Skocz do zawartości
jendral

Aktywacja KONTROLEK

Rekomendowane odpowiedzi

podajesz mi znowu ten link w ktorym pisze ze po przekreceniu kluczyka pojawia sie lampka,ja go juz czytalem ze 100 razy,a nie odpowiadasz na zadaNE PYTANIE.POZD.

 

Inaczej-przy włączonym silniku zdejmij kabelek.Powinna się pokazać kontrolka i trzykrotny pisk.Nie zwieraj do masy!!

no i jeśli czujnik jest bardzo zanieczyszczony nagarem (resztkami spalonego oleju) może nigdy nie zamknąć obwodu (czyli zewrzeć do masy). Sprawdź czujnik (na wyłączonym silniku czujnik zwiera do masy) odłącz przewód i możesz go sprawdzić multimetrem powinien zamknąć obwód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajesz mi ten link w ktorym jest ze po przekreceniu kluczyka zapala sie lampka,ja go juz czytalem pare razy,odpowiedz na zadane pytanie.Ja chce poprostu ta lampke sprawdzic.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podajesz mi ten link w ktorym jest ze po przekreceniu kluczyka zapala sie lampka,ja go juz czytalem pare razy,odpowiedz na zadane pytanie.Ja chce poprostu ta lampke sprawdzic.pozd.

 

Podałem Ci sposób powyżej,innej możliwości niema...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,tak tez zrobilem na odpalonym silniku zdjalem kabelek i nie swieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok,tak tez zrobilem na odpalonym silniku zdjalem kabelek i nie swieci

 

Czyli musisz sprawdzić samą kontrolkę-bo powinna się była zaświecić...Z tym że dokłądnie nie wiem jak ;) sądzę jednak że VAG'iem powinno się dać to sprawdzić,chyba że VAG TACHO.Tu już Ci nie pomogę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok,a ten czujnik jak pisales ze nagarem moze byc zasyfiony tez moze nie swiecic po odpieciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ok,a ten czujnik jak pisales ze nagarem moze byc zasyfiony tez moze nie swiecic po odpieciu?

 

Nie,jak zdejmiesz kabel z czujnika to już powinno zaświecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to VAG TACHO? MOZE jeszcze ktos wie jak ja sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to VAG TACHO? MOZE jeszcze ktos wie jak ja sprawdzic ?

 

Vag Tacho sobie odpuść ;) Zerknij tutaj =>http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=643563&postcount=2

 

---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:27 ----------

 

Nie,jak zdejmiesz kabel z czujnika to już powinno zaświecić.

Patryk, jestem pełen podziwu za Twój spokój. ;) (chyba wiesz o czym mowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, jestem pełen podziwu za Twój spokój. ;) (chyba wiesz o czym mowa).

 

Taa,wiem...Idę na kawę :lol

 

pozdrawiam :)

EOT

 

 

Tak sobie pomyślałem-fakt,self test pokaże czy wsio działa... Ehh :] Już rzeczywiście powinienem "odpuścić" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL,jakby bylo wszystko jasno namalowane to bym nie zadawal zbednych pytan,jest to tak wszystko zmielone ze szok,a po drugie chyba po to to forum jest.Bardzo mnie to zaciekawilo ze silnik sie rozsypal a nie zaswiecila kontrolka.Wiekszosc aktywnie sie tu udziela,ale nie umie odpowiedziec jasno na zadane pytania.I tak nic nie sprawdze z tego linka co mi wkleiles,wiec musze udac sie chyba do elektryka.

Jedni pisza ze maja dwie kontrolki zolta i czerwona u mnie jest tylko jedna czerwona.Na wyswietlaczu mam ich wszystkich szesc po miedzy zegarami a ta od oleju znajduje sie w drugim rzedzie od lewej pierwsza.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GURAL,jakby bylo wszystko jasno namalowane to bym nie zadawal zbednych pytan,jest to tak wszystko zmielone ze szok,a po drugie chyba po to to forum jest.Bardzo mnie to zaciekawilo ze silnik sie rozsypal a nie zaswiecila kontrolka.Wiekszosc aktywnie sie tu udziela,ale nie umie odpowiedziec jasno na zadane pytania.I tak nic nie sprawdze z tego linka co mi wkleiles,wiec musze udac sie chyba do elektryka.

Jedni pisza ze maja dwie kontrolki zolta i czerwona u mnie jest tylko jedna czerwona.Na wyswietlaczu mam ich wszystkich szesc po miedzy zegarami a ta od oleju znajduje sie w drugim rzedzie od lewej pierwsza.pozd.

 

No jak nie masz VAG'a to nic sam nie zrobisz-pisałem powyżej-SELF TEST(to ten podczas którego wszystkie wskazówki wędrują na max i z powrotem) zegarów (licznika) wskaże Ci czy coś jest uszkodzone,czy może błąd leży gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam VAG,tylko akurat liczniki,wskazniki nie moze zdiagnozowac,a moze ja nie umiem.

Ale i tak Ci dzieki.pozd.Jak bede w Ustroniu to Cie odwiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam VAG,tylko akurat liczniki,wskazniki nie moze zdiagnozowac,a moze ja nie umiem.

Ale i tak Ci dzieki.pozd.Jak bede w Ustroniu to Cie odwiedze.

 

Wchodzisz VAG-COMem lub VCDSem w Instruments (17) i robisz Output tests (03). Sprawdzisz działanie wszystkich wskaźników i kontrolek w liczniku.Polskim VAG'iem nie da się tego zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,podzialam jutro to napisze co i jak.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czytam,czytam i chyba mam trudności ze zrozumieniem,bo nie wiem jak zrobić żeby świeciły wszystkie kontrolki.Jak uruchomię pasy to nie mam stanu spryskiwaczy i odwrotnie,o klockach nie wspomne.Dysponuje LAUNCHem X431,ale nie jest tak mądry żeby myśleć za mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam 1/2 Fis w Passacie. Przy włączonym silniku lub przekręconym zapłonie (gdy auto stoi) i otworzę drzwi to na Fisie pokazuje mi się mały samochodzik z otwartymi drzwiami. Gdy otworzę klapę bagażnika to mam napis, że klapa jest otwarta i pika. Ostatnio na spocie siedziałem w takim aucie jak mój - też 1/2 Fis ale gdy otworzyłem drzwi przy włączonym zapłonie to u kolegi oprócz rysunku małego auta z otwartymi drzwiami pojawił się napis, że np. prawe albo lewe drzwi są otwarte. U mnie natomiast pokazuje taki napis po niemiecku ale tylko wtedy, gdy w czasie jazdy otworzę drzwi. Czemu tak jest, o co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,sprawdzilem dzialanie wszystkich wskaznikow i kontrolek w liczniku i nic nie pokazuje nie ma bledow.Co zauwazylem,ze przy sprawdzaniu kontrolek zaswiecily sie wszystkie,ale ta od oleju nie,gdzie dalej szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,sprawdzilem dzialanie wszystkich wskaznikow i kontrolek w liczniku i nic nie pokazuje nie ma bledow.Co zauwazylem,ze przy sprawdzaniu kontrolek zaswiecily sie wszystkie,ale ta od oleju nie,gdzie dalej szukac?

 

W takim razie,skoro sama kontrolka działa poprawnie,winny był czujnik ciśnienia oleju.Bardzo możliwe że był zaśniedziały,lub pokryty nagarem i dlatego kontrolka Ci sie nie zaświeciła-nie zaświeca.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zgodze sie,ale teraz mam inny silnik i czujnik tez,w tym silniku tez by czujnik ponosil wine zbieg okolicznosci,a moze wina lezy gdzies w kabelku samym?

A czy mogl ktos tak zrobic zeby tej kontrolki nie bylo widac wcale np. dla zatajenia?pozd.

 

---------- Post added at 11:48 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

 

Aha,jak robilem test tego licznika to wskazowki poszly na maxa i pozniej wrocily,a np. jesli tyczy sie tych kontrolek to podczas testu powinny sie swiecic wszystkie ktore dzialaja,bo np.od oleju nie swiecila wcale.pozd.moze jeszcze cos zle sprwdzam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności