Skocz do zawartości
jendral

Aktywacja KONTROLEK

Rekomendowane odpowiedzi

Z poziomu Vag'a to nie ma takiej opcji.
a ze tak powiem fizycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzę po zdjęciach, to u mnie (rok 99, diesel) w liczniku kontrolka jest na lewej tarczy (obrotomierza). Dioda fizycznie w liczniku także jest, a więc jeżeli poszukać odpowiedniego pinu do wzbudzenia tej kontrolki to można było by spróbować.

Tylko pytanie czy jest ona sterowana z pinu licznika, czy może poprzez jakiś układ, a wtedy to już marnie widzę szanse włączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybuchnie po 5-ciu minutach jazdy :-D

A tak na poważnie, będziesz musiał rozpiąć te kabelki jak zaświeci Ci się kontrolka niskiego stanu oleju w silniku, bo w przeciwnym przypadku nie zgaśnie Ci ta kontrolka nawet po dolaniu oleju do prawidłowego stanu.

Nie rozumiem ? co ma wspólnego olej w silniku z tym czujnikiem, ale nawet jak coś to stan oleju mam caly czas pełny, więc nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem ? co ma wspólnego olej w silniku z tym czujnikiem, ale nawet jak coś to stan oleju mam caly czas pełny, więc nie rozumiem.

 

Ma tyle wspólnego, że otwarcie maski (w celu dolania oleju) powoduje zgaśnięcie kontrolki niskiego stanu oleju (tej żółtej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma tyle wspólnego, że otwarcie maski (w celu dolania oleju) powoduje zgaśnięcie kontrolki niskiego stanu oleju (tej żółtej).

 

Kolego, ale żadna kontrolka od oleju mi sie nie pali, tylko że mam otwarta maske z przodu

 

Pokaze zdjęcie(na tym foto świeci sie ze jest otwarta klapa z tyłu a u mnie jest z przodu)

 

371dc979fd2317ddm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jednak naprawdę czegoś nie rozumiesz.

Jeżeli FIS pokazuje że masz otwartą maskę to pewnie masz uwalony mikrostyk w zamku maski. Zewrzyj na próbę tak jak Ci poradził zima18 kabelki w kostce przy zamku. Jeżeli przy załączaniu alarmu będzie mrugał kierunkami a na FISie nie będzie sygnalizacji otwartej maski to znaczy, że masz jak wspomniałem wcześniej uwalony mikrostyk.

Jeżeli tak to zostawisz i będziesz dalej z tym jeździł ( zwarte kabelki), to gdyby kiedyś zapaliła Ci się kontrolka z powodu za niskiego poziomu oleju, to nawet po uzupełnieniu go - kontrolka nie zgaśnie. Dlatego, że wyłączenie jej jest aktywowane sygnałem otwarcia maski czego u Ciebie nie będzie bo masz zwarte kabelki i komputer widzi cały czas maskę zamkniętą na głucho.

I właśnie to Ci chciał powiedzieć kolega GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty jednak naprawdę czegoś nie rozumiesz.

Jeżeli FIS pokazuje że masz otwartą maskę to pewnie masz uwalony mikrostyk w zamku maski. Zewrzyj na próbę tak jak Ci poradził zima18 kabelki w kostce przy zamku. Jeżeli przy załączaniu alarmu będzie mrugał kierunkami a na FISie nie będzie sygnalizacji otwartej maski to znaczy, że masz jak wspomniałem wcześniej uwalony mikrostyk.

Jeżeli tak to zostawisz i będziesz dalej z tym jeździł ( zwarte kabelki), to gdyby kiedyś zapaliła Ci się kontrolka z powodu za niskiego poziomu oleju, to nawet po uzupełnieniu go - kontrolka nie zgaśnie. Dlatego, że wyłączenie jej jest aktywowane sygnałem otwarcia maski czego u Ciebie nie będzie bo masz zwarte kabelki i komputer widzi cały czas maskę zamkniętą na głucho.

I właśnie to Ci chciał powiedzieć kolega GURAL

 

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedź :)

Jutro będę to rozpracowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za wyczerpująca odpowiedź :)

Jutro będę to rozpracowywać.

 

No niestety po wypięciu i zwarciu kabelkami kostki, kontrolka nie gaśnie na wyświetlaczu, czy istnieje może od tego jakiś bezpiecznik ?? Czy może inna być przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat, otóż od niedawna jestem posiadaczem Passata (2000 r.). Mam dwa dylematy z którymi nie mogę sobie poradzić.

1. Osoba, od której kupiłem auto nie wiem dlaczego uciął przewód od zamka w pokrywie klapy od silnika. Kupiłem drugi zamek ze sprawnym mikro stykiem, ale nie wiem, gdzie jest wtyczka do połączenia nie mogę jej odnaleźć. Proszę o informacje, gdzie ona fizycznie winna być, albo kolor przewodów. Trochę tam ciasno,ale może będę musiał zdjąć przedni zderzak, żeby tam się dostać.

2. Druga prośba to pytanie w moim autku nie zapala się ikonka otartych drzwi. Maiłem licznik z 1/2 fis na can, ikona otwartych drzwi nie wyświetlała się, teraz zmieniłem na duży fis (licznik Nr 920 847) i też nie wyświetla się. Moje pytanie, czy jest to związane z modułem komfortu jaki posiadam, czy na innym module ta ikona by świeciła, czy istnieje możliwość zmiany modułu komfortu do tego modelu auta i czy to dało by efekt w postaci wyświetlania ikony otwartych drzwi. Bardzo dziękuję za informacje i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odświeżę temat, otóż od niedawna jestem posiadaczem Passata (2000 r.). Mam dwa dylematy z którymi nie mogę sobie poradzić.

1. Osoba, od której kupiłem auto nie wiem dlaczego uciął przewód od zamka w pokrywie klapy od silnika. Kupiłem drugi zamek ze sprawnym mikro stykiem, ale nie wiem, gdzie jest wtyczka do połączenia nie mogę jej odnaleźć. Proszę o informacje, gdzie ona fizycznie winna być, albo kolor przewodów. Trochę tam ciasno,ale może będę musiał zdjąć przedni zderzak, żeby tam się dostać.

2. Druga prośba to pytanie w moim autku nie zapala się ikonka otartych drzwi. Maiłem licznik z 1/2 fis na can, ikona otwartych drzwi nie wyświetlała się, teraz zmieniłem na duży fis (licznik Nr 920 847) i też nie wyświetla się. Moje pytanie, czy jest to związane z modułem komfortu jaki posiadam, czy na innym module ta ikona by świeciła, czy istnieje możliwość zmiany modułu komfortu do tego modelu auta i czy to dało by efekt w postaci wyświetlania ikony otwartych drzwi. Bardzo dziękuję za informacje i pomoc.

Przed liftem nie będzie ci pokazywało drzwi na fisie,chyba że dołożysz diodę i rezystor w liczniku,to pokaże ci tylko drzwi kierowcy.Ewentualnie po zmianie modułu komfortu,ale wtedy musisz wymienić również sterowniki szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki riccardoa za odpowiedź, to chyba za dużo zabawy w poszukiwanie modułów, więc sobie odpuszczę. A Może ktoś powie gdzie jest ta kostka od zamka klapy silnika i ostatania moja niewiadoma, po wymianie licznika z 920 822A na 920 847 nie mam sygnalizacji zapalonych świateł po otwarciu drzwi. Moje pytanie, czy idzie to zrobić, czy ze względu na komunikację can tych danych nie ma możliwości. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki riccardoa za odpowiedź, to chyba za dużo zabawy w poszukiwanie modułów, więc sobie odpuszczę. A Może ktoś powie gdzie jest ta kostka od zamka klapy silnika i ostatania moja niewiadoma, po wymianie licznika z 920 822A na 920 847 nie mam sygnalizacji zapalonych świateł po otwarciu drzwi. Moje pytanie, czy idzie to zrobić, czy ze względu na komunikację can tych danych nie ma możliwości. Dziękuję i pozdrawiam.

Wspomniana już przeze mnie dioda i rezystor załatwia sprawę,tu poczytaj chyba jest opisane http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=583&highlight=wymiana+licznika+3bg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze riccardoa za zainteresowanie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że trochę odgrzebuję temat.

Ale czy w moim Pasku powinna byc kontrolka Check Engine?? Pełny Fis.

Mój licznik to: 3B0920847E VDO.

 

Może dioda jest przepalona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kolego w tym modelu czegoś takiego. Błąd jest zazwyczaj sygnalizowany poprzez zapalanie się żółtej ikonki(helikopterka) i wyświetlany jest na FIS-ie komunikat emission worshop. Ikonka świeci cały czas do momentu skasowania jej za pomocą VAG-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie ta żółta ikonka (helikopterek) się nazywa z tego co wiem check engine.

I podczas przekręcenia kluczyka nie pojawia się nawet na chwilę a w innych samochodach np audi a6 włącza sie na chwile i po chwili gaśnie jak się odpali silnik.

Chyba że ta żółta ikonka zapala się na fisie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak mnie, po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon zapala się ta lampka i gaśnie zaraz po uruchomieniu silnika. Ta ikonka świeci się na blacie prędkościomierza. Pewnie masz tam przepaloną kontrolkę, tylko nie wiem, czy tam występują zwykłe żaróweczki, czy jakieś diody led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, połączyłem sie z licznikiem i nie moge zrobic testu licznika bo nie jest zarejestrowany vag com, chcialem aktywowac kontrolki ktore sie nie wyswietlaja np.okladziny klockow, czy np.tempomat,albo otwarta klapa bagaznika. Niewiem czy wogole mam te kontrolki. Gdy polaczylem sie z licznikiem dalem pozniej coding 07 i wsykoczylo mi:

Software Coding(0-32767): 04140

WorkShop Code (0-99999): 00000

Importer Number(0-999): ---

 

Co powinienem zmienic, bo niemoge zrozumiec ktore cyfry na jakie pozmieniac...napiszcie co i jak;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powinienem zmienic, bo niemoge zrozumiec ktore cyfry na jakie pozmieniac...

Przede wszystkim vaga na full wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności