Skocz do zawartości
JACU6X6

Zima + webasto = ciepłe poranki

Rekomendowane odpowiedzi

orientuje się ktoś czy pompkę paliwa z diesla można wsadzić do benzyniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto Thermo Top C rocznik prawdopodobnie ok. 2000. Według sprzedającego było wymontowane z Passata B5 FL. ( w każdym razie dostałem je razem z blachą mocującą dedykowaną do passata W TT ustawiałem różne rodzaje webast (korzystałem zarówno z opcji automatycznego wykrywania jak i wybierania ręcznego). Pompka w cyklu inicjalizacji pracuje (puka). Czy paliwo dostaje fizycznie jeszcze nie sprawdzałem - trochę za zimno a garażuję pod chmurką

 

Adams - obawiam się że nie. Inna jest lepkość paliwa i smarowanie (ON ma lepsze własności smarne niż benzyna). W każdym razie sprzedawca gdy kupowałem nową pompkę pytał się do jakiego paliwa ma ona być, a na dostarczonej do mnie było napisane po angielsku dużymi litrami "Nie stosować do benzyny" ("Dont use with petrol !"). Nie oznacza to oczywiście że nie istnieją pompki uniwersalne - po prostu ja się z nimi nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel sprawdź czy dostaje paliwo.. jak nie czujesz dymu to nie ma paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adams - obawiam się że nie. Inna jest lepkość paliwa i smarowanie (ON ma lepsze własności smarne niż benzyna). W każdym razie sprzedawca gdy kupowałem nową pompkę pytał się do jakiego paliwa ma ona być, a na dostarczonej do mnie było napisane po angielsku dużymi litrami "Nie stosować do benzyny" ("Dont use with petrol !"). Nie oznacza to oczywiście że nie istnieją pompki uniwersalne - po prostu ja się z nimi nie spotkałem.

 

mój kumpel ma pompkę na której jest napisane "diesel - benzyna" odpalana na niej było kilka różnych webast i wszystkie działały.

 

EDIT

 

jak np tutaj http://allegro.pl/pompka-paliwa-eberspacher-3-1-5kw-i1379194044.html

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orientuje się ktoś czy pompkę paliwa z diesla można wsadzić do benzyniaka?

Można bo pompki nie różnią się tylko musisz moc dopasować do mocy webasta.

 

---------- Post added at 21:52 ---------- Previous post was at 21:50 ----------

 

Webasto odpala dopiero za 2 razem

 

Nie dostaje paliwa gdzieś się zapowietrza innej opcji nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam też pewności czy pracuje ono pełną mocą - spodziewałem się że szybciej nagrzeje mi samochód (przy -10 stopniach zajeło mu to ponad 30 min)

 

Hmm..., trudno oceniać, co znaczy "nagrzeje" - każdy ma inne poczucie komfortu ;-).

Ale 30 min grzania przy -10C to już ciepło w kabinie jest i lód na szybach spływa.

 

Gdzieś robiłem logi temperatury w tym wątku. Musiałbyś porównać u siebie - byłaby to obiektywna ocena czy grzeje pełną mocą.

 

Być może to jest problem - dostaje za mało paliwa, więc słabo grzeje, zawodzi detekcja płomienia (wymaga drugiego rozruchu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek.. ja też tak miałem .... pisałem o tym trochę wcześniej.

za mało paliwa się spalało i nie było mocy

 

temat jest kopalnią wiedzy..

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Panowie i mi zima dała znać o sobie.Najpierw webasto włanczało się na jakieś 5 minut.A teraz wcale żadnego odzewu.tylko zegar się zapala i nic poza tym,żednego piknięcia ,cyknięcia ,kompletnie nic.Co mogło się uwalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzić czy prąd dochodzi do webasta.. (zasilanie i sterowanie) diagnozę można zrobić itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zdjagnozować webasto?jaki program?jaki interfejs?czy starczy taki jak do vag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czytaj kilka stron tego wątku -wszystko pisze nawet 1 stronę do tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje webasto to THERMO TOP T model BW 50 benzyna.

Załancza się nie za każdym razem,gdzieś 1/10 włączeń,po włączeniu chodzi według zegara w samochodzie 2 min i gaśnie.Po czym śmierdzi jak by było zalane paliwem,czy to możliwe?

Dodatkowo nie załancza dmuchawy.

Edytowane przez marci_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaśnie w niekontrolowany sposób - bez dopalenia świecą żarową. Pewnie dlatego śmierdzi.

Zrób diagnostykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy używając kabelka tajiego jak do diagnostyki samochodu obdII,zdjagnozuje webasto?Jak nie to co muszę dokupić,przerobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na początek z kablem KLL. Jak nie zagada to wtedy będziesz musiał kombinować (np. zrobić go samemu). Nie każdy kabelek od OBD połączy się z webastem. Oczywiście podłączasz linię diagnostyczną webasta pod linię K w interfejsie i dopiero wtedy rozpoczynasz diagnozę programem WTT. Webasto masz dokładane więc w gnieździe OBD go nie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady.

Planuje u siebie zamontować ogrzewanie postojowe.

Temat niby przeczytałem, ale że na razie jeszcze nie mam o tym zielonego pojęcia,

to chciał bym żeby na początek ktoś mi pomógł wybrać co kupić.

Stwierdziłem że najlepiej będzie kupić kompletne, żeby nie mieć większych problemów z kompletowaniem reszty, i podłączeniem (zwłaszcza że jestem zielony w tym temacie)

 

Czy to z tej aukcji będzie dobre?

http://archi.inosak.org/db/item1425162863_1.html

 

Jeśli tak, to ile za taki zestawik mogę dać żeby nie przepłacić?

I czy można do tego podłączyć jednocześnie zegar który jest w zestawie i telestart?

Jeśli w ogóle można telestart.

 

Jeśli tak, to czy któryś z tych będzie dobry?

http://allegro.pl/listing.php/search?string=telestart&category=0&us_id=4707534

I czy będzie on współpracował z tym pilotem?

http://allegro.pl/pilot-webasto-telestart-vw-t91-t90-okazja-i1418551572.html

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez szkielo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kupilem niedawno passka niby ze sprawnym webasto, bylo to dlamnie malo istotne wiec nawet nie wnikalem i uwiezylem na slowo. Oczywiscie teraz nie dziala a przydaloby sie z wiadomych wzgledow, raz udalo mi sie odpalic od tej pory nic nie idzie , mam nadzieje ze nie jest mocmo uszkodzone na 1 fotce uszkodzony waz 2 to ta sama rurka urwana od pieca i sterownik, przewod paliwowy mija filtr paliwa i idzie dalej chyba do zbiornika.. Tabliczka znamionowa jest pod stelarzem i jej niewidac ale podobne webasto jest na allegro w linku kolegi wyzej.Sam piec jest w sderzaku po pawej stronie auta. Czy ten przewod moze byc jedyna wada czy cos dzieki temu moglo ulec uszkodzenu w samym piecu i czy przy tym sterowniku da sie jakos pilota zaprogramowac i sterowac zdalnie (chociaz on/off). Wielkie dzieki za pomocne sugestie

rurka.jpg

rur.jpg

sterownik.jpg

przewod pal.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I czy można do tego podłączyć jednocześnie zegar który jest w zestawie
ja mam taki sam zegar i prawdopodobnie takie samo webasto wiec zegar napewno da sie podlaczyc (u mnie dziala) tylko cos u mnie nie gra reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raz zalaczylem zaras po kupnie auta i slyszalem jak pracowalo no a później próbowałem wlaczyc i plomykiem i ustawiajac godzine i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności