Skocz do zawartości
Charakterek

Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby tylko na większości stacji były uszlachetnione,poza uszlachetnieniem ceny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza uszlachetnieniem ceny....

 

Otóż to,święta racja.Shell zaszalał Diesel V-Power Nitro +,-6zł/l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, ja osobiście polecam produkty firmy FORTE. Używałem ich w poprzednim aucie z silnikiem diesla ( M6 ), nie jest tani ale rewelacyjny.[/url] ... uktow-msds

Też polecam Forte Advanced...

Edytowane przez czeslaw555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem wszyscy kopiuja z bloga info , a ten specyfik wcale nie jest tani, kosztuje ponad 90zł z wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77 zeta w google

Edytowane przez czeslaw555
poprawiłem odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak paru kolegow juz pisalo, uzywam regularnie ( ok. co 4500 tys.km ) STP i szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego konkretnie STP użyć do mojego silnika ? Nie chciał bym kupić jakieś podróbki na alle ... o

AJM 115 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw napisz czy masz jakieś objawy, czy chcesz zastosować profilaktycznie do paliwa czy do oleju ?

Edytowane przez czeslaw555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw napisz czy masz jakieś objawy. Rozumiem że chcesz użyć do oleju ?
Tak, bo pompowtryskiwacze mu do miski olejowej powpadały... Przecież temat jest o czyszczeniu wtryskiwaczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec ze za namowa czesława555 zakupiłem ten specyfik (kosztowal z wysyłka 94zł) moje pierwsze spstrzezenia po przejechaniu 50 km . Przed aby odpalic auto musiałem koniecznie dodac gazu , bo inaczej mogłem sobie krecic (nie chciał palic) A teraz przekrecam kluczyk kontrolka grzania swiec gasnie (3 sekundy) przekrecam kluczyk bez dodawania gazu pali na dotyk. A wiec jakas zauzywalna róznica po tych 50-ciu km jest na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej lać paliwa uszlachetnione mniej zasiarczone typu Verwa itp,.
niekoniecznie , ja tankuję to lepsze paliwo, jednak jest ono bardziej "suche" i układ ma mniejsze smarowanie, to tańsze jest bardziej tłuste ale jest też bardziej zasiarczone. Tankuję więc na przemian dodając co jakiś czas dodatek do czyszczenia i smarowania. Edytowane przez czeslaw555
poprawa opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety źle wspominam stosowanie STP w moim pasku. Chociaż przez kilka tysięcy kilometrów nie powiem, była różnica. Silnik łagodniej i szybciej się uruchamiał. Jednak po ok. 4,5 tyś. km pojawiły się problemy z dymieniem oraz odpalaniem. Test przelewu i okazało się, że wszystkie wtryskiwacze leją. Demontaż w warsztacie i buch do regeneracji. Po paru dniach otrzymałem telefon od serwisu, aby mechanicy sprawdzili cały układ paliwowy, od zbiornika po przewody wtryskowe. Zapytano się mnie o użycie środka STP, na co ja odpowiedziałem twierdząco. Na to usłyszałem z serwisu, że w przypadku mocno zabrudzonego filtra paliwa, dolanie STP może wypłukać częśc zanieczyszczeń z baku jak i z całego układu i zwyczajnie zablokować wtryskiwacze. Polecono mi wymianę filtra paliwa, zaglądając przy okazji do środka starego. Jak mi mechanicy pokazali środek tego filterka, to myślałem że jaja sobie robią. Był cały oblepiony jakąś białą mazią.

Błędem z mojej strony zapewne było nieodpowiednie zastosowanie tego środka do czyszczenia wtryskiwaczy, ponieważ wlewa się odpowiednią ilość na cały bak. A ja wtedy miałem troszkę więcej niż połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życie :(

Edytowane przez czeslaw555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam swoją opinię. Zaaplikowałem preparat STP do wtrysków benzynowych i jestem jak najbardziej zadowolony. Miałem problemy z poranną pracą silnika - po paru sekundach auto gasło w szczególności w zimne dni, musiałem przytrzymać go na wyższych obrotach... No i przy wkręcaniu na wyższe obroty, auto szarpało, nie przyspieszało jak powinno... Zalałem 200ml STP do wtryskiwaczy benzynowych i 50l 98. Zrobiłem jakieś 400 km, ale juz po drugiej jezdzie bolączki ustały. Swietnie przyspiesza, nie szarpie i co najważniejsze - nie gaśnie rano na zimnym silniku w zimne dni :) Napewno będę stosował co 5 tys. km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego nie mogę wysyłać odpowiedzi na PV , więc podaję maila [email protected]

Edytowane przez czeslaw555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcusXL

Ja też zawsze byłem zadowolony z STP, tylko taka moja rada, nie kupujcie przez allegro jakiś tańszych , nigdy nie wiadomo z jakiego źródła i co tam tak na prawdę jest. Poza tym to wcale drogie nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również Używam STP i jestem niesamowicie zadowolony . Silnik Chodzi lepiej zdecydowanie . Warto wydać te 2-dyszki od czasu do czasu a jaka Radocha z Jazdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... preparaty opierają sie na nafcie... proponuje poszukać dojścia do nafty lotniczej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nafty lotniczej

 

Paliwa lotniczego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie paska Jet-em zatankować ??? ;) STP jak najbardziej używam i polecam chociaż mam ochotę zalać Ceramizer do paliwa

Na dniach będę zapodawal do oleju i wspomagania zostanie skrzynia i paliwo ciekawy efektów jestem bardzo i chciałbym zmierzyć ciśnienia przed aplikacja i po ..... Jak coś będę juz miał to oczywiście sie pochwale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności