Skocz do zawartości
pogromca

Vag-Comem sprawdziłem sobie przebieg...

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem tu nowy wymieniłem licznik i musiał bym zrobić korektę żeby się zgadzało z tym z sterownika passat b5 1997r 1.9 tdi 90km

 

jak to pasek 97 rok to szanse na to ze w sterowniku jest zapisany przebieg równe są 0 ... takze nie ma co sie zgadzac i problem masz z glowy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
btw. sprawdź czy kod serwisowy licznika WSC jest taki sam jak na pozostałych urządzeniach (silnik / moduł komfortu / klima). Jeśli będzie 0000 to już wiesz, że "a jednak"

A co można powiedzieć o tym

 

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 558 G

Component: 1,8L R4/5V MOTR AT D01

Coding: 04031

Shop #: WSC 05314

 

Readiness: N/A

 

Address 02 -------------------------------------------------------

Controller: 01N 927 733 CP

Component: AG4 Getriebe 01N 3816

Coding: 00090

Shop #: WSC 00000

No fault code found.

 

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 111 AB

Component: ABS 5.3 FRONT D00

Coding: 0273004281

Shop #: BB 24548

No fault code found.

 

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 3B1 907 044 A

Component: CLIMATRONIC S 9.0

Coding: 02000

Shop #: WSC 05314

No fault code found.

 

Skipping Address 15-Airbags

 

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 919 881 M

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO V21

Coding: 04142

Shop #: WSC 00259

IMMO-IDENTNR:

 

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 1J0 959 799 J

Component: 0E Zentral-SG Komf.0001

Coding: 04097

Shop #: WSC 05311

 

Tylko Climatronic z silnikiem się zgadza w skrzyni mam "0000" czy to może powodować zła prace skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko Climatronic z silnikiem się zgadza w skrzyni mam "0000" czy to może powodować zła prace skrzyni?

WSC nie jest odpowiedzialne praktycznie za nic praktycznego w pracy skrzyni, to jest tylko wpis informacyjny dający pogląd w którym z serwisów odbyło się kodowanie tego elementu. Nie ma to najmniejszego wpływu na pracę skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, VCDS ma domyślnie ustawione WSC na 00000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby co, VCDS ma domyślnie ustawione WSC na 00000

Do wersji 805, 908 ma w standardzie 00035. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chcialbym zapytac ,dlaczego nie moge ostatnio odczytac przebiegu licznika ,ktorego wczesniej moglem odczytac.Posiadam hex can i kiedy kupilem kabelek bylo ok teraz wyskakuje jakis blad nie pamietam dokladnie co byl za blad. czy to jednorazowa funkcja czy cos jest nie tak?? Z gory dzieki za

pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

teraz wyskakuje jakis blad nie pamietam dokladnie co byl za blad

Na tak nieprecyzyjne pytanie nikt Ci nie odpowie - to jak wróżenie z fusów. Przyczyn może być wiele - od błędu ustawienia, sterowników, błędu z komunikacją po "uwalenie fejsa.

czy to jednorazowa funkcja?

Nie! Prawidlowo działający fejs i prawidlowa komunikacja z licznikiem zawsze powinna Ci pokazać aktualny przebieg z zegarów.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam hex can i kiedy kupilem kabelek bylo ok teraz wyskakuje jakis blad nie pamietam dokladnie co byl za blad.

Napisz na PM, podeślij zrzut ekranowy tego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą, że nie da się kablem bez CAN, ja moim zwykłym KKL odczytałem eeprom silnika, z niego odczytałem przebieg. Problem w tym, że nie jest on dokładnie taki jak na liczniku, wyszedł mi wyższy o 7,5%, więc teoretycznie nie mieści się w zakładanym błędzie 5%...

 

mam uwierzyć że ktoś cofnął +/- 10tys.km ? Jakoś to mało sensowne dla mnie

 

EDIT:

no chyba, że to źle wyliczyłem :) w 1.9TDI 2004r (model 2005) mam EDC15 czy 16? gdzie to sprawdzić? vag-com pokazuje mi tylko "EDC"

Edytowane przez benoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja moim zwykłym KKL odczytałem eeprom silnika

Jakim softem?

mam uwierzyć że ktoś cofnął +/- 10tys.km ? Jakoś to mało sensowne dla mnie

W myśl tego co piszesz, jeśli KKLem "wspawasz" eprom z powrotem, to "obsługę" wskazań możesz zrobić "na zewnątrz". ;)

w 1.9TDI 2004r (model 2005)

EDC16 :)

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakim softem?

 

Polski VAG 4.9, wszedłem w Silnik --> Odczytaj EEPROM, odczytało, zapisałem na dysku, wrzuciłem to w Licznik V4.5, ale wybrałem EDC16 (jjacekkx mi powiedział, że mam już 16), więc to chyba zbieg okoliczności, że w ogóle wyświetliło podobny przebieg... :)

 

... ale chyba dobrze kombinuje? czy nie bardzo? :)

 

W moim aucie nie będę nic zmieniał, mam na 100% oryginalny przebieg, ale to się może przydać w przyszłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja moim zwykłym KKL odczytałem eeprom silnika
zapisałem na dysku, wrzuciłem to w Licznik V4.5

Widzisz, czyli Polskim VAGiem generalnie nie sprawdziłeś przebiegu, tylko Licznikiem 4.5, a to jak widać to taka subtelna różnica. :)

... ale chyba dobrze kombinuje? czy nie bardzo?

Pomysł jak najbardziej ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze vag eeprom programmer ktorym tez chyba eprom sie odczyta. Nie bawilem sie tym. U mnie polski vag nie dziala, nie wiem czemu rwie mi polaczenie i go wywalilem. Dobrze ze w nim opcji write nie ma bo juz bys wlosy z glowy rwal:) A ten dlugo odczytywal ten eprom? Edc16 to pompowtryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze vag eeprom programmer ktorym tez chyba eprom sie odczyta

Niestety, nie działa ten soft w wersji z KKLem. :( Sprawdzone empirycznie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze vag eeprom programmer

 

ale ten odczytuje pamięć z licznika, a nie z ECU

 

mi Polski VAG działa bez problemu, kabelek na RS232

 

Edc16 to pompowtryski

 

hehe, sipowitz, co mnie w błąd wprowadzasz ;)

 

Niestety' date=' nie działa ten soft w wersji z KKLem. Sprawdzone empirycznie.[/quote']

 

w Passacie B5 1.8 bez problemu odczytało i zapisało moim KKL :) sprawdzone empirycznie u mojego kolegi :) próbowałem dwa 1.9TD PD i nie odczytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe, sipowitz, co mnie w błąd wprowadzasz

Na śpiocha wczoraj pisałem, przepraszam... ;)

w Passacie B5 1.8 bez problemu odczytało i zapisało moim KKL sprawdzone empirycznie u mojego kolegi próbowałem dwa 1.9TD PD i nie odczytał

Mówię o VAG Eprom Programer. Polski VAG pewnie dał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wersji 805, 908 ma w standardzie 00035. ;)

 

Hmmmm .... mam u siebie zainstalowanych kilka versji VCDS'a i wszystkie z nich mają kod WSC 00000 (powoduje to tyle, że podczas kodowania nie zapisuje się informacja o warsztacie, który koduje). Ponadto warto dodać, że część nowoinstalowanych urządzeń brak kodu WSC traktuje jako błąd kodowania. Wystarczy wtedy wpisać 'z ręki' jakichś kod - jeśli klient akurat nie chce, żeby błąd się pokazywał, to wpisuję kod WSC taki, jaki jest na większości innych modułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówię o VAG Eprom Programer

 

Ja też o nim mówię, wersja V1.3, Passata B5 odczytał i zapisał, kablem KKL RS232 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam u siebie zainstalowanych kilka versji VCDS'a

Skoro kilka wersji, to pewnie ori, tak?

wszystkie z nich mają kod WSC 00000 (powoduje to tyle, że podczas kodowania nie zapisuje się informacja o warsztacie, który koduje). Ponadto warto dodać, że część nowoinstalowanych urządzeń brak kodu WSC traktuje jako błąd kodowania. Wystarczy wtedy wpisać 'z ręki' jakichś kod

Dokładnie tak jest, dlatego w klonach 908 (tych dobrze zrobionych, że tak powiem) WSC jest jako 00035. :) Co do reszty jestem zgodny.

Ja też o nim mówię, wersja V1.3

Strasznie się przywiązałem do 1.8 i pewnie dlatego uznałem, że wcześniejsze też "nie gadają" przez KKL. No nic, człowiek uczy się przez całe życie... :)

kablem KKL RS232

Na którym numerze COM, że tak zapytam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm .... mam u siebie zainstalowanych kilka versji VCDS'a i wszystkie z nich mają kod WSC 00000 (powoduje to tyle, że podczas kodowania nie zapisuje się informacja o warsztacie, który koduje). Ponadto warto dodać, że część nowoinstalowanych urządzeń brak kodu WSC traktuje jako błąd kodowania. Wystarczy wtedy wpisać 'z ręki' jakichś kod - jeśli klient akurat nie chce, żeby błąd się pokazywał, to wpisuję kod WSC taki, jaki jest na większości innych modułów.

:fajny hmmm, działam na VCDS pl i EN w wersji 908,2, kod WSC mam ustawiony domyślnie, tak jak przy instalce, czyli 00000, reszta też, troszkę sterowników już kodowałem i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby po tym wołało o błędzie kodowania (zwłaszcza przy WSC - to raczej nie ma nic do rzeczy ;) ), zawsze zapisuje się kod WCS, który był poprzednio, ja nic w programie nie zmieniam. Myślę, że przy kodowaniu całkiem nowego sterownika wpisanie WSC może być przydatne, ale, żeby od razu wywalał błąd :zeco

schowek01pm.th.jpg

schowek02g.th.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności