Skocz do zawartości
Charakterek

Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleks

Szczerze mówiąc to trochę podśmiewałem się z mojego brata , jak dał mi butelkę z jakimś

specyfikiem , mówiąc że to coś poprawia pracę silnika.Trzymałem to "coś"do teraz na półce w garażu.Ale po przeczytaniu waszych uwag koledzy , pognałem do garażu i to przyniosłem.Jest to STP i pisze że na 60 litrów leje sie tego 0,5 litra , co 6500 km.Ano to zalewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy po wlaniu tego preparatu STP muszę wyjeździć zbiornik do końca czy mogę zatankować np jak już będzie wskazówka na połowie?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem zapytać czy po wlaniu tego preparatu STP muszę wyjeździć zbiornik do końca czy mogę zatankować np jak już będzie wskazówka na połowie?

Dzięki

Najlepiej wyjezdzic do konca.Jak zatankujesz przy polowie baku to ten preparat za bardzo rozrzedzisz i nie bedzie spelnial swojej funkcji tak jak powinien :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem zapytać czy po wlaniu tego preparatu STP muszę wyjeździć zbiornik do końca czy mogę zatankować np jak już będzie wskazówka na połowie?

Dzięki

Najlepiej wyjezdzic do konca.Jak zatankujesz przy polowie baku to ten preparat za bardzo rozrzedzisz i nie bedzie spelnial swojej funkcji tak jak powinien :ok:

OK Dzięki serdeczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja różne preparaty stosuję od 1987 roku. Firma STP jest bardzo dobrą Amerykańską firmą mają bardzo dobre produkty w swojej ofercie.

 

Przeczytajcie sobie na stronie STP w jaki sposób to się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już wyjeździł bak na tym preparacie? Czy tankował ponownie? Jakie odczucia i jak ze spalaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zalałem zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Czytam wasze wypowiedzi i tez sobie zaleje takie cacko :hyhy: tylko mam jedno pytanko

NA co dziej jak leje do baku to stosuje jaki szwedzki dodatek do ON.

jak myślicie ??moge stosować jednocześnie dwa preparaty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej

Czytam wasze wypowiedzi i tez sobie zaleje takie cacko :hyhy: tylko mam jedno pytanko

NA co dziej jak leje do baku to stosuje jaki szwedzki dodatek do ON.

jak myślicie ??moge stosować jednocześnie dwa preparaty??

Nie wolno bo się ze sobą pogryzą! Utworzą w zbiorniku warstwę koloidalną o twardości węglika spiekanego i nawet militec drugi nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój pasek teraz w zimie zaczął mi nie równo palić tzn. gdy jest zimny i go zapalę to przez mniej wiecej 2 sek drży i szarpie silnik.Wiem juz ze to nie wina świec żarowych bo juz załozylem nowe(Beru) i dalej jest tak samo choć minimalnie lepiej bo dwie z nich były juz spalone...Czy ten preparat pomoże na dolegliwości mojego auta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Byku

sprawdz jeszcze bezpiecznik swiec zarowych, a grzeja swiece wogole??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja dotyczy czegos innego a za chwile bedziemy tu pisac o wszystkim innym a nie o dodatkach do paliw. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że preparat pomaga w rozruchu zimnego silnika. Mój zawsze jak był zimny palił nieźle, tylko zostawiał masakryczną chmurkę. Teraz właśnie tej chmurki brak :) No i chyba lepiej pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Używamy na warsztacie produkty STP ale jakoś nie przszło nigdy do głowy aby zastosować coś takiego u siebie. Jestem tylko ciekaw jak to żrąco działa na słabsze elementy układu zasilania paliwem tylu gumowe uszczelnienia itp. Jednak sądząc po tradycji i długoletnim doświadczeniu firmy STP na amerykańskim rynku to podejrzewam, że gówna nie wyprodukują. Może warto zaaplikować. Jaka powinna być czestotliwość lub rotacja stosowania produktu?

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to czytam od samego poczatku i chyba sam zdecyduje sie na zalanie tego preparatu.W sumie to chyba nic dziwnego sie u mnie nie dzieje ale profilaktycznie mozna zalac.A moze tylko wydaje mi sie ze wszystko jest OK??Chyba zaleje i bede obserwowal co sie bedzie dzialo bo widze ze sporo osob poleca ten preparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha, co 10 tys buteleczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,zawsze uważalem że paliwa typu verwa ,v-power to zbędny wydatek a jakoś boję sie wlać preparat to mam pytanie czy tankowanie np. co 10 bak paliwa o niby lepszych właściwościach np. z BP miało by jakiś korzystny wpływ na uklad wtryskowy.Pytam bo uwazam że w benzynie to ściema a jak w dieslu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie kupiłem na allegro, przysłali mi preparat do benzyny :krzeslem: czekam aż odeślą do diesla. Szczerze mówiąc podchodzę sceptycznie do tego, bo ropa to jakby nie było jeden z najlepszych "garażowych" czyścicieli jakie znam :)

 

co do paliw z wyższej półki to nie widzę żadnej różnicy zarówno u mnie jak i u ojca w B6 2.0 TDI. Poza ceną oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzis zalane do pelna i dodany preparacik.Zobaczymy co z tego bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności