Skocz do zawartości
pogromca

Vag-Comem sprawdziłem sobie przebieg...

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz po zakupie kabelka ( z hexem) podlaczylem sie do edc15. Sprawdzilem przebieg i wszystko jest ok.

Natomiast ostatnio chcialem pokazac znajomemu jak i co, ale okazalo sie , ze nie moge juz polaczyc sie ze sterownikiem. Wyswieltal sie komunikat w stylu "edc15 nie jest obslugiwane". I juz nic nie rozumiem , przecierz moglem tam wejsc jakis tydzien temu.

Możliwe, że posadzony jest kabelek jeżeli zassał update z netu. Trzeba przetestować na innym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez 2.0 TDI jest na EDC16 wiec nie wiem jakim cudem sprawdziles tam przebieg Vag'iem [Hex'em] ....

hmmm to faktycznie ciekawe , ale jednak jestem pewien ,ze po prostu kliknalem w VAG-COMIE na " Kontrola przebiegu edc15"

A moze wtedy wszedles w Instruments-17 i tam to sprawdziles?
No raczej nie, ale sprobuje dzis.

Moze ma znaczenie ,ze auto jest z 12.2006, moze jest nowa buda ,silnik ,ale np komp stary?

Edytowane przez turbojajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Instruments sprawdzasz tylko to co wyświetla szafa, natomiast przebieg EDC15 sprawdzasz ze sterownika.

Moze ma znaczenie ,ze auto jest z 02.2006, moze jest nowa buda ,silnik ,ale np komp stary?

Zajrzyj do puchy ze sterownikiem, ostatecznie odczytaj VAGiem sobie wersję sterownika, będzie wiadomo z czym mamy do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w edc16 zapisuje sie przebieg w jakims innym miejscu, czy wystarczy zmienic na szafie i nic juz nie mozna poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qcze, możliwe żeby w moim nie dało się odczytać hexem przebiegu? Czytałem gdzieś wyżej, że nie wszystkie można było zczytać... Produkcja listopad 2003 i nie chce się łączyć ze sterownikiem.... Szafa się zgadza z KKL na 311 (mało to wiarygone i miarodajne), ale hexa odrzuca na edc :( co z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Produkcja listopad 2003 i nie chce się łączyć ze sterownikiem.... Szafa się zgadza z KKL na 311 (mało to wiarygone i miarodajne), ale hexa odrzuca na edc co z tym fantem?

Z tego co ja wiem to przebieg w sterowniku mozna sprawdzic tylko HEX-CANem,

na forum golfa czytalem, ze nie z kazdym sterownikiem mozna sie polaczyc, jezeli masz EDC15 i sie nielaczy, mozesz sprobowac odlaczyc na chwile akumulator i po podlaczeniu go sprobowac ponownie, ale niegwarantuje, ze to zadziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozesz sprobowac odlaczyc na chwile akumulator i po podlaczeniu go sprobowac ponownie, ale niegwarantuje, ze to zadziala.
tego jeszcze nie próbowałem... Może po resecie zaskoczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nie każdy EDC15 zapisuje przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
qcze, możliwe żeby w moim nie dało się odczytać hexem przebiegu? Czytałem gdzieś wyżej, że nie wszystkie można było zczytać... Produkcja listopad 2003 i nie chce się łączyć ze sterownikiem.... Szafa się zgadza z KKL na 311 (mało to wiarygone i miarodajne), ale hexa odrzuca na edc co z tym fantem?

 

niestety ale nie ktore sterowniki nie mialy aktywowanej funkcji rejestrowania przebiegu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - czy w EDC16 tez jest przebieg zapisywany w sterowniku? Jak jest z najnowszymi autami grupy VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety ale nie ktore sterowniki nie mialy aktywowanej funkcji rejestrowania przebiegu ....

Można to aktywować w warunkach HEX-domowych tudzież CAN-garażowych? ;)

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można to aktywować w warunkach HEX-domowych tudzież CAN-garażowych?

 

podobno mozna ... ;)

 

p.s zalezy jaki ma sie garaż ... :D

Edytowane przez spanky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalezy jaki ma sie garaż ...
:( chyba za słaby na taką operację... A jak się aktywuje to jakie wartości przyjmie? z szafy na początek? czy może od zera zacznie po aktywacji zliczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak się aktywuje to jakie wartości przyjmie? z szafy na początek? czy może od zera zacznie po aktywacji zliczać?

 

jaki wprowadzisz to od takiego bedzie zliczac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki wprowadzisz to od takiego bedzie zliczac ...
aaaaa :) to takie buty... pogadam z moim opiekunem czy umie w takim razie to wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety ale nie ktore sterowniki nie mialy aktywowanej funkcji rejestrowania przebiegu ....

nie miały albo zostało to wyłączone podczas korekty licznika ;) zawsze mniej zabawy ale z drugiej strony to wychodzi, że 97 % aut, które do tej pory sprawdzałem (a było ich od ...) miało cofnięte liczniki, w tym moje obydwa :P

jest zakładka w vagu, która wyraźnie informuje o wyłączonym EDC15 "zliczanie mil", więc może jest też taka, która potrafi to uruchomić (włączyć)? szukałem i nie znalazłem (HEX-CANem).

to takie moje OT.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest zakładka w vagu, która wyraźnie informuje o wyłączonym EDC15 "zliczanie mil"

 

napisz gdzie ... ? bo powiem szczerze nigdy jej nie zauwazylem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz gdzie ... ? bo powiem szczerze nigdy jej nie zauwazylem ...

Ja również. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram się dziś porobić scriny ......

edit:/

no i ..pa, nie mogę tego odnaleźć w 704,1 :( w 805, gdzieś jakoś wszedłem :(

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mogę tego odnaleźć w 704,1

 

bo na 99% tego nie ma ;) a w 805 nie wiem ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności