Skocz do zawartości
colednik

montaz xenonów w b5

Rekomendowane odpowiedzi

Hella E55. Nie jest p&p ale ma potencjał i wlazi bez problemu. ( miesci sie, trzeba powiekszyc otwor w odblysniku i dorobic mocowania).Silniczki w 3b są identyczne xenon i halogen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hella E55. Nie jest p&p ale ma potencjał i wlazi bez problemu. ( miesci sie, trzeba powiekszyc otwor w odblysniku i dorobic mocowania).Silniczki w 3b są identyczne xenon i halogen.

 

Właśnie czytałem że dają radę ale kupić coś sensownego używanego jest ciężko aby nie było wymęczone, wiadomo można wszystko zregenerować.

Tu są jakieś niby nowe ,,lepsze,, E55 https://hidretrofit.pl/sklep/hella-evox-r-bi-xenon/

Samym montażem się nie martwię, nie musi to być to E55, głównym priorytetem jest to aby świeciło porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa tutaj ten bixenon z aukcji powyżej? Jego całego wstawia się w miejscu zwykłej soczewki ?

Co później ze światłami długimi jeżeli wszystko jest w jednej soczewce a druga lampa na zarówkę jest wolna? Bo widzę że ładnie to wygląda nawet. Ale kupująć ori xenon za 600 nie bardzo chyba jest sens dokladac prawie drugie tyle dla bixenonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa tutaj ten bixenon z aukcji powyżej? Jego całego wstawia się w miejscu zwykłej soczewki ?

Co później ze światłami długimi jeżeli wszystko jest w jednej soczewce a druga lampa na zarówkę jest wolna? Bo widzę że ładnie to wygląda nawet. Ale kupująć ori xenon za 600 nie bardzo chyba jest sens dokladac prawie drugie tyle dla bixenonu

 

Działa jak każdy Bi na zasadzie przysłony, a wolne światła długie można wykorzystać na wiele sposobów, np dostosować je do jazdy dziennej aby nie męczyć palników. A zaopatrujac się w ori xenon trzeba się liczyć z tym że trzeba je oddać do regeneracji, więc zamiast reanimowac stare lepiej za koszt dobrej regeneracji zaopatrzyć się odrazu w np soczewki bi E55 i mieć mega światełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVO-X R są póki co niedostępne w HID RETROFIT... Ale sam mam na nie chrapkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już od dłuższego czasu są niedostępne, chciałem sobie prezent na gwiazdkę zrobić a tu ****. Moje zdanie jest takie, że warto zaopatrzyć się w takie nowe soczewki z retrofit.

1. są gładkie - czyli nie tłumią lumeników

2. zmieniona geometria - szersze świecenie

3. NOWE !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działa jak każdy Bi na zasadzie przysłony, a wolne światła długie można wykorzystać na wiele sposobów, np dostosować je do jazdy dziennej aby nie męczyć palników. A zaopatrujac się w ori xenon trzeba się liczyć z tym że trzeba je oddać do regeneracji, więc zamiast reanimowac stare lepiej za koszt dobrej regeneracji zaopatrzyć się odrazu w np soczewki bi E55 i mieć mega światełka.

 

Co się regeneruje w lampie soczewkowej? Soczewkę? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chodzi o to, by zamiast regeneracji soczewki kupic tą bi e55 i wstawić ją w miejsce poprzedniej i cieszyć się dobrym światłem?

A jak to się ma do zamienników soczewek które są przystosowane do D2S tam też można wsadzić tę soczewkę bi bez większych przeróbek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regeneruje się odbłyśnik, który z czasem matowieje i się wypala a co za tym idzie mniej światła odbitego przechodzi przez soczewkę i oświetla drogę.

Tak zamiast regeneracji można wstawić całą nową lampę soczewkową, w skład której wchodzi odbłyśnik, obudowa, soczewka, przesłona, czyli cały moduł soczewki taki jak na zdjęciach na stronie retrofit.

Czy bez większych przeróbek to ciężko powiedzieć, jedne pasują p&p inne mogą mieć trochę inne wymiary i mocowania i już nie jest tak łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się regeneruje w lampie soczewkowej? Soczewkę? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chodzi o to, by zamiast regeneracji soczewki kupic tą bi e55 i wstawić ją w miejsce poprzedniej i cieszyć się dobrym światłem?

A jak to się ma do zamienników soczewek które są przystosowane do D2S tam też można wsadzić tę soczewkę bi bez większych przeróbek?

 

Za soczewka maz normalny odblysnik który się poprostu wypala jak każda zwykła lampa halogenowa. I dobrze myślisz, zamiast regenerowac lepiej dołożyć trochę inwencji twórczej i cieszyć się lepszym światłem w tym samym budżecie. A samych soczewek nie przerobisz na bi, chyba że jak ktoś jest zdeterminowany to i to zrobi. A po za tym wpisz w Google na jakiej zasadzie pracuje zwykła soczewka a na jakiej Bi bo widać że coś wiesz ale jeszcze za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EVO-X R są póki co niedostępne w HID RETROFIT... Ale sam mam na nie chrapkę.

Polecają jeszcze to https://hidretrofit.pl/sklep/fx-r-4-0-3/ trochę je wygooglowalem i niby ta sama półka co Evo-x i do tego gnizdo zamienne z h7 więc wrazie problemu z tym ksenonem wkładasz h7 i jazda dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za soczewka maz normalny odblysnik który się poprostu wypala jak każda zwykła lampa halogenowa. I dobrze myślisz, zamiast regenerowac lepiej dołożyć trochę inwencji twórczej i cieszyć się lepszym światłem w tym samym budżecie. A samych soczewek nie przerobisz na bi, chyba że jak ktoś jest zdeterminowany to i to zrobi. A po za tym wpisz w Google na jakiej zasadzie pracuje zwykła soczewka a na jakiej Bi bo widać że coś wiesz ale jeszcze za mało.

 

 

wiem jak działa zwykła soczewka a jak bi, tylko nie wiedziałem co się w takiej lampie wymienia, teraz zobaczyłem że komplety bi z aukcji powyżej są razem z odbłyśnikiem i wątpliwości rozwiane ;) Teraz tylko kwestia czy kupić tańsze zamienniki lamp soczewkowych i dokupić bi czy kupić xenon i jeżeli nie będzie tragedii ze świeceniem to poczekać z miesiąc i dozbierać kasy i do nich dołożyć bi, tylko nie wiem czy poradzę sobie z wymianą soczewek sam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecają jeszcze to https://hidretrofit.pl/sklep/fx-r-4-0-3/ trochę je wygooglowalem i niby ta sama półka co Evo-x i do tego gnizdo zamienne z h7 więc wrazie problemu z tym ksenonem wkładasz h7 i jazda dalej

 

Bardzo dobre soczewki. Świecą nawet chyba deczko lepiej jak evo-x. Jednak fx-r 4.0 do passata się nie nadaja (przynajmniej do Przed FL) bo występują tylko w wersji 3", a na to trochę za mało miejsca. Za to fx-r 3.0 występuje w wersji 2.5". I świecą kosa. Po 1,5 roku użytkowania z czystym sercem mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiać taka paskude po to żeby zmienić soczewki? Masakra. Poza tym w oryginalną lampę też bez problemu się bixenon mieści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ja mam soczewki 3" i pasują nieźle, obudowa nie chaczy o nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myslicie o tych lampach? Warto brac ? Kompletne z przetwornicami i zarnikami, po regeneracji, bedzie to swiecic jak trzeba? lepiej od depo soczewkowego ?

link: http://olx.pl/oferta/lampy-reflektory-passat-b5-96-00-3b-CID5-IDaMy6P.html#a98c97e3fb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co myslicie o tych lampach? Warto brac ? Kompletne z przetwornicami i zarnikami, po regeneracji, bedzie to swiecic jak trzeba? lepiej od depo soczewkowego ?

link: http://olx.pl/oferta/lampy-reflektory-passat-b5-96-00-3b-CID5-IDaMy6P.html#a98c97e3fb

Osobiscie mam nowe depo soczewkowe, nowe zarniki bosmy i uzywane orygilane przetwornice i uwazam ze jest swietnie. Ludzie mowia ze hella lepsze. Osobiscie nie robilem takiego porownania wiec sie nie wypowiem. Ale uwazam ze lampa nowa depo zaswieci lepiej niz stara hella. Regenerowana no coz moze i to jest jakies rozwiazanie. Moj zestaw kosztowal mnie 1000 zł.

20160331_170820.jpg

Edytowane przez piotrek24dm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa od starej zaswieci na pewno lepiej, tyle ze te niby sa regenerowane, i nawet jest gwarancja, wiec nie powinno byc lipy i ten odblysnik faktycznie powinien dawac takie swiatlo jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soczewka w DEPO szybko się wypala, mam gdzieś (postaram się załączyć) zdjęcie soczewki DEPO po roku użytkowania. Osobiście polecałbym kupić helle nawet w gorszym stanie i zregenerować ją. Napewno sumarycznie wyjdzie trochę drożej od depo ale będzie rozsądnie. Ale jak kto co woli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy, jednak bede polowal na helle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności