Skocz do zawartości
Charakterek

Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja stosowałem preparat z firmy castrol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję - wlałem STP preparat do czyszczenia wtrysków do diesla na ok. 40 l ropy do mojego trupa. Pasek puszczał gęste, czarne bąki przy przyspieszaniu (Dry może potwierdzić :P), po 1000 km zjawisko jest tylko wspomnieniem - POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopuję - wlałem STP preparat do czyszczenia wtrysków do diesla na ok. 40 l ropy do mojego trupa. Pasek puszczał gęste, czarne bąki przy przyspieszaniu (Dry może potwierdzić ), po 1000 km zjawisko jest tylko wspomnieniem - POLECAM

 

Ja dwa razy w roku wlewam ten środek do swojego TDI i również polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem preparat Motul, zalałem do pełna i na razie przelatałem 200km i jak zauważyłem dymienie lekko się zmniejszyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zalałem przy tankowaniu pierwszy raz STP przebieg 300 tys. zobaczymy czy będzie coś lepiej, choć już troszkę wyczuwam że silnik ciszej chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony również mogę polecić preparat zarówno

1. STP Formuła do diesla - jak temperatura spadła do -22 pasek miał problemy z odpalaniem, po wlaniu preparatu przy -24 odpalał praktycznie na dotyk

2. STP Formuła do wtryskiwaczy diesla - odczuwałem że autko nie jeździ tak jak powinno było zamulone, po wlaniu preparatu póki co zaczęłem odczuwać poprawę, Zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odgrzewam kotleta. Mam pytanie, który dodatek najlepiej dodać do silnika HDI (Common Rail) (myślałem o Liqui Moly) ?

 

http://www.liquimoly-sklep.pl/pl/p/Diesel-Spulung-Dodatek-do-czyszczenia-ukladu-wtryskowego-Liqui-Moly-2666-Opakowanie-05L.-05L/58

 

http://www.liquimoly-sklep.pl/pl/p/Dodatek-do-diesla-Speed-Tec-Diesel-Liqui-Moly-3722.-Opakowanie-025L.-025L/54

 

Ogólnie to nic sie nie dzieje złego (delikatny dymek jak każdy Diesel bez FAP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem ostatnio profilaktycznie motula ( polecany przez rogalottiego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Liqui Moly (pierwszy link) do czyszczenia wtryskiwaczy. Zobaczymy co to będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem tego Liqui Moly (pierwszy link) do czyszczenia wtryskiwaczy. Zobaczymy co to będzie :)

 

Dobrze że tego drugiego nie kupiłeś.

Ten drugi jest naprawdę dla wielkich fanów Liqui Moly :)

Pierwszy jest najlepszy jaki ma cała firma w ofercie, naprawdę super działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem tego Liqui Moly (pierwszy link) do czyszczenia wtryskiwaczy. Zobaczymy co to będzie

Czekamy na opinie jaki jest rezultat użycia preparatu. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Żadna róznica. Moze deko ciszej chodzi i równiej. A co zauwazyłem to ze komputer od spalania zgłupiał początkowo i pokazywał spalanie 8 l na 100 km. Teraz juz jest 5,5 (tryb miejski). Mocy oszałamiającej silnik nie dostał (nie zauwazyłem), jednakze deko lepiej się zbiera z dołu.

Przejechałem dopiero 250 km. Zobaczymy co będzie po dokończeniu baku :) (jakies 800km jeszcze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony po wlaniu Stp formuła.. zdecydowanie żwawsze auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam STP właśnie tydzień temu wlałem auto ma lepszego kopa i pali na strzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos oddaje na Liqui Moly.

 

Spalanie w mieście okolice 11 litrów, a na trasie 6.5 litra (jadąc nie przekraczając 70km/h).

 

Więc co nieco się poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten preparat mozna wlac do 2.5 tdi V6 AKN? A jesli tak to najlepiej jaki zeby za 20 zl nie narobic sobie kosztow na kilka tysiecy tez sproboje moze bedzie jakas roznica bo zaczyna mi cos kopcic

Edytowane przez rugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlałem 590 km tem ( jakies 5-6 dni temu) do pełnego baku.

Za wczesnie żeby coś powiedzieć. Głowe dam że resetowałem licznik, ale po przejechaniu 590 km jeszcze ponad kreske do połowy.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby palił tak mało, więc ostateczne efekty podam jak skonczy sie bak. Może wskaznik paliwa źle pokazuje. Na szczęscie zrobiłem zdjęcie stanu licznika.

Pasek B6, silnik 1.9 PD 105KM, BKC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Was nie porusza kwestii wymiany filtra paliwa

Moim zdaniem najlepiej wtedy zainwestowac dodatek.

Jak masz bardzo zasyfiony filtr to jaki to ma sens... zeby co rozpuscilo syfy w filtrze?

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności