mój palił 8,7 przy prędkościach "150-160" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam silnik, krótka trasa (20 km) - 6,5 l/100 to minimum. Jak się przejedzie po mieście to w granicach 8. Bez przymulania, ale też bez butowania - chociaż jak potrzeba to się mocniej depnie. Te spalanie wynika w dużej mierze od rodzaju trasy. Ale u mnie na A1 pali 8-9 przy legalnej prędkości. Od 140-150 zaczyna już więcej palić. Wypad ze Sztumu do Reala, czy Auchan w Gdańsku to spalanie rzędu 7-8 l/100km. Czyli jak na taki silnik to wydaje się bardzo ładnie. Co do spokojnej jazdy i dużego spalania to moja rada by była prosta: sprawdzić/wymienić filtry, ewentualnie zmienić stacje paliw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co ja na swoim zauważam, to ten silnik przede wszystkim dużo pali gdy zaczyna się jeździć dynamicznie

Nieprawda. To zależy jak często "butujesz" na trasie w zależności od natężenia ruchu. Czesto mialem tak, ze przy V=130-150 spalil mi mniej niz przy jeździe 110-120.

 

 

przykładowo 110 km/h i 3000 obr/min.

U mnie 3000 obr pokazuje dopiero po przekroczeniu 120 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda. To zależy jak często "butujesz" na trasie w zależności od natężenia ruchu. Czesto mialem tak, ze przy V=130-150 spalil mi mniej niz przy jeździe 110-120.

 

Kolego chyba nie rozumiesz słowa "dynamicznie";) Jazda dynamiczna to przede wszystkim wg. Twojego słownika tzw. "butowanie", czyli szybsze przyśpieszanie a nie tylko szybsza jazda. A więc rzeczywiście w zależności od stylu jazdy może być tak że przy prędkościach rzędu 110-120 będziesz miał większe spalanie niż przy prędkościach 130-150 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na wasze spalania ... to sie dziwie... bo mój rekord... to 6.8 przy 100 km/h... przy zrobionych 200km... a po wypaleniu calego zbiornika srednie spalanie ... 45% miasto... wyszlo mi 8.2 litra... a mialem 1.8 20v apt. nie ukrywam ze srednia predkosc to było 130-140... ale autostrady..

 

Na nie oryginalnej sondzie.. ktora sie poddala niedawno ;d

Edytowane przez Lasqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko autostrada - spalanie 10L/100Km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale kotleta odświeżyliście ;)

 

tyle palą benzynowe, niemodyfikowane B5 :) szkoda tylko, że własciciele 1.8 20V się w tym zestawieniu nie udzielili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek na trasie przy spokojnej jeździe 70-110 km/h spalił średnio 6,8 litra benzyn. Dodam, że była to trasa z Bielska do Piwnicznej i z powrotem i trochę po mieście, używałem też przez jakieś 120 km klimy. Przy normalnym użytkowaniu do pracy i z powrotem (dziennie jakieś 20 km) to średnia jakieś 11 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego chyba nie rozumiesz słowa "dynamicznie";) Jazda dynamiczna to przede wszystkim wg. Twojego słownika tzw. "butowanie", czyli szybsze przyśpieszanie a nie tylko szybsza jazda.

Wygląda na to , że w twoim słowniku "dynamicznie" znaczy szybko. Wiec rzeczywiscie się nie zrozumieliśmy :D Polecam definicję wyrażenia JAZDA DYNAMICZNA. Polega to właśnie na dynamicznym i szybkim wykonywaniu manewrów na drodze a co za tym idzie - odpowiednim wciśnięciu pedału gazu. A nie na tym to polega, żeby na odcinku np: 40 km, jechać ze stałą prędkościa 150 km/h :cool:

A jak będziesz jechał 2 godziny autostradą z przecietną prędkością 190-200 km/h to jaka to w/g ciebie będzie jazda? Kosmiczna?

 

Jak patrze na wasze spalania ... to sie dziwie... bo mój rekord... to 6.8 przy 100 km/h

Ja nigdy poniżej 8 litów nie zszedłem. Tylko że nie umiem jeździć 100 na godzinę - mam za ciężką nogę (albo za duże buty :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem w szoku!!! Czy jest możliwe,żeby spalanie przy 150km/h było na poziomie 15l ??. Podłączyłem dzisiaj VAGA i pokazał właśnie taką wartość na odcinku kilku km. Przy stałej V- 90km/h wyswietlił około 6l, przy 100km/h około 7l, a przy 150km/h dwa razy tyle!!! Nadmieniam,że w baku shell 95 VP. Oponki 195x65x15, silnik ok, sonda lambda ok, czy to jest norma na ten typ???

Edytowane przez jurekjp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jestem w szoku!!!

Sprawdź jeszcze przy 200 km/h :)

Nie ma co sie dziwić przy takiej prędkości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Tylko jak to się ma do stwierdzenia jednego z forumowiczów,który w jednym z wcześniejszych postów napisał,że przy 150-160 km/h ma 8,7l ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jak to się ma do stwierdzenia jednego z forumowiczów,który w jednym z wcześniejszych postów napisał,że przy 150-160 km/h ma 8,7l ???

 

Bo zapewne patrzył na MFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wskazania z VAGA są bardziej zbliżone do rzeczywistego spalania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności