Skocz do zawartości
colednik

montaz xenonów w b5

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

czy wie ktos gdzie mozna zrobic w woj maz. caly montaz xenonów razem ze zmiana kloszy oraz zamontowaniem spryskiwaczy? Czyli wszsytko tak jak byc powinno? Czy mozna xenony zamontowac w tych lampach:

 

lampki 1

 

czy raczej kupic odpowiednie do xenonow jak te:??

 

lampki 2

 

Moze ktos sie orientuje jaki mniej wiecej bylby koszt czegos takiego? Swoje mialbym tylko nowe lampy i nic poza tym.

 

pozdrawiam,

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Operacja napewno nie będzie tania.

Jeżeli chodzi o lampy to może być depo lub coś podobnego.

Dochodzi ci koszt palników - ok 450 za 2 szt (nie mówię tu o szajsie z allegro po 100)

Przetwornice w zależności od producenta do 500-700.

Komplet spryskiwaczy z dyszami z rurkami z pompką ok 450

No i jeszcze koszt przeróbki.

 

Jak sam widzisz mało nie wychodzi.

Zamień sobie poprostu na soczewki i tyle. Nikt ci później za to nie dopłaci.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Dochodzi ci koszt palników - ok 450 za 2 szt (nie mówię tu o szajsie z allegro po 100)

Z tym kosztami to sie kolega troche zapedzil-ja za dwa palniki Osram Xenarc dalem 280zlotych, na Allegro. Nowki, nie palone...

Takze nie wiem, skad wziela sie opinia o tym, ze na Allegro jest szajs-moze dotyczy ona tylko tanszych palnikow Philipsa...

No chyba, ze wychodzisz z zalozenia, ze nie-szajs kupisz w NorAuto za 300zl/szt lub w ASO VW-chyba 600zl/szt :przestraszony: A to sa te same palniki :cwaniak:

 

EDIT//

dgasek, a tak na marginesie-wymieniales u siebie kiedykolwiek palniki xenonowe (o ile w ogole je masz) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dochodzi ci koszt palników - ok 450 za 2 szt (nie mówię tu o szajsie z allegro po 100)

Przetwornice w zależności od producenta do 500-700.

Skąd takie ceny wytrzasnąłeś...jak jesteś "głupi" to kupujesz palniki po 450 w ASO, na Allegro są także sprawdzeni kupujący.

300zł za 2szt to optymalna cena

 

co do przetwornic to ok.400-500zł max ...mówie o takich firmach jak Denso, Koyto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Operacja napewno nie będzie tania.

Jeżeli chodzi o lampy to może być depo lub coś podobnego.

Dochodzi ci koszt palników - ok 450 za 2 szt (nie mówię tu o szajsie z allegro po 100)

Przetwornice w zależności od producenta do 500-700.

Komplet spryskiwaczy z dyszami z rurkami z pompką ok 450

No i jeszcze koszt przeróbki.

 

Jak sam widzisz mało nie wychodzi.

Zamień sobie poprostu na soczewki i tyle. Nikt ci później za to nie dopłaci.

 

Pozdr

 

Biorę pod uwage ze tanio nie bedzie, w sumie to myslalem nad kwota rzedu 2000-2500 za wszystko razem z nowymi lampami. A kupno samych lamp soczewkowych tez biorę pod uwagę i w sumie to moze racja, ze to powinno wystarczec i jaka oszczednosc przy tym:) A gdzie w mozna kupic ten komplet spryskiwaczy z dyszami itp.. bo szukalem i nie znalazlem??

 

pozdrawiam,

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już szukam na allegro w NORMALNEJ cenie około 2 miesięcy. Jest jedna aukcja z dyszami za 350zł- kpina na maxa. W ASO dysze są po 44zł sztuka a cylinderki po 128zł. Czyli ok 350zł za spryski+około 60 za pompkę z allegro. Dochodzi jeszcze sprawa zbiorniczka spryskiwaczy. Albo robisz dziure w starym, albo kupujesz przystosowany pod xenon (0,5l poj większy) ale na alledrogo też tego nie ma do 3b :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paolooo

ja zamontowalem lampy depo (model taki hak oryginal hella pod xenon) 260 zl x 2

 

przetwornice typu szajs z allegro HID za 400 zl - wymienialem 4 komplety na wszystkich zaklocenia w radiu itp

 

zamowilem nastepne cos za 570 zl (te super cienkie mniejsze od paczki fajek) i puki co jest super.

 

spryskiwaczy jeszcze nie dorobilem sie

 

koszt robocizny 0 zl (wymiana lamp i podlaczenie jakies 30 minut).

 

Wiec koszt bardzo przystepny biorac pod uwage uzywki na allegro w cenach rzedu 1800 - 2000 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
ja zamontowalem lampy depo (model taki hak oryginal hella pod xenon) 260 zl x 2

 

przetwornice typu szajs z allegro HID za 400 zl - wymienialem 4 komplety na wszystkich zaklocenia w radiu itp

 

zamowilem nastepne cos za 570 zl (te super cienkie mniejsze od paczki fajek) i puki co jest super.

Jesli dobrze licze, to daje nam kwote rzedu 2700zlotych + palniki...

Wiec koszt bardzo przystepny biorac pod uwage uzywki na allegro w cenach rzedu 1800 - 2000 zl

No rzeczywiscie, koszt bardzo przystepny :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przetwornice typu szajs z allegro HID za 400 zl - wymienialem 4 komplety na wszystkich zaklocenia w radiu itp

Jak ktoś byłby mądry i poczytał wcześniej troche internet to by wiedział, że z Chin dobry jest tylko papier toaletowy, choć i tak troche drapie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przetwornice typu szajs z allegro HID za 400 zl - wymienialem 4 komplety na wszystkich zaklocenia w radiu itp

 

4 przetwornice? jedna do swiatel mijania, druga do drogowych z jednej strony, dobrze mysle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja rok temu dalem za lampy hella bi-xenon 1400zl. nowe palniki, nowe przetwornice, nowe -hmmm te dynksy do podnoszenia przeslony. wszystko hula, az milo. nawet mialem gwarancje na 6 miechow, ale nie skorzystalem :cwaniak::ok:

:vw:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paolooo
przetwornice typu szajs z allegro HID za 400 zl - wymienialem 4 komplety na wszystkich zaklocenia w radiu itp

 

4 przetwornice? jedna do swiatel mijania, druga do drogowych z jednej strony, dobrze mysle?

podstawa czytac ze zrozumieniem ;) 4 rozne komplety (komplet sklada sie z 2 przetwornic) montowalem i na kazdym 1 KOMPLECIE byly zaklocenia wiec wymontowalem i montowalem inne przetwornice i tak 4 razy po czym zalozylem obecny komplet.

 

Koszt przystepny 2 x 260 zl + 570 zl = 1090 zl

 

Chyba ze Wam inaczej wychodzi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
podstawa czytac ze zrozumieniem 4 rozne komplety (komplet sklada sie z 2 przetwornic) montowalem i na kazdym 1 KOMPLECIE byly zaklocenia wiec wymontowalem i montowalem inne przetwornice i tak 4 razy po czym zalozylem obecny komplet.

 

Koszt przystepny 2 x 260 zl + 570 zl = 1090 zl

 

Chyba ze Wam inaczej wychodzi?

No ja czytam ze zrozumieniem... Ale moze kolega w koncu powie za ile kompletow tych przetwornic zaplacil, bo tak nimi wahlowal, ze hej :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paolooo
podstawa czytac ze zrozumieniem 4 rozne komplety (komplet sklada sie z 2 przetwornic) montowalem i na kazdym 1 KOMPLECIE byly zaklocenia wiec wymontowalem i montowalem inne przetwornice i tak 4 razy po czym zalozylem obecny komplet.

 

Koszt przystepny 2 x 260 zl + 570 zl = 1090 zl

 

Chyba ze Wam inaczej wychodzi?

No ja czytam ze zrozumieniem... Ale moze kolega w koncu powie za ile kompletow tych przetwornic zaplacil, bo tak nimi wahlowal, ze hej :rotfl:

za 1? To chyba oczywiste ze poprzednie zwrocilem.

A kolega moze powiedziec dlaczego prowadzimy jakas bezsensowna rozmowe?

Wnioskuje, ze masz fabryczny xenon i jestes kozak i probujesz udowodnic, ze moj zestaw to bubel. Zacznie sie zachwile rozmowa na temat xenonow, zenonow jakich juz tutaj na forum bylo wiele.

 

Napisalem swoja przygode i koszt xenonow w moim samochodzie i tyle. Jesli komus pomoglo to ciesze sie jesli komus przeszkadza to prosze wybaczc :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Wnioskuje, ze masz fabryczny xenon i jestes kozak

Owszem, mam fabryczny, ale kozakiem nie jestem :evil:

Nie mam ochoty dyskutowac-jesli zalozysz spryski, samopoziomowanie (zeby innych nie oslepiac)-to jest wszystko cacy :]

Bylo juz dosc tematow o xenonach, o samorobkach, ja juz swoja opinie na ten temat wyrazilem i finito :evil:

A kolega moze powiedziec dlaczego prowadzimy jakas bezsensowna rozmowe?

Po prostu warto czasami wyrazniej napisac, ile taka przerobka kosztowala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paolooo

1090 zl + chwila zabawy

 

:ok: kazdy ma swoje zdanie, a forum mamy od tego aby dyskutowac.

 

milego wieczoru :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol, Jak palniczki? Rozświetliły się?

 

Co do xenonów ja także popieram zdanie Krawcola. Masz spryski, samopoziomowanie, lampy dostosowane do Xenów (homologacja D) - możesz mieć przerabiać spokojnie. Ale za lampy H z palnikami bym odbierał dowód rejestracyjny. Tak samo jak odbierają za przyciemniane przednie szyby. Po prostu po mojemu auto nie spełnie warunków dopuszczenia do ruchu i tyle w tym temacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Krawcol, Jak palniczki? Rozświetliły się?

Powoli sie rozswietlaja :) Zrobilem dopiero jakis 1000-1200km... Takze to troche malo, zeby swiecily tak, jak powinny... Ale juz powolutku wpadaja w niebieska poswiate :ok: Takze mysle, ze do konca roku bedzie juz cacy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CBR

Temat xenonow w b5 ostatnio bardzo mnie poruszył. Sądzę, że należałoby nieco usystematyzowac dotychczasowe spostrzeżenia w tym przedmiocie tak, aby do czasu wystąpienia nowych okoliczności mieć zagadnienie wyczerpująco omówione.

Montaż xenonow można przeprowadzić w jeden z następujacych sposobów:

 

1) montaż samych palników pod gniazda H7 (naturalnie z allegro) wraz przetwornicami do zwykłych reflektorów

 

2) montaż reflektorów dostosowanych do xenonow (zamienniki bądź oryginalne hella) wraz palnikami i przetwornicami

 

3) montaż reflektorow jak w pkt 2 w polaczeniu z instalacja spryskiwaczy (do czego konieczna jest przerobka zderzaka, zakup pompki, przewodow, dysz i jeszcze czegos)

 

cena kompletu uzywanych lamp hella (wraz z palnikami i przetwornicami)na allegro 1600-1800zl

cena kompletu nowych lamp depo 700 pln (do tego przetwornice okolo 500 pln)

 

cena zestawu do monatażu spryskiwaczy niezbadana

 

4) full version czyli pkt 3 + samopoziomowanie (nie wiem co jest potrzebne procz silniczkow do lamp, pewnie jakis zyroskop albo co)

 

 

Mam propozycje do osob dobrze zorientowanych w temacie, aby dopisali swoje uwagi dotyczące kosztów operacji i trudności z nią związanych. :padam::padam:

 

Chcialbym zamontowac xenony do swojego vw wg wersji 3 ale tylko jeżeli koszt takiegi czegos nie przekroczy 2000pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy zakup i montaz czegos takiego TUTAJ do zwyklych kloszy jakie mam u siebie ma sens ? Co o tym sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności