Skocz do zawartości
Charakterek

Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też wlałem STP i jak na razie jestem zadowolony nie kopci lepiej sie zbiera zobaczymy jak spale do końca zbiornik Jak na razie jest O.K

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skiba

wlałem tego czarnego STP i przestał szarpać a juz mialem jechac na czyszczenie nastawnika bo myslałem ze to on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem dzis preparat STP koszt to 15 funtow za 0,5l samochod ma przejechane 140 tys mil wiec cos ponad 200 tys km wiec powinno pomoc na poranne kopcenie przy odpalaniu

sprawa jest taka ze mam paliwo ze free od znajomego tj codziennie 5 litrow dostaje wiec bede dolewal do kazdej banki 5 litrowej 50 ml preparatu i powinno byc ok. co o tym myslicie?

 

Pozdrawiam

(taki wlasnie http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_274613_langId_-1_CarSelectorCatalogId__CarSelectorGroupId__varient__categoryId_58759_crumb_33958-31345-58755_parentcategoryrn_58759)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zalałem STP :) Po wypaleniu zbiornika też podziele się efektami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ormowiec donosi :)

wlałem preparat do czyszczenia wtrysków do diesla STP do 52 l zwykłej ropy z shell i przejechałem na tym prawie 900 km (jest to ta sama stacja na której zawsze tankuję)

 

moje obserwacje

- subiektywne: lepiej przyspiesza

- obiektywne: łatwiejsze odpalanie , mniejsze kopcenie przy rozruchu rano, cichsza praca silnika

 

test: nagrałem odgłos pracy nagrzanego silnika na palucha mp3 trzymanego przy tym gumowym zgrubieniu na słupku podtrzymującym maskę (odległość od silnika w obu próbach taka sama, maska podniesiona), jakoś nagrywania - taka sama, urządzenie - to samo. Jedyne co było różne to temperatura powietrza (próba 1 - przed wlaniem STP ok. 1*C, 2 próba - po wlaniu 5*C). Pliki bez kompresowania i przerabiania wrzuciłem do komputera.

Posłuchać można tutaj: Przed STP Po STP

(ps. pierdzenie dźwięku przy przygazowaniu to efekt przekroczenia zakresu głośności mp3...)

 

wrzuciłem do komputera oba pliki i otworzyłem w edytorze dźwiękowym, porównałem widma dźwięku (szerszy wykres = głośniejszy dźwięk) wykres żółty - przed stp, wykres niebieski - po stp

v848.gif

 

myślę że działanie preparatu jest udowodnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się dzielę. Po wyjeżdżeniu baku ruszyłem do stolycy. Wjeżdżałem w piątek rano i od Raszyna korek. Wyjeżdżałem z centrum (spod Rotundy) w piątek o 15 i dość powiedzieć, że 100 km jechałem do 19. Korki non stop. Siódemka w budowie. I teraz spalanie. Zawsze po takich jazdach w korkach pomimo traski wskazywało 11l/100. Teraz łapię za pilota i patrzę - 8/100. Już czekam z niecierpliwością, kiedy wyruszę w prawdziwą trasę, a nie w taką, gdy z 200 km wychodzi mi średnia 25 km/h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeze troszke. Też zalałem STP+ON z Jet`a. Zobaczymy za ok 1000km. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja już jakiś czas temu wyjeździłem ten baczek z STP z ON Shell Power

 

jeden pozytyw - wskazówka od obrotomierza pozbyła sie minimalnych wahań

 

reszta bez zmian - jestem sceptycznie nastawiony co do takich wynalazków i może dlatego, jak na moje mniemanie to trzeba by było wymienić coś w mechanice by lepiej działało...

 

ale jak to STP niby działa takie cuda to niech będzie, zaleje za kolejne 5 tys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams to znaczy ze miałeś wszystko w porządeczku skoro u Ciebie nie zadziałał tak jak i u mnie :D powinieneś uznać to za zaletę twojego passia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak,

 

wypróbowałem STP u siebie

wyciszył silnik - delikatnie

kopcić nie kopci - bo wcześniej nie kopcił

delikatnie lepiej sie zbiera

 

przeczytałem wypowiedzi w tym wątku - wiele jest takich-nie wlewam bo chodzi dobrze..itp

nasze paliwa są kiepskie i dlatego warto ten srodek od czasu do czasu wlac - nie zaszkodzi - a z cala pewnoscia uklad paliwowy,wtryski beda w lepszym stanie.

pozdr

szerokosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać wrazenia. Troche mniej spala mniej około 0.3 na 100 km.A w sumie to nic sie nie zmieniło zadnego kopa nie dostał itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączył się właśnie "żebrak" i po spaleniu pełnego zbiornika Shell V-Power z STP ,też nie stwierdziłem wyrażniejszych zmian,poza tym,że w granicach 0,2-0,3 zmniejszyło się zużycie średnie paliwa(wg.wskazań na wyświetlaczu komp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oli

Komentarze typu po co to lać skoro jest dobrze rozumiem jak pytanie Jasia do mamy.Mamo w jakiej koszylce ide do szkoły?Na długi rekaw synu.A cha to umyje tylko dłonie.Ja jak i paru moich znajomych jestesmy mile zaskoczeni produktem STP.Zmniejszylo sie spalanie ,lepiej odpala no i troszke zrywniejszy sie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś ze znawców napisać ile kilometrów trzeba zrobić by układ wtryskowy diesla uległ zabrudzeniu? Osady we wtryskiwaczach i te sprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co i gdzie lejesz do baku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kupujecie nowego dizla. Po jakim przebiegu zanieczyści się układ paliwowy w stopniu uzasadniającym jego czyszczenie? Paliwo takie jak to u nas dostępne, ale nie jakieś wynalazki ze wschodu i od wujka z beczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwo u nas na stacjach jest różne, nie mieszkamy na zachodzie europy gdzie paliwo jest bardzo dobre, więc lejąc nawet na dobrych stacjach nie możesz być w 100% pewny jakości tankowanego ON, czy PB

 

Taki środek na pewno nie zaszkodzi, więc można go zalać do baku co te 5 tysięcy żeby nasze autko "się lepiej poczuło"

 

Zwłaszcza że nie kosztuje nas to majątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym czy nasze autko aby nie poczuje się gorzej. Środek ten nie jest obojętny dla elementów gumowych i plastikowych. Za używanie go można stracić gwarancję (opinia gościa z aso). Wg STP ( i niektórych z was) 5 tys i układ paliwowy wymaga czyszczenia, bo jak nie wymaga to po co lać? Mówimy cały czas o środku do czyszczenia układu paliwowego, a nie depresatorze. Coś tu nie tak! Wiem że to niewiele kosztuje, ale nabijanie kabzy komuś bez racjonalnego uzasadnienia, tylko dlatego że tak robią wszyscy jakoś kłóci się z moim poczuciem zdrowego rozsądku, a już argumenty że auto lepiej się zbiera i mniej pali i tak co 5 tyś i że ciocia z wujkiem widzieli i jeszcze pół osiedla jakoś dziwnie mnie nie przekonują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a już argumenty że auto lepiej się zbiera i mniej pali i tak co 5 tyś i że ciocia z wujkiem widzieli i jeszcze pół osiedla jakoś dziwnie mnie nie przekonują.

No to jakich Ty argumentów oczekujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
remlus jeśli masz obawy to nie lej i bedziesz miał z głowy temat,tu dzielimy się opiniami po zalaniu preparatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności