Skocz do zawartości
Charakterek

Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również wlałem STP do diesla i po zrobieniu całego baku zauważyłem trochę (ok 0,5 litra) mniejsze spalanie a także lepszą kulturę pracy motoru.

Tak więc polecam, ja będę go regularnie (co parę tankowań) stosował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne grono forumowiczów.

Przedstawię siebie i auto później i we właściwym dziale.

Jakieś 100km temu pokusiłem się o wzbogacenie paliwa / BP ULTIMATE/ dodatkiem LIQUI MOLY DIESEL SYSTEMPFLUGE.

Oczywiście część z zaobserwowanych efektów działania środka może mieć źródło w autosugestii (-:.

Tym nie mniej dotychczas zauważalna jest:

- większa kultura pracy objawiająca się mniej odczuwalnymi wibracjami silnika

- obniżona tendencja do wpadania w rezonans objawiający się charakterystycznym "buczeniem" w kabinie

- płynne wchodzenie na obroty /mniejsze szarpnięcia przy dodaniu gazu po zmianie biegu na wyższy/

To tyle. Na temat ewentualnych korzyści płynących ze zmniejszenia apetytu na paliwo - postaram się wypowiedzieć w czwartek.

Jutro rano robię trasę do Poronina....więc ...Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STP może to zadziałać na lejący wtrysk?

Nie lałem, ale nie wierze że może pomóc.

Wymieniałem pompę uzywke wydaje mi się ze syf poleciał na wtryski, dziś zaleje i za jakiś czas odezwę się jaki efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jeżeli STP to jaka jest dokładna nazwa tego produktu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, zamówiłem już na allegro i bede testował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podobnej cenie co na allegro kopiłbyś na praktycznie każdej stacji:) Ja ostatnio nawet w Tesco kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjdzie taniej z przesyłka chyba, bo moj ajm łyka 15,5l/100 a koomputer pokazuje srednie 21,4 po miescie na krótkich dystansach przy oszczednej jeździe. auto posiadam od niedawna, a moj mechanik mówi ze ktoś kiedyś musiał nalac bezyny i uszkodziło pompowtryski, podobno nie da sie juz tego zregenerowac. na dystansie 700km w trasie komputer pokazał mi 7,4l/100 z czego 1/3 trasy po autostradzie. trzeba zbierac chyba na nowe pompowtryski. a co Wy o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten preprarat STP można na luzie kupić w tesco ? czy na jakiejś stacji wyznaczonej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, na stacji benzynowej to praktycznie każdej to znajdziesz.

i skoro ja w Tesco znalazłem to chyba w każdym powinno być bo raczej asortyment w tych marketach mają ten sam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjdzie taniej z przesyłka chyba, bo moj ajm łyka 15,5l/100 a koomputer pokazuje srednie 21,4 po miescie na krótkich dystansach przy oszczednej jeździe. auto posiadam od niedawna, a moj mechanik mówi ze ktoś kiedyś musiał nalac bezyny i uszkodziło pompowtryski, podobno nie da sie juz tego zregenerowac. na dystansie 700km w trasie komputer pokazał mi 7,4l/100 z czego 1/3 trasy po autostradzie. trzeba zbierac chyba na nowe pompowtryski. a co Wy o tym myslicie?

 

po pierwsze to diagnostyka,logi , nie wróżenie z fusów, sprawdź bipy na pompkach, obserwuj czy nie przybywa "oleju" w misce, a na początek wymień komplet filtrów możesz się niemiło zdziwić, zdarza się że co niektórzy wymieniają olej i filtr oleju a reszty nigdy nie zmieniają. STP działa tyle co nic a już na pewno nie zregeneruje lejących wtrysków, można to kupić bez problemu w realu, ja raz na jakis czas dla lepszego samopoczucia leję motul diesel clean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oleju nie przybywa na 100%. po zakupie czyli jakieś 3000km wstecz, olej wymieniony, filtry wszystkie też. mechanik to były pracownik VW, robił komputerowa diagnostyke ale nie mam dostepu do tych wartosci, czekam na zamówiony kabel vag, wszystko zanotuje i wkleje tu, lisek171 pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomogę na tyle na ile sięga moja wiedza na ten temat: sprawdzasz bloki 013, 018, 023 wartości graniczne są wyszczególnione bip od 40 telepie budą, na bloku 018 powinny być same zera przegazujesz i puścisz jedynki.... 013 sprawdzasz czy mieści się w przedziale, zainteresowałbym się również blokiem 004 w pozycji czwartej masz synchronizację wałka pd najlepiej jak najbliżej zera lub delikatnie na minusie, sprawdzasz to na rozgrzanym silniku do conajmniej 80stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Dzisiaj ten STP do diesla ale nie anty żel w tesco tak jak mówiliście no zobaczymy czy jakiś efekt będzie :) Dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w makro i carrefurze tez są. nie są to jakieś super specjalistyczne środki, są ogólnodostępne

 

STP lałem w mercedesa e klase. bardzo pomagało. ogólnie chyba w rok zastosowałem z 10 buletek

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje CASTROL TDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio lecialem na wieksza trase 1000km wiec stp+ON pod korek przez cala trase gonilem silnik(wczesniej byly duze mrozy ktorka trasa 3km i jazda dziadkowa dla tego chcialem "przedmuhac wydech"). Zbiornik wyzarl caly i moim zdaniem sa efekty srednie spalanie przy 120km/h bylo5,8-6,2 w jedna a spowrotem no nowym tankowaniu 5,4-5.8l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam preparatów kleen flo kupowanych u mnie w pracy (opoltrans) do czyszczenia wtrysków kosztuje ok15zł a dodatek do paliwa 0,5l 12zł i starcza na 500l paliwa. rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja osobiście polecam produkty firmy FORTE. Używałem ich w poprzednim aucie z silnikiem diesla ( M6 ), nie jest tani ale rewelacyjny.Strona z produktami i kartami charakterystyki; http://www.forte-nwe.pl/karty-charakter ... uktow-msds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej lać paliwa uszlachetnione mniej zasiarczone typu Verwa itp,bo wątpię aby takie preparaty pomogły na lejące wtryski.A jeśli z silnikiem coś nie tak to jest VAG od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności