Skocz do zawartości
JACU6X6

Zima + webasto = ciepłe poranki

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil zrób jeśli możesz więcej fotek gdzie to webasto jest upchane bo jakoś nie mogę wykapować op tych fotkach

przewód który jest urwany to tłumik i coś z tłumikiem ssania masz nie teges ale to nie powinno nic uszkodzić chyba żeby się woda przez ssanie do wentylatora dostała

jak po właczeniu słychać gwizd to wentylator żyje

najlepiej sprawdzić pompę paliwa czy podaje paliwo do pieca- tak jak Jacek Pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze powiedzcie gdzie tej pompy paliwa szukac, a webasto jest jak juz pisalem w zderzaku na wysokosci chodnicy tylko z prawej strony na foto zaznaczylem umieszczenie pieca i przewod paliwowy do niego

fota.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to nie masz klimy i dlatego piec się tam zmieścił

pompa paliwa jest gdzieś na przewodzie paliwowym czyli raczej albo przy piecu albo przy baku zależy jak kto zakładał.

Ogólnie raczej powinna być przy baku ale.... musisz poszukać - jak wygląda to pewnie już wiesz a jak nie wiesz to wpisz w allegro to ci wyskoczą fotki

Możesz patrzeć po tym że do pompy idzie kabel z zasilaniem

Jak ktoś dokłada to często montuje pompę przy piecu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli jest sprawne to warte i 700-900 a do sterowania radiowego wystarczy zwykły pilot włącz wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do sterowania radiowego wystarczy zwykły pilot włącz wyłącz.

 

No tak. Ale wolał bym mieć potwierdzenie że ogrzewanie się załączyło.

Można to podłączyć jednocześnie z tym sterownikiem który jest w zestawie?

 

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:03 ----------

 

Chodzi o to jeśli by włączać z dalszej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może i rzeczywiście to lepsze.

Raz że tańsze, a drugi że ma dużo innych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez by sie oplacilo bo niemam immobilaizera 100zl (chcem z kluczykiem scyzoryk) o ile alarm fabryczny jeszcze dziala i pilota do webasto 129zl ori najtanszy jaki znalazlem. tylko zdjec nie ma zadnych jak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie pytanko.

Trochę nie chce mi się ciągnąć dodatkowego przewodu paliwowego do zbiornika.

Więc najprawdopodobniej będzie dodatkowy zbiornik.

A moje pytanie brzmi, czy dało by radę podłączyć ten zbiornik do nadmiaru paliwa z silnika?

Coś takiego jak na tym rysunku:

 

rgh1296414242j.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podłączone pod filtr paliwa (wg opisu od ebera) . NIe chciałem grzebać przy zbiorniku - uznałem ze to nie bezpieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podączone pod bak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups sorry rozpędziłem się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .Panowie kupiłem Webasto i mam prośbę do znawców tematu czy jest to analogowe czy cyfrowe.

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) attachment.php?attachmentid=44774&stc=1&thumb=1&d=1296406220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIe chciałem grzebać przy zbiorniku - uznałem ze to nie bezpieczne

Robert tak ale nie w benzynie

 

Czyli co, przy dieslu jest bardziej niebezpiecznie grzebać przy zbiorniku niż przy benzynie?

A niby dlaczego?

 

A i jeszcze powiedzcie mi czy konieczny jest ten przekaźnik podtrzymujący pompkę wodną?

W oryginale chyba tego niema. Czy się mylę?

A jeśli potrzebny, to na jaki czas go nastawić?

Edytowane przez szkielo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkielo82 - o jaki przekaźnik ci chodzi? Podaj jaki typ Webasta zakupiłeś. Przy TermoTop C pompa wody jest sterowana i zasilana bezpośrednio poprzez elektronikę webasta. Może chodzi ci o przekaźnik czasowy sterujący nawiewiem (zasilanie wentylatora i ewentualnie klimatronika). W niektórych przypadkach spotkałem się z jego stosowaniem (przy rozbudowie fabrycznych instalacji dogrzewania). W nich brak jest często pompki wody i sterowania nawiewiem przez elektronikę (dla opcji dogrzewania nie jest to potrzebne). Bez danych o jakie webasto ci chodzi trudno będzie mi pomóc.

 

PS. Ja prowadziłem przewód paliwa ze zbiornika. Trójnik często powoduje kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkielo82 - o jaki przekaźnik ci chodzi?

 

Oj już sam się pogubiłem. Gdzieś wyczytałem że trzeba przekaźnik podtrzymujący pompę wodną po wyłączeniu się webasta.

Ale nie mogę teraz tego znaleźć, i nie wiem czy właśnie jest to konieczne, czy ma to może czemuś służyć dodatkowo?

 

Ja prowadziłem przewód paliwa ze zbiornika. Trójnik często powoduje kłopoty.

 

Ja po przemyśleniu też tak chyba zrobię.

 

A webasto to ThermoTop C z tego linku:

http://allegro.pl/webasto-analogowe-thermo-top-c-benzyna-komplet-i1425162863.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności