Skocz do zawartości
Charakterek

Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli po przeczytaniu calego tematu (i jemu pokrewnych), nie znalazles konkretnej odpowiedzi, to raczej jej nie uzyskasz. Jesli jedna osoba poleci jakis zaklad nie oznacza to od razu, ze ten zaklad faktycznie musi byc dobry. Dlatego uwazam, iz powinienes przeczytac kilkanascie roznych tematow dotyczacych ww. uslugi/czynnosci, zeby miec mniej wiecej jako taki obraz.

Wiec suma sumarum dalej twierdze, ze posuniecie z linkiem google bylo wlasciwe ;)

 

Pamietaj: by uzyskac jak najwiecej informacji w google, trzeba modyfikowac zapytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google googlami tam jest ogólnikowo,wiele razy juz skorzystalem z polecen innych forumowiczów jesli chodzi o uslugi,co najwzniejsze bylem zadowolony,to tyle w temacie,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam pytanie omyłkowo do disla wlałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy do silników benzynowych:(

co mam teraz zrbić (bak full) moge z tym jezdzić ??? nic sie nie stanie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś wlałem i do dzisiaj jeździ, nic nie powinno mu być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlewał ktoś jakiś dodatek do paliwa do diesla z palety kleen-flo? Ja mam zamiar przez zimę wzbogacać swojego TDI i ojca CDI o http://www.hil.pl/-p-41.html ? Co o tym myślicie? Myślę wlewać minimalną zalecaną dawkę, na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlewał ktoś jakiś dodatek do paliwa do diesla z palety kleen-flo? Ja mam zamiar przez zimę wzbogacać swojego TDI i ojca CDI o http://www.hil.pl/-p-41.html ? Co o tym myślicie? Myślę wlewać minimalną zalecaną dawkę, na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże?

 

A nie lepiej tańszy tak samo działający ? Np z K2 http://www.expolmozbyt.com/srodki-czystosci/k2/k2-dfa-39-zapobiega-zelowaniu-oleju-napedowego-1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlewał ktoś jakiś dodatek do paliwa do diesla z palety kleen-flo? Ja mam zamiar przez zimę wzbogacać swojego TDI i ojca CDI o http://www.hil.pl/-p-41.html ? Co o tym myślicie? Myślę wlewać minimalną zalecaną dawkę, na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże?

 

albo sprawdzonego czarnego pieruna http://www.auto-chemia.pl/index.php?p67,black-arrow-diesel-skydd-1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też kiedyś wlałem i do dzisiaj jeździ, nic nie powinno mu być

ufff to dobrze :-)

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak wyjeżdże cały bak to mam zastosować jeszcze raz STP tylko tym razem do disla :) czy ten STP do benzyny w jakimś stopniu wyczyścił wtryski??

Edytowane przez biedroneczka_d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie czy jak wyjeżdże cały bak to mam zastosować jeszcze raz STP tylko tym razem do disla czy ten STP do benzyny w jakimś stopniu wyczyścił wtryski??
Najpierw to sprawdz VAGiem stan pompek, a pozniej dolewaj dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to będzie pierwsza zima z ON. Tankuje na stacji (gł. orlen) i zastanawiam się co nalać do baku jako specyfik do ON na zimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i zastanawiam się co nalać do baku jako specyfik do ON na zimę.

 

Póki co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to ma sie do PD ale dobrze jest wymienić filtr paliwa na zime w dieslu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki co nic.

Ok, tylko kiedy ? ;)

 

Filtr paliwa będę wymieniać co rok, tak mi mówił teść (nie zadzieraj z teściem) oraz wyczytałem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr paliwa będę wymieniać co rok, tak mi mówił teść (nie zadzieraj z teściem) oraz wyczytałem na forum.
Filtr paliwa wymienia sie co 60kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,jeśli lejesz prawdziwe,normalne paliwo.Wiem lejecie tylko na sprawdzonych stacjach ale wystarczy jedna gorsza dostawa na stacje,wymuszone czy przypadkowe tankowanie,paliwo po chrzcinach i już woda zamarznie w filtrze.Dużo nie kosztuje a nie trzeba potem babrać sie z wymianą na mrozie,zresztą pompowtryski znane są z wrażliwości na paliwko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak,jeśli lejesz prawdziwe,normalne paliwo.Wiem lejecie tylko na sprawdzonych stacjach ale wystarczy jedna gorsza dostawa na stacje,wymuszone czy przypadkowe tankowanie,paliwo po chrzcinach i już woda zamarznie w filtrze.Dużo nie kosztuje a nie trzeba potem babrać sie z wymianą na mrozie,zresztą pompowtryski znane są z wrażliwości na paliwko.
Po zakupie paska wymienilem w nim m.in filtr paliwa. Przebieg teor. 138kkm a filtr fabryczny od nowosci. Po wymianie nie zauwazylem zadnej roznicy w spalaniu i osiagach, ale za to z rozebranego filtra wyplynela jakas galareta ;).

Filtr kosztuje ok 70zl, wiec czy to duzo czy malo co 15kkm, to niech osadza sami uzytkownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z paliwem, fakt ciężko o normalne. Póki co leje ze stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam filtr paliwa co 15tys km i za każdym razem wygląda on jak filtr oleju - czarny jak smoła. Tankuje niby na normalnych stacjach, głównie Statoil i Orlen.

A w temacie-wlałem kiedyś ulepszacz do ropy ale efekt zerowy, opisywałem to gdzieś w innym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanior też mi tak radził, w naszym kraju jakość paliwa jest jaka jest i lepiej filtr paliwa wymieniać razem z olejowym. Nie zaszkodzi a pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności