Skocz do zawartości
Charakterek

Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

zalałem dzisiaj baczek V-powera i ten specyfik, zobaczymy co to da :ok:

 

Jak wasze odczucia po tym kompociku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję ten preparat do diesla co ok 7000 km i zauważyłem, że silnik pracuje ciszej i ciut lepiej przyśpiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalałem dzisiaj baczek V-powera i ten specyfik, zobaczymy co to da
Zrobiłem to samo tym samym.Teraz tylko jeżdzić i czekać na wyniki tego eksperymentu. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 100 kilometrach mogę powiedzieć że zauważyłem jeden pozytyw. Wskazówka obrotomierza pozbyła się minimalnych falowań. Póki co nic więcej nie spostrzegłem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Performance Formula", preparat jednego z liderów w produkcji układów zasilania silników wysokoprężnych, amerykańskiej firmy Stanadyne. "Właściwy dodatek"to:

-wyprodukowane przez producenta układu zasilania silników wysokoprężnych,

producenta paliwa, lub producenta pojazdu,

-zwiększające liczbę cetanową paliwa,

-zwiększające właściwości smarne paliwa,

-mające właściwości konserwujące i czyszczące,

-obniżające temperaturę, w której z paliwa wytrącają się cząstki stałe.

Polecam:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zalalem stp jakis tydzien temu, dzis bylo -12 i zapalil mi prawie z dotyku:D, wczesniej przy -5 musialem go troszke dluzej krecic ale odpalal:-)

czyli ogolnie na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może teraz ja sie wypowiem po przejechaniu całego baku stwierdzam że : pali tyle co palił, przyspiesza jak przyspieszał jednym plusem jest lepszy poranny rozruch i cichsza praca motorku. Dziękuje to pisałem ja "Jarzębek" :520:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadą pędu owczego ;) też postanowiłem dolać ten specyfik. Zobaczymy jak to wpłynie na mój silniczek AFN.

Sprawdziłem też korekty wtrysków. Ciekawe czy cos sie poprawi. Co prawda nie sa tragiczne ale zobaczymy

teraz mam takie dawki

0.40 0.25 0.05

Teraz wyjezdzic zbiorniczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

Witam, ja zalałem pełen bak specyfikiem Liqui moly, zobaczę jakie będę efekty, na razie przejechałem 50 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja zalałem pełen bak specyfikiem Liqui moly, zobaczę jakie będę efekty,.

 

że co pełny bak tego nalałeś :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ,że nie kopci przy rannym odpaleniu,reszta bez zmian,czyli efekt jest,widziałem taki preparat MOTULA ale drogi strasznie bo 55zł za taka samą pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

oczywiście pełen bak paliwa +0,5l specyfiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wleję dopiero jak mi zacznie umierac motorek (bo mu wtedy nic nie zaszkodzi). Na razie pali od dotyku.Spalanie 6.8 - 7.2 ale to zima. Ale lałem ten sam specyfik do służbowego T4 (tylko do benzyny). Palił benzynę w granicach 16 - 17 l po specyfiku wrażenia takie same pali 16 - 17. Może wyczyścił wtryski ale ja tego nie widzę bo nie będę rozbierał silnika w tym celu. Czyli to jak wcześniej ktoś napisał pic na wodę i kieszeń. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincent

Osobiście mogę polecić środek Xeramic, którego stosowałem już dwukrotnie. Wrażenia pozytywne, trochę lepsza kultura pracy motoru, minimalnie ale mniejsze spalanie (tylko po pierwszym zastosowaniu) i oczywiście poprawia jakość paliwka i lepiej autko śmiga póki te 60l nie wyparuje. Polecił mi go znajmoy ze stacji benzynowej, wspominając że kierowcy bardziej go chwalą od STP. http://allegro.pl/item288308049_xeramic_dodatek_czysci_wtryski_wtryskiwacze_super.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzis ten srodek za 18pln wiec zobaczymy po zalaniu jaki bedzie efekt ale napewno w polaczeniu z przeczyszczeniem turbiny bedzie efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

witam ostatnio zalalem taki preparat tylko nie stp a holenderski xeramic do czyszczenia wtryskow dalem okolo 30zl. i powiem tak ze to dziala bardziej na psyche niz na samochod moze i pomaga ale u mnie zadnych rezultatow. moze dlatego ze przez caly rok do kazdego tankowania leje uszlachetniacz???? macie ochote sprobujcie nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to http://allegro.pl/item295015530_pm_xeramic_ochrona_silnika_ceramiczna_ochrona.html w koronie we wro po 43 zł jest. i zastanawiam się nad tym preparatem do czyszczenia wtrysków STP albo jest preparat z USA firmy Prestone kosztujer 35zł i czysci nie tlyko wtryski ale caly uklad, który wyprubować??

 

A to ceramiczne coś podobno działa w autoświecie był nawet test że dali takie coś ale bardziej skoncentrowane i zrobili autem 500 bez kropli oleju. caly olej wylali z silnika...podobno poprawila sie kompresja i autko zaczelo chodzic jak nowe.

 

http://www.ceramizer.pl/content/view/33/44/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wątek o ceramizerach otwarty. Tu może kontynuujmy wymianę opinii na temat dodatków do paliw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

Po przejechaniu 150 km i po nocnym postoju auta odpala z znazcznie żwawiej przy temp. minusowych. Wcześniej potrafił zarzucić silnikiem i musiał wykonać z 2 do 3 obrotów silnikiem zanim odpalił, teraz ,np. przy -2 od dotyku bez szarpania. Zobaczę jeszcze co będzie przy temp. -5do -20.

Przypuszczam, że nasze paliwo jakościowe nie jest najlepsze i z dlatego trzeba co jakiś czas przeczyścić ukł. paliwowy ( oby to nie szkodziło !).

Dla ciekawostki, czytałem o podróży motocyklami przez Skandynawię, gdzie tankując tam paliwo, motocykle potrafiły spalać 1 litr paliwa mniej niż w Polsce.

 

//Na naszym forum też można znaleźć informacje, że tankując zachodnie paliwo poprawia się spalanie-Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalał ktoś dodatek firmy Prestone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności