Skocz do zawartości

rydzejak

  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O rydzejak

  • Urodziny 01/19/1950

Informacje osobiste

  • Imię
    rydzejak
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    wwa

Samochód

  • Silnik
    B5(3BG) 1.9TDI-PD 101KM (AVB)
  • Rok produkcji
    2004
  1. niestety ja mam te same wnioski - myjnia. Przestać myć ciśnieniowo bo to wpycha wodę przez rózne szczeliny (przy zamku, przy wkładce, przy światełkach, przy klamce - choć teoretycznie sa gumowe uszczelki). woda pod tapicerką nie wysycha, przewody śniedzieją i albo / albo : albo pekaja i wtedy brak styku = tak jakby klapa byla cały czas zamknieta, albo zwarcie = klapa otwarta. Jesli komfortowi wydaje się że klapa otwarta no to żadnej akcji nie podejmie jak naciska się różne przyciski. Otworzyć klapę mozna oczywiście z przycisku kierowcy ( o ile jeszcze dziala ), jesli nie to można mieć nadzieję że woda w końcu wyschnie i kóryś przycisk zadziała (kierowcy, klamka albo kluczyk - mi sie poszczesciło i po dwóch dniach wpuścił mnie przycisk kierowcy), jesli nie ... no to nie wiem ... ja bym chyba zrobił małe dziury i próbował wywietrzyć pod tapicerką. Ewentualnie ta dziure zrobić koło cięgna aby mechanicznie pociągnąć. Ale do tego trzeba mieć dokładne wymiaru np. drugi kombi obok ze zdjęta tapicerką... Teraz widze że zrobie taki mechaniczny odciąg samodzielnie do awaryjnego otwierania
  2. U mnie (3bg kombi) klamka zapiekła się i została w pozycji "nacisnieta". Klape mogłem otworzyć tylko z przycisku drzwi kierowcy (kluczyk w klapie zapieczony nie obraca wcale). Klamkę idzie rozebrać - w koncowym rozrachunku skłąda się z metalowej kasety , plastikowego uchwytu zakonczonwgo przyciskiem, gumowej osłony i mikrowyłącznika na który nadusza przycisk uchwytu. Jesli zawiasy uchwytu się zatrą to mikrowyłacznik nie ma siły odbić uchwytu i pozostaje "nacisniety". Trzeba oczyscić i złożyć ponownie. Problemem jest dobranie się do tej klamki - dużo tam kabli i taka plastikowe coś osłaniające światła tablicy (w sumie to chyba potrzebne zabardzo nie jest...), ciasno, w środku lapka oświetlenia która udało mi się wyłamać niestety (chyba lepiej wyjąć ją od zewnątrz na czas prac nad klamką). I polecam zdjęcia zrobić ułożenia kabli przed operacją. Tyle na szybko, jesli bedzie zainteresowanie to dorzuce swoje fotki ale teraz padam z nóg po walce z tą klamką....
  3. witam, Miałem ten sam problem - tzn migająca kontrolka świec żarowych , plus komunikat "motorstorg. verkstatt!". Po pewnym czasie (różnie - 5 minut - 30 minut jazdy) dodatkowo kontrolka ESP. To w kokpicie. Z zewnątrz objawy były takie: światła stop lekko się żarzą bezprzerwy (przy włączonych pozycyjnych), po wcisnięciu hamulca zapalają się mocniej. Wymiana czujnika stop nic nie dała (w variant 3BG z 2004r jest to część: 3B0 945 511A, moge go oddac za free jak ktoś chce używany). Ponieważ problem nie występował zawsze to dopiero po dwóch tygodniach skojarzyłem że to musi być jakieś powiazanie świateł pozycyjnych ze stopem. Potwierdził to fakt że błąd nie występował jesli pozycje były wyłączone. No więc rozebrałem do spodu tylne lampy i okazało się że gniazdo żarówki górnej (pozycja/stop) było stopione. STOP świecił zawsze jak włączalem pozycję i rozgrzała się. Albo żarówka miała zwarcie albo była źle zamotowana i zwierała dwa bolce do pozycji. W kazdym razie po wymianie żarówki problem ustąpił.
  4. witam, dotkęła mnie wymiana czujnika stop (zupełnie niepotrzebnie ale trudno) więc mając go w ręku informuję że w passacie variant 3BG z 2004r jest to część: 3B0 945 511A . A poniżej jest numerek 19322007. Jesli jest ktoś zainteresowany to oddam poprzedni za free, szczegóły co i jak zapewne na priv.
  5. rydzejak

    Pomoc - powódź

    wysłana kasa. sprzętu nie mam. oby Wam zdrowia wystarczyło to będzie dobrze. pozdrawiam
  6. SławekG nie jest zarejestrowany a jego najchętniej bym się spytał czy poradził sobie poniewaz mam (wg mnie) ten sam problem. Passat B5 variant z 2004r, radio MCD (firmowe z nawigacją, producent Balupunkt). Tylne głośnki założyłem, grają ale ciszej niż przód, a opcja FADER nie pojawiła się. Odłączałem radio od zasilania i różne tego typu "włącz/wyłącz", nic nie pomogło. Odwiedziłem najbliższy warsztat caraudio gdzie wykonali "czary mary" (chyba mocniej je zresetowali, kody jakieś wbijali, wymontowali etc...). W efekcie stwierdzili "trzeba go VAGiem". Mam więc pierwsze podstawowe pytanie czy to MCD wogóle u kogokolwiek posiada opcję FADER ? Instrukcja daje nadzieję że to jednak jest możliwe... Drugie pytanie czy ktoś może mi pomóc wskazując drogę do prawidłowego skonfigurowania całości ? Jetta_GT - te kody które wskazałeś dotyczą właśnie VAG'a ? pozdrawiam kuba
  7. link : http://www.wrzuta.pl/pliki/qzbX7uXW7f/ oraz wpakowałem do podobnego wątku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=7141&page=8
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności