Skocz do zawartości
Gość nickfrey

migająca kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć u mnie problem z kontrolką świecy żarowej już nie istnieje , zrobiłem test i okazało się że to było paliwo . Wymieniałem prędzej filtr paliwa i wszystko było w porządku dopiero później zapaliła mi się ta kontrolka ze świec żarowych . mój mechanik powiedział że bardzo możliwe że z filtra mógł oderwać się jakiś paproch i poszedł na pompę wtryskową i na moment przytkał iglicę wtrysku co komputer zdążył zarejestrować , choć silnik palił normalnie to sygnalizował błąd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mi się pojawił taki problem ,a mianowicie po założeniu głowicy i ustawieniu rozrządu auto odpaliło bez problemu ale po minucie pracy zapala się kontrolka świec żarowych (miga) auto pracuje bez problemu dalej.może ktoś miał taki problem?dodam że jest to passat1,9tdi (ahu) 90KM 99r

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem się przedstawia następująco: jedna żarówka stopu była przepalona i po wymianie i odpaleniu silnika i naciśnieciu stopu zaświecił się abs. a następnego dnia już miga kontrolka od świec. i jeszcze czasem się zapala esp i abs. dodam tylko że samochód został na noc na ręcznym i chyba troche przymarzło ale to raczej nie mogło mieć na to wpływu. vag nic nie wykazał a postój na podgrzewanym kanale przez 3 godziny spowodowały że lamka nie zapalała się przez jakieś 20 minut. podejrzewam że również chyba problem jest związany z hamulcami.

 

 

Dziś wyjąłem całkiem tą dodaną żarókę- problem znikł. a było tak że nie dość, że choinka na tablicy to do tego stopy cały czas świeciły. Problem tkwił w żarówce.

Edytowane przez amsteel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mnie również od czasu do czasu (ale wyłącznie kiedy stoję w korku) włączy się kontrolka "świeczek", pomiga chwile i się wyłączy. Na VAG-u żadnego błędu. Czyli co również czujnik sprawdzić> Mam spaloną żarówkę postojówki z przodu, ale to chyba nie ten problem? Bo z tego co piszecie ta kontrolka reaguje tylko na spalone żarówki w świetle stop-u?

Pozdrawiam.....tych co w porannych korkach.. W Trójmieście dzisiaj masakrycznie i wciąż pada. Przyczepności. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Podczas jazdy zapalała się kontrolka ESP (mimo, że układ na pewno nie "interweniował"). Czasami zapalała się i mrugała również kontrolka świec żarowych. Zgłaszany błąd: awaria włącznika świateł stop. Zauważyłem także, że czasami światła stop świecą cały czas - można było wysiąść z samochodu i popatrzeć jak się palą ;)

Wymieniłem włącznik na nowy i jakież było moje zdziwienie, gdy na drugi dzień kontrolki zapalały się znowu.

Sprawdziłem stan żarówek tylnych lamp. Okazało się, że poprzedni właściciel założył kilka żarówek P21/5W zamiast P21/4W... Żarówki mają nieco inne trzonki i nie pasowały do gniazd. Wymieniłem wszystkie 8 żarówek na nowe P21/4W. W ten sposób rozwiązałem problem.

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem problem z migajaca kontrolka po tym jak zona przydusila samochod pozniej po odpaleniu zaczela migac kontrolka od swiec zarowych i pojawil sie komunikat engine workshop z pojedynczym sygnalem dzwiekowym. w czasie jazdy nie zauwazylem jednak zadnych zmian w pracy silnika. podlaczylem auto pod kompa i wyskoczyl blad

P0726 Obwód wejściowy prędkości silnika – górny limit RPM przekroczony. blad skasowalem i jezdze dalej. czy moglby mi ktos powiedziec co to dokladnie znaczy i czy powinienem cos z tym zrobic, bo nie chcial bym zeby potem wyskoczylo cos powaznego przez to ze cos zaniedbalem z gory dziekuje za pomoc

Edytowane przez hasit
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja żona zamknęła po prostu obrotomierz :D

co do następstw to może ktoś inny sie wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy..

mi zapala się kontrolka EPC, kontrolka ESP i na komputerze pokładowym kontrolka jak tempomatu z wykrzyknikiem, dzieje się tak po dłuższym postoju samochodu (po nocy). Po krótkiej jeżdzie (i kilku zgaszeniach/włączeniach zapłonu) wszystko wraca do normy. Światła STOP działają.. Myślałem też, że to wina paliwa, ponieważ zaobserwowałem , że monit ten pojawia się po zatankowaniu samochodu do pełna. Dzisiaj właśnie podczas tankowania (VERVA98) dodałem środek STP. (wcześniej tankowałem V-Power Racing). Dodam również, że nigdy nie tankuję na "podejrzanych stacjach" , mam 2 w Krakowie i tankuję tylko na nich (Orlen na Daszyńskiego lub Shell na Kapelance) .

Czy mam wybrać się do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też wczoraj wyskoczył mi taki błąd migającej kontrolki świec żarowych.

Trochę się zmartwiłem bo niedawno po włączeniu zapłonu po kilku dniach postoju pojawił się komunikat Service-ale to było po prostu od terminu zmiany oleju :)

 

Otóż przystosowałem sobie auto do sterowania ręką. Po całej operacji czas na test drogowy :) I tu na pierwszym skrzyżowaniu zonk. Dojazd do skrzyżowania ok hamulec działa. Później ja mu na gas a on mi ... no nie zgasł ale nie ciągnie zero reakcji na gaz. Ale jakoś załapało a że już ciemno to nie zauważyłem od razu co zrobiłem, że zaczął jechać.

Jednak po chwili jakby tak coś lekko spowalniało. Po puszczeniu gazu i przy ponownej akceleracji znów zero reakcji-co jest i tu już zauważyłem (bo droga oświetlona), że dźwignia lekko opadła. I tu pierwsza sprawa do poprawki-hamulec nie odbija bo po popchnięciu dźwigni silnik żwawo bryka i spalanie mniejsze-wniosek w automacie przy wciśniętym hamulcu gaz nie działa. Auto nie musi wcale hamować, przynajmniej odczuwalnie. Wystarczy, że tylko czujnik załapie sygnał o wciśnięciu pedału hamulca.

Po powrocie już na postoju kontrolka świec zapalała się po ok minucie od włączenia silnika. Cała sytuacja miała miejsce wieczorem i pewnie dzięki temu zauważyłem po widocznych na budynku światłach stopu, że hamulec sam lekko opada na włączonym silniku i uruchamia się czujnik i dodatkowo gaśnie kontrolka hamulca przy automacie. Opadający pedał popycha czujnik stopu, który trafia z czasem w takie położenie, gdzie czasem łapie i czasem przerywa i stąd migająca kontrolka świec.

Tak więc całkiem możliwe, że w niektórych przypadkach nawet nie obciążony dodatkowo pedał hamulca może sam opadać i powodować załączanie czujnika hamulca.

Dodam, że po zamontowaniu "wspomagania" powrotu dźwigni hamulca w pozycję neutralną problem przez cały dzień nie wystąpił :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Miałem ten sam problem - tzn migająca kontrolka świec żarowych , plus komunikat "motorstorg. verkstatt!". Po pewnym czasie (różnie - 5 minut - 30 minut jazdy) dodatkowo kontrolka ESP. To w kokpicie. Z zewnątrz objawy były takie: światła stop lekko się żarzą bezprzerwy (przy włączonych pozycyjnych), po wcisnięciu hamulca zapalają się mocniej.

Wymiana czujnika stop nic nie dała (w variant 3BG z 2004r jest to część: 3B0 945 511A, moge go oddac za free jak ktoś chce używany). Ponieważ problem nie występował zawsze to dopiero po dwóch tygodniach skojarzyłem że to musi być jakieś powiazanie świateł pozycyjnych ze stopem. Potwierdził to fakt że błąd nie występował jesli pozycje były wyłączone. No więc rozebrałem do spodu tylne lampy i okazało się że gniazdo żarówki górnej (pozycja/stop) było stopione. STOP świecił zawsze jak włączalem pozycję i rozgrzała się. Albo żarówka miała zwarcie albo była źle zamotowana i zwierała dwa bolce do pozycji. W kazdym razie po wymianie żarówki problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grono forumowiczów. Mnie też dotknęło z tymi kontrolkami ale czytając temat to sprawdziłem żarówki od świateł stopu i przepalone trzy. Zamieniłem miejscami w jednej lampie i zgasły kontrolki ESP i mrugająca od świec. Ucieszony na stację po nowe żarówki P21/4W, wymieniłem przepalone i... w jednej lampie nie mam wcale stopu, w drugiej zapala się tylko jedna a dodatkowe światło stopu po naciśnięciu pedału hamulca świeci.

Dodam ze pozycje się palą w każdej lampie.

Czy to objaw uszkodzonego czujnika stopu czy zwarcie jakieś a może bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby czujnik pedału hamulca był padnięty to żadne by nie świeciło lub świeciło ciągle a i dodatkowe by nie świeciło. Nie wiem jak tak moduł komfortu i alarm steruje chyba tylko kierunkami ale może jakieś zwarcie na przejściu przez blachę albo stycznik już się skończył. Miernik w dłoń i po kolei badać kable od stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów mój problem polega na tym iż świeci mi się kontrolka od świec żarowych oraz kontrolka od paliwa pokazuję rezerwę choć jest pełny bak czy ma to coś wspólnego z kontrolką od świec wymieniłem świece na nowe cały rozrząd a auto nadal ciężko pali pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na 100% ale kontrolka świec i paliwo na 0 to coś z układem paliwowym lub kąt wtrysku.

Może przy zmianie paska źle było poblokowane (domowe sposoby a nie zestaw do blokady rozrządu) i pompa paliwa niewyregulowana. Filtr paliwa może zapchany lub nieszczelny. A może już sama pompa siada. Czujnik hamulca też powoduje zapalenie kontrolki świec. Przed wymianą rozrządu też ciężko palił i świeciła kontrolka świec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka przed wymianą już się świeciła i też wtedy ciężko palił a rozrząd wymieniał mi dobry mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. nie będe zakładać nowego wątku poniewaz jestem nowym uzytkownikiem i nie mam takie możliwosci...

mam passata 1.9 TDI 110km 1997 rok . nr silnika AFN.

po uruchomioniu silnika po 15 sekundach zapala się migająca kontrolka świec żarowych..i miga cały czas.

poradzcie mi co moge w tej sytuacji zrobic ... ??

PROSZĘ O POMOC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poradzcie mi co moge w tej sytuacji zrobic ... ??

A co mówi vag com , podłączałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie podlączłem ponieważ problem ten pojawił się dopiero wczoraj. ale może ty wiesz co jest tego powodem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem, po podłączeniu przyczepki do mojego passka znikneły mi swiatła stopu i zapala sie migająca kontrolka świec żarowych i po pewnym czasie jak uzyje hamulca to kotrolka ABS I ESP sie swieci ,po odłaczenu przyczepki tak juz zostało co sie mogło sie stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności