Skocz do zawartości
jendral

Aktywacja KONTROLEK

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki,tego nie wiedzialem,chyba dopiero sie zaswieci przy braku stanu.pozd.

 

Jeżeli masz duży FIS to tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ccyba powinna i dopiero po odpaleniu powinna zgasnac.
Dokładnie jak napisałeś. Po przekęceniu kluczyka na pozycję 1 zapłonu zapalają się kontrolki do momentu aktywacji systemu i sprawdzeniu gasną wszystkie oprócz olejowej. Ona gaśnie po dalszym przekręceniu kluczyka i odpaleniu auta po jakiś 2 sekundach jak zauważył GURAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie jak napisałeś. Po przekęceniu kluczyka na pozycję 1 zapłonu zapalają się kontrolki do momentu aktywacji systemu i sprawdzeniu gasną wszystkie oprócz olejowej. Ona gaśnie po dalszym przekręceniu kluczyka i odpaleniu auta po jakiś 2 sekundach jak zauważył GURAL.

 

Ale nie przy dużym FIS'ie.Tam takiego czegoś niema ;) Zapala sie dopiero jak coś jest nie tak...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ona gaśnie po dalszym przekręceniu kluczyka i odpaleniu auta po jakiś 2 sekundach jak zauważył GURAL.

W kwestii sprostowania, ta kontrolka gaśnie po około 2 sekundach od momentu włączenia zapłonu (nie odpaleniu silnika), odpalenie/nieodpalenie silnika nie ma tu nic do rzeczy.

Kontrolka po prostu gaśnie nawet bez odpalenia silnika. ;) No chyba ze u mnie coś jest skopane :hmm

 

---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 11:00 ----------

 

Ale nie przy dużym FIS'ie.Tam takiego czegoś niema

No i oczywiście z Full FIS-em kontrolka nie zaświeca się po włączeniu zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak,ja mam duzy wyswietlacz miedzy zegarami,czyli praktycznie jest ok?pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli tak,ja mam duzy wyswietlacz miedzy zegarami,czyli praktycznie jest ok?pozd.

 

Tak jest :ok: Nie masz tej kontrolki, pojawi sié dopiero jak zajdzie tego potrzeba. oby nigdy=> czego Ci życzę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBY,dzieki ipozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem cały wątek i wraz niemam pojęcia jak aktywować te kontrolki na dużym fisie.

Czy jest jakiś jeden konkretny opis, gdzie wejść i naco zmienić.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem cały wątek i wraz niemam pojęcia jak aktywować te kontrolki na dużym fisie.

Ale które kontrolki? Bo niektóre bez rzeźby nie da rady. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które bez rzeźbym można wł. vagiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A które bez rzeźbym można wł. vagiem

 

Spryskiwacze, hamulce, pasy bezpieczeństwa, pod warunkiem ze fizycznie istnieje taka kontrolka w liczniku. Trzeba wziąć tez pod uwagę ze brak czujnika w zbiorniczku spryskiwaczy spowoduje ciągłe świecenie tej kontrolki i przy każdym odpaleniu sygnał ostrzegający o braku tegoż płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięku GURAL tylko jak to wł. VAG-iem i czy ewentualnie jeśli tych czujników nie posiadam można wrócić do pierwotnej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięku GURAL tylko jak to wł. VAG-iem i czy ewentualnie jeśli tych czujników nie posiadam można wrócić do pierwotnej wersji?

 

Nie będę się zbytnio rozpisywał =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2423&highlight=zapi%EAcia+pas%F3w&page=2 post nr34 i 37.

można przekodować na stare ustawienia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,musze jeszcze raz zapytac odnosnie tej kontrolki oleju,czyli tak przekrecam kluczyk kontrolki nie ma ok,pojawia siw dopiero jak cos sie dzieje z silnikiem akurat mi wlasnie silnik szlak trafil,chycilo panewki na wale i urwalo troche blok i jeszcze cos tam czyli ****.Pytam dlaczego nie zaswiecila sie kontrolka?Jak ja sprawdzic czy w ogole ona jest dobra,wypialem wtyczke z czujnika zalaczylem do masy i tez nie swieci.CHYBA powinna zaswiec po zlaczeniu pinow.Jak ona dziala?Albo np.prtzy spuszczeniu oleju chyba tez powinna swiecic.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,musze jeszcze raz zapytac odnosnie tej kontrolki oleju,czyli tak przekrecam kluczyk kontrolki nie ma ok,pojawia siw dopiero jak cos sie dzieje z silnikiem akurat mi wlasnie silnik szlak trafil,chycilo panewki na wale i urwalo troche blok i jeszcze cos tam czyli ****.Pytam dlaczego nie zaswiecila sie kontrolka?Jak ja sprawdzic czy w ogole ona jest dobra,wypialem wtyczke z czujnika zalaczylem do masy i tez nie swieci.CHYBA powinna zaswiec po zlaczeniu pinow.Jak ona dziala?Albo np.prtzy spuszczeniu oleju chyba tez powinna swiecic.pozd.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52300&highlight=kontrolka+oleju+passat i http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5630&highlight=kontrolka+oleju+passat i http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=61341&highlight=kontrolka+oleju i jeszcze to http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51172&highlight=jak+sprawdzi%E6+kontrolk%EA+oleju

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie dalej nic nie wiem,czyli tak mam wyswietlacz miedzy zegarami to po przekreceniu kluczyka nie powinna sie swiecic to teraz na nie zapalonym silniku juz sprawdzalem i nie swieci po zetknieciu z masa,czyli teraz sprawdze na odpalonym wypne wtyczke i zobaczymy.Ale np.wymieniam olej spuszczam go i wtedy po przekreceniu ktora ma swiecic? ta na zolto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
generalnie dalej nic nie wiem,czyli tak mam wyswietlacz miedzy zegarami to po przekreceniu kluczyka nie powinna sie swiecic to teraz na nie zapalonym silniku juz sprawdzalem i nie swieci po zetknieciu z masa,czyli teraz sprawdze na odpalonym wypne wtyczke i zobaczymy.Ale np.wymieniam olej spuszczam go i wtedy po przekreceniu ktora ma swiecic? ta na zolto?

 

Ma nie świecić,tak jest...Jak niema ciśnienia oleju,lub stan jest praktycznie zerowy to powinna zaświecić czerwona kontrolka.Pomarańczowa zaświeca się jak jest zbyt niski stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze Cie rozumuje to nawet po zetknieciu wtyczki z masa na nieodpalonym silniku tez ma nie swiecic? i na odpalonym po wypieciu tez nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak dobrze Cie rozumuje to nawet po zetknieciu wtyczki z masa na nieodpalonym silniku tez ma nie swiecic? i na odpalonym po wypieciu tez nie?

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=531821&postcount=2 i http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3439&highlight=jak+sprawdzi%E6+czujnik+oleju

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajesz mi znowu ten link w ktorym pisze ze po przekreceniu kluczyka pojawia sie lampka,ja go juz czytalem ze 100 razy,a nie odpowiadasz na zadaNE PYTANIE.POZD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności