Skocz do zawartości
Gość nickfrey

migająca kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Może sprawdź przyczepkę czy gdzieś nie ma zwarcia np. na żarówce bo za jakiś czas znów się niepotrzebnie wystraszysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat:

Dzisiaj podczas jazdy pojawił mi się komunikat "Engine Workshop!" i zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych.

 

Moc silnika nie spadła, żadnych odczuwalnych zmian. Po kilku kilometrach/10 minutach jazdy okazało się w garażu, że światła stopu świecą się przez cały czas.

Na szybko odpiąłem kostki z lamp żeby mi aku nie żarło, wchodzę na forum - patrze że czujnik przy pedale.

 

Wróciłem do garażu, podpiąłem kostki, stop się świeci, zanurkowałem pod kierownicę i zacząłem kombinować jak zdjąć osłonę i tak pokombinowałem,

że jej nie zdjąłem, ale światła stop zgasły.

 

Po odpaleniu silnika niestety komunikat wyskoczył + kontrolka świec. Szybki test i wszystkie światła działają, stop zapala się tylko przy wciśnięciu hamulca.

 

Od kiedy mam samochód (5 miesięcy) kilka razy zdarzyło się, żeby światła stopu chwilę po puszczeniu hamulca się świeciły, ale jeśli same nie zgasły to ponowne wciśnięcie hamulca pomagało.

 

Wypadałoby podłączyć pod VAG i tu pytanie: czy znalazłby się pomocny klubowy kolega z Warszawy lub okolic, który poratowałby kabelkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m@jk, uszkodzenie czujnika stopu nie jest sygnalizowane na VAG-u. Czujnik stop ma dwie pary przewodów - jedna zwiera obwód żarówek STOP, druga niejako diagnozuje pracę czujnika (min. przy tempomacie wyłącza tempomat po naciśnięciu stop). Po prostu wymień czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobną sytułacje przyczepka robiła zwarcie i zapalaly sie kontrolki ABS+ESP+świece żarowe.

Zanim autko zostalo podpiete pod VAG'a poczytałem ze to moze byc albo modul komfortu albo bezpiecznik swiateł stop.

U mnie pomoglo zwyczajne wymienienie bezpiecznika(Poprzedni sie przepalił)i to rozwiazalo problem, no i oczywiscie trzeba bylo poszukac jakiegos elektryka co sprtawdzi instalacje w przyczepie ktora jednak robiła zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarkow,pierwsza sprawa: przeglądając ten i inne wątki o podobnej tematyce chyba jednak były informacje na VAG'u, nie mam teraz czasu, żeby tego poszukać.

Druga sprawa: koledzy z forum pisali, że po wymianie czujka dalej mieli ten problem i się rozwiązywał po podpięciu do VAG'a

 

Ja mam podobną sytuację, czujnik nie był wymieniony, ale się 'odblokował' - światła stopu normalnie działają, a kontrolka się świeci.

 

EDIT:

 

Koło południa odpaliłem samochód i kontrolka już się nie świeciła.

Ogólnie się ucieszyłem, że będzie spokój, ale po przejechaniu 50km cyrk od nowa.

Rozkręciłem bestie i wyjąłem ten czujnik, ku mojemu zdziwieniu jest to jakiś zamiennik:

TOPRAN 108 892 - znalazłem w necie, że jest to zamiennik 1J0 945 511E.

Czy mógłby ktoś potwierdzić, że ten nr części jest prawidłowy?

Edytowane przez m@jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sansen

Witam, u mnie jest tak samo mryga kontrolka siwec zarowych ale powiem wam ze nie zawsze, jak wylacze slinik i odpale ponownie to nie mryga ale czasami i nadal mryga tak w kratke... dodam tylko iz jak jest silnik cieply to nie odpala odrazu ze zalapie zaplon i juz silnik pracuje ale tez czasami musze troszke dluzej przytrzymac go na rozruszniku (max 4 sek.) az zalapie te swoje obroty co wy o tym myslicie? ktoras swiecia jest juz na wykonczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mszumi

witam mam podobny problem ostatni wymieniłem pompę hamulcową oraz serwo, po czym po kilku dniach zaczeła migać kontrolka świec żarowych i oczywiście komunikat motorstog werkstat ,dodam że zapaliła się też kontrolka od esp, więc co jadę na komputer no i czujnik hamulca, wymieniamy na nowy , wyjeżdżam z warsztau i co kontrolka świec żarowych zapala się wracam a pan z warzstatu mówi że niby wiązka gdzieś uszkodzona , jak ktos może pomóc proszę o odp. z góry dzięki, a i jeszcze jedno ta kontrolka esp załącza się ona po przejechaniu paru kilometrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam podobny problem ostatni wymieniłem pompę hamulcową oraz serwo, po czym po kilku dniach zaczeła migać kontrolka świec żarowych i oczywiście komunikat motorstog werkstat ,dodam że zapaliła się też kontrolka od esp, więc co jadę na komputer no i czujnik hamulca, wymieniamy na nowy , wyjeżdżam z warsztau i co kontrolka świec żarowych zapala się wracam a pan z warzstatu mówi że niby wiązka gdzieś uszkodzona , jak ktos może pomóc proszę o odp. z góry dzięki, a i jeszcze jedno ta kontrolka esp załącza się ona po przejechaniu paru kilometrów
Ponownie zczytać błędy.

No chyba, że chcesz kilkunastolinijkowej wyliczanki(czytaj zgadywanki) ewentualnych usterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie jest tak: od jakiegoś czasu zapalały się kontolki ABS i ESP, po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko OK. Dziś po przejechaniu kilometra zapaliły się znowu po następnych kilku kilometrach jak zatrzymałem się na światłach zapaliła się jeszcze dodatkowo kontrolka świeć żarowych i zaczęła migać cały czas podczas jazdy - poszperałem na forum i sprawdziłem światła stop okazało się, że nie działa żadne, więc najprawdopodobniej czujnik pod pedałem.

Pytanko tylko, czy kontrolki ABS i ESP mają z tym coś wspólnego czy to jeszcze jakaś inna usterka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepalone zarowki (zwarcie na nich) mialem taki przypadek u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepalone zarowki (zwarcie na nich) mialem taki przypadek u siebie.

 

Ale wszystkie? prawa, lewa i górna w klapie bagażnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku akurat miałem w lampie lewej chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario26011

przerabiałem już ten temat w moim pasku 3 razy.raz powodem zapalenia się kontrolek abs i esp oraz świecy żarowej była spalona żarówka stopu.drugi raz czujnik.najgorszy był trzeci przypadek.żarówki dobre ,czujnik niby też.dobrze ,że mój kolega mechanik jest obcykany.podłączył paska pod komputer i zdjagnozował czujnik stopu.jak wciskało się hamulec szybko wszystko było ok. w czójniku są dwa obwody,kiedy się go wciska to na zmianę jeden się zamyka a drugi otwiera.u mnie przy delikatnym wciskaniu hamulca przez chwilkę oba były albo otwarte albo zamknięte i dlatego wywalało błąd.kupiłem orginalny czujnik w vw za 42zł i wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj miałem taką sytuacja, świecił ESP i migała kontrolka żarowych. Okazało się, że mam spalone obie żarówki stopu, trzeci stop świecił. Co ciekawe, tydzień temu qmpel mi mówił, że mam spaloną jedną żarówkę stopu. Widać dopiero przy dwóch są ostrzeżenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Moje autko to Passat B5 1.9 tdi 110 KM rok 2000. Ostatnio wracając od mamy {ok 400 km} w połowie drogi {dodam że padał deszcz ze śniegiem} zaczęła mi migać kontrolka od świec żarowych i pojawił się komunikat ENGINE WORKSHOP {lub coś podobnego na pewno żeby sprawdzić kompem silnik}. Niestety nie miałem przy sobie laptopa ani kabla. Z tego co wiem to kontrolka może migać gdy nie ma stopu co oczywiście sprawdziłem. Stop był. Po około 50 km miganie świec ustało {lampka zgasła samoczynnie bez wyłączania stacyjki}. Dojechałem do domu podłączyłem laptopa i brak błędów. Ma ktoś może jakąś sugestię co to mogło być????????? Dodam jeszcze że często zdarza się że zapala mi ABS i ESP gdy stoję w korku ale to po wyłączeniu i ponownym odpaleniu silnika kasuje się. Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze że często zdarza się że zapala mi ABS i ESP gdy stoję w korku ale to po wyłączeniu i ponownym odpaleniu silnika kasuje się. Z góry dzięki za podpowiedzi.

U mnie te kontrolki pokazywały się właśnie w korkach albo przy dłuższym manewrowaniu np na parkingu,od dłuższego czasu,czasem raz na miesiąc-dwa,później częściej od kilku lat.Ostatnio prawie dziennie,na kompie pokazywało błąd lewego przedniego czujnika ABS,sprawdzony ok.Okazało się że to sterownik pompy ABS-ESP po wymianie na używkę samego sterownika beż pompy,pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niema co zakładać nowego tematu to się podpinam. Czytając forum to pewnie będziecie wiedzieli o co chodzi :) przed dwa dni użytkowałem inne auto kolegi. Mój pasek stał cały czas w jednym miejscu. Przywiozłem mu jego auto siadam do paska i ****. Kręci kręci kręci i nic. za 15 sekund zaczyna migać świeca żarowa i napis ENGINE WORKSHOP. Kompletnie nie wiem o co chodzi bo auto stało. całe 2 doby... Bez kompa się nie obejdzie? dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... Dziwi mnie tylko że nie chce odpalić. Na forum czytałem o tym ale większość miała to podczas jazdy albo mogli normalnie odpalić. a tu lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę za chwilę. Dam znać jakie błędy wyskoczyły.

Edytowane przez fabryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok byłem. Czujnik kąta obrotu wału korbowego, brak sygnału G-28 :/ Teraz proszę o wskazówkę gdzie on się znajduje i czy da sie go wymienić z poziomu zero dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności