Skocz do zawartości
Gość nickfrey

migająca kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli po nacisnieciu STOPU swiatelka swieca to czujnik jest sprawny i to nie jego wina.

Najpewniej podlaczyc auto pod Vaga, u mnie przyczyna naprzyklad mrugania tej kontrolki bylo zwarcie.

--- scalone ---

Tutaj to opisywalem:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40086

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość T0maszek

Podczas uruchomienia silnika kontrolka nie miga i jest wszystko w porządku. Po ruszeniu zaczyna migać kontrolka od świec żarowych, w czym może leżeć problem, spotkał się ktoś z takim problemem ?

 

Światła stopu działają, więc żarówki raczej się nie spaliły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka świec żarowych i napis silnik warsztat mają na pewno związek z tylnymi światłami.....ostatnio ciągłem przyczepkę i podpiąłem wiązkę i tak miałem po odłączeniu wiązki napis i kontrolka już nie świeciła widocznie po podpięciu przyczepki za duże obciązenie na tylne światła bo mam podpięte i nie wiem czy na innych przyczepkach tez mi tak bedzie dawać ...być moze poprzedni własciciel zle zainstalował hak ...na kompie wyszedł wtedy błąd modułu sterowania silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żarówki się nie spaliły, ale czujnik świateł stop przy pedale hamulca przerywa pewnie - na vagu wyskoczy (lub nie ;)) i zobacz jeszcze czy jak jedziesz po równej płaskiej drodze to czy ci jakiś zacisk nie blokuje czy się płynnie toczy przy małych prędkościach na luzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość s113

u mnie dzisiaj mrugała, ale myśle że to ma coś wspołneko z jednym uszkodzodzonym przekażnikiem świec żarowych, bo tak pokazuje na kompie .

Kup kabel za 80zł i ściągnij vag z torentów i sam zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nadunia

witam

zaczęła migać dziś w moim pasku kontrolka świec żarowych,po podłączeniu u mechanika do kompa wyskoczyło coś typu "awaria rozruchu silnika ",mechanik stwierdził że to wina immobilizera ,wykasował błąd i zaproponował użycie drugiego kluczyka ,czytałam sporo na forum o światłach stopu które mogą być tego przyczyną,akurat światła stopu mam ok

czy niedziałające oświetlenie tablicy rejestracyjnej może też mieć wpływ na zapalenie się tej kontrolki świec:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert1212

Witam

Mam taką samą sytuację, miga kontrola świec żarowych po podłączeniu do kompa pokazuje błąd dawki paliwa/pompa wtryskowaczy to znaczy, że padła cała pompa czy nastawnik na pompie. Dodam że samochód pali bez problemów a kontrolka miga jakieś 20 sekund po odpaleniu silnika jak również po przekręceniu zapłonu bez odpalonego ślinka.Wcześniej wystarczyło wyłączyć samochód i jeszcze raz odpalić teraz już to nie pomaga.

Powiedzcie co można jeszcze zrobić by dokładnie ustalić przyczynę awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luksed

U mnie sytuacja wygląda następująco.

Passek pali na dotyk, po około 20 minutach jazdy zaczyna migać kontrolka świec żarowych. Wystarczy, że tylko lekko nacisnę pedał hamulca a kontrolka gaśnie i znowu jak jadę w trasie nie dotykając hamulca to znowu się zapala i tak w kółko. Nie mam VAG'a ale czytając wcześniejsze posty stawiam na czujnik stopu.

Czy mógłby ktoś napisać i może ewentualnie wrzucić jakieś fotki jak wymienić ten czujnik, jak on wygląda i gdzie dokładnie się znajduje????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do tego kolega nie potrzeba żadnej instrukcji. Odkręcasz dolną osłonę konsoli ( chodzi o tą z miejscem na książkę serwisową następnie odpinasz przewody od czujnika a jego obracasz w lewą stronę jak śrubkę i wychodzi. Składanie robisz w sposób odwrotny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie sytuacja wygląda następująco.

Passek pali na dotyk, po około 20 minutach jazdy zaczyna migać kontrolka świec żarowych. Wystarczy, że tylko lekko nacisnę pedał hamulca a kontrolka gaśnie i znowu jak jadę w trasie nie dotykając hamulca to znowu się zapala i tak w kółko. Nie mam VAG'a ale czytając wcześniejsze posty stawiam na czujnik stopu.

Czy mógłby ktoś napisać i może ewentualnie wrzucić jakieś fotki jak wymienić ten czujnik, jak on wygląda i gdzie dokładnie się znajduje????

Miałem identyczny objaw jak u ciebie. Po dłuższej jeździe migała kontrolka a lekkie naciśnięcie stopu ją gasiło. Wystarczyło wyregulować czujnik ( o 1 lub 2 obroty - nie pamiętam), gdyż jest on wkręcany i po problemie migającej kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tego kolega nie potrzeba żadnej instrukcji. Odkręcasz dolną osłonę konsoli ( chodzi o tą z miejscem na książkę serwisową następnie odpinasz przewody od czujnika a jego obracasz w lewą stronę jak śrubkę i wychodzi. Składanie robisz w sposób odwrotny. Pozdrawiam

 

A długość trzpienia kto wyreguluje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luksed

Wreszcie miałem czas zajrzeć do tego czujnika. Obróciłem o dwa obroty i ...BINGO!!! jeżdżę już trzeci dzień i ani mignie.

Dziękuję bardzo za dobra rady!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie na kompie wywala blad czujnika (niepodlaczony/uszkodzony) i rowniez z polaczeniem do magistrali can (to samo). zapala sie napis engine workshop zaraz po wlaczeniu zaplonu. kasuje bledy ale powracaja na nowo. czujnik wymienilem tydzien temu, wszystkie swiatla swieca wiec nie wiem co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adion14

witam kolegów mam mały problem w paskuu B5 AFN110 98r trzy lata temu coś takiego też miało miejsce kontrolka świec żarowych zaczęła migać ale przestała a od niedawna znów sie to pojawiło i nie chce przestawać gasnąc a jak już zgaśnie to wyjątek jaka może być przyczyna tego chorego zajścia może ktoś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

mialem tez problem z kontrolka swiec zarowych i swiatlami stopu .

A wiec od poczatku :

migajaca kontrolka i wciaz palace sie swiatla stop

nie wiedzialem co jest i poczytalem to forum

sprawdzilem czujnik , byl dobry ale mialem drugi nowy wiec go wymienilem

i co ??

dalej swiecily swiatla stop (na swiatlach mijania i postojowych) ... dlaczego ??? nie mialem pojecia :(

zarowki swiecily wszystkie ( mowa o zarowkach stopu z podwojnym drucikiem) (swiecily obydwa druciki) postoj i stop

k...a co jest??? :confused: :609:

wziolem i wymienilem zarowki stopu ... i wszystko wrocilo do normy :)

wiec koledzy i kolezanki , wrazie czego to wymiencie najpierw zarowki stopu chociaz beda nie przepalone i swiecily jak nalezy.

taki przypadek ja mialem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wiele przyczyn migajacej kontrolki swiec, tym komputer nas informuje ze jest jakis problem , ja osobiscie mialem problem ze akumulatorem, mial zwarcie , jedna cela padala i tez kontrolka zasygnalizowala ten problem, kupilem nowy akumulator ,wykasowalem blad i wszystko wróciło do normy ..

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Browar1

Witam - w pasku B6 podczas jazdy zaczęła migać kontrolka świec żarowych , a po kilku sekundach wyłączył się silnik. Powtórne uruchomienie nic nie dało. Diagnoza u mechanika wskazała , że brak jest napięcia na pompowtryskiwaczach. Mechanik stwierdził , że uszkodzeniu mógł ulec sterownik silnika lub pompowtryskiwacze. Czy ma rację - czy może być inna przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja otóż mam taki problem że gdy nie włącze w ogóle świateł mijania przy odpalonym silniku nic mi nie mruga ale za to gdy pojade kilka metrów na światłach zaczyna mrugać............do tego wszystkiego zobaczyłem że gdy naciskam hamulec too zapala mi się przednia lewa pozycja :( Mam nadzieje że mi pomożecie ponieważ jestem świeżym kierowcą z małą ilością informacji Dzięki z Góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kadim

U mnie najpierw zapaliła się kontrolka od ESP, później pojawił się komunikat ENGINE WORKSHOP, a za chwilę zaczęła migać kontrolka świec żarowych. Sprawdziłem żarówki, jedna przepalona od STOP`u, wymieniłem i wszystko jak na razie w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć siedzę i czytam wasze problemy i rozwiązania , sam mam też problem nie tylko z kontrolką świec żarowych ale najpierw zapaliła się z abs-u . Silnik pali ,światła stopu są .ABS świeci cały czas, żarowe po kilku sekundach. Myślicie że to też będzie ten wyłącznik stopu -nie wiem co z tym mam zrobić proszę o pomoc serdeczne dzięki za jakie kolwiek pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności