Skocz do zawartości
pogromca

Vag-Comem sprawdziłem sobie przebieg...

Rekomendowane odpowiedzi

szybkie pytanie ...

wszedłem w sterownik (ECU) auta (EDC 15), jest OK, pokazał przebieg z różnicą kilku kilometrów niż na liczniku i to jest OK, wiem.

Ale zdziwko mnie chapło, kiedy wszedłem w zegary w blok pomiarowy 002 (general) i w pierwszym okienku (odometr) ujrzałem cztery razy większy przebieg niż na zegarach :583: ,dotychczas widziałem tam zawsze to co wyświetlone jest na zegarach.

O co chodzi ???

co o tym myśleć ??

Z góry dzięki za szybkie info ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w firmowym fordzie była awaria kompa. Wymieni i przy okazji wyzerowali licznik. To tylko przypuszczenie, ale może ktoś przy tym grzebał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, skoro wszedłeś w zegary, to znaczy, że albo są one z przekładki, albo... ;) Co pokazuje Ci EDC15 (EDC mileage) przy sprawdzaniu przebiegu ze sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co pokazuje Ci EDC15 (EDC mileage) przy sprawdzaniu przebiegu ze sterownika?
(EDC 15), jest OK, pokazał przebieg z różnicą kilku kilometrów niż na liczniku i to jest OK, wiem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) ciężki dzień był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz kto lepszy wie ze w sterowniku tez jest przebieg i tez tam trzeba go wyedytowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz juz kto lepszy wie ze w sterowniku tez jest przebieg i tez tam trzeba go wyedytowac

ale ja wytłumaczyć to:

wszedłem w zegary (17-instruments) w blok pomiarowy(008) kanał 002 (general) i w pierwszym okienku (odometr) ujrzałem cztery razy większy przebieg niż na zegarach i w sterowniku (ECU -EDC 15) ,dotychczas widziałem tam zawsze to co wyświetlone jest na zegarach.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły opto, bywa problematyczny przy nowszych sterownikach, funkcjonalność na poziomie VAG-COM 311.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

 

mam problem bo juz w drugim pasku z silnikiem 130 koni awx nie moge odczytac przebiegu w sterowniku silnika EDC15 na vagu 704.1 mysli mysli ale pokazuje jakis blad!;( jeszcze sprawdzalem vag k+can commander 2.5full staralem sie polaczyc ze strownikiem silnika i tez **** zczyta wartosc pin i tyle, widzi przebieg 0km!? natomiast koledze sprawdzalem autko taki sam silnik autko z roku 2004 i wszystko ladnie poszlo i vagiem i vag commanderem co to moze byc? niektore sterowniki nie maja zapisanego przebiegu w ECU ? nawet te na PD ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mojego również nie chce brać ani 704.xx ani 805.xx. Wyrzuca jakiś błąd o braku zapisu. Passat jak w opisie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ostatnio fajną przygodę...

sprawdzałem przebieg u znajomego EDC15, audi A3. Cyferki z EDC15 zgadzały się co do kilometra z szafą (180 kkm z małym hakiem) ... wszystko by było cacy, gdyby nie to, że pod dywanikiem znaleźliśmy ori książkę seriwsową, w której była pieczątka z ostatniego przeglądu przy 270 kkm... w 2005 roku. Jak widać co bardziej kumaci potrafią zmienić przebieg na sterowniku silnika jak i na szafie :]

 

A samochód faktycznie w idealnym stanie... :) nawet bym mu tych 180kkm nie dał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam !

 

mam problem bo juz w drugim pasku z silnikiem 130 koni awx nie moge odczytac przebiegu w sterowniku silnika EDC15 na vagu 704.1 mysli mysli ale pokazuje jakis blad!;( jeszcze sprawdzalem vag k+can commander 2.5full staralem sie polaczyc ze strownikiem silnika i tez **** zczyta wartosc pin i tyle, widzi przebieg 0km!? natomiast koledze sprawdzalem autko taki sam silnik autko z roku 2004 i wszystko ladnie poszlo i vagiem i vag commanderem co to moze byc? niektore sterowniki nie maja zapisanego przebiegu w ECU ? nawet te na PD ? pozdrawiam

Witam

 

Mojego również nie chce brać ani 704.xx ani 805.xx. Wyrzuca jakiś błąd o braku zapisu. Passat jak w opisie

 

Panowie, nie wszystkie modele rejestrują w sterowniku przebieg. Nie wiem od czego to zależy. Sprawdzałem dziesiątki różnych VW. Mam HEX-CANa oryginalnego poza tym jeszcze VAG-CAN Commandera. Zdarzyło mi się nawet, że miałem dwa takie same auta z takimi samymi silnikami i w jednym pokazywało a w drugim nie, a że jestem dociekliwy to odczytałem sobie pamięć ze sterownika i faktycznie w miejscu gdzie powinien być przebieg , nic nie było. Poza tym, nie tylko auta z silnikami na PD rejestrują przebieg w EDC. Te z silnikami na VP też rejestrują przebiegi ale od `99 roku i też nie wszystkie modele. Potwierdzone empirycznie w różnych autach tj. A3, Golf, New Beeatle.

Jak widać co bardziej kumaci potrafią zmienić przebieg na sterowniku silnika jak i na szafie
hehe nic trudnego, tyle samo czasu zajmuje co szafa, zrobienie EDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie zecz biorac przebieg jest zap[isywany od odkoloo roku modelowego 2000 w grupie vag, nie wazne czy to vw czy seat sterowniki edc 15p+ czyli kazdy z pompowtrysku oraz edc 15v+ czyli pompa vp37 od roku 2000 ma zapisany przebieg w sterowniku, zmiana tych km jest dziecinnie prosta jesli ma sie sprzet po obd2, tyczy sie to rowniez edc16, mozna tez odczytac programatorem i odpowiednim kalkiem zmienic przebieg, w edc15 24c04 w edc 16 spi 95160/320 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: skoro np. programem Vag tacho mozna odczytac zawartosc sterownika, to przy jego pomocy mozna rowniez sprawdzic czy przebieg na zegarach jest taki sam jak w sterowniku?

Wystarczy wejsc w odpowiedni uklad i przekalkulowac sobie z hex na dec?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro np. programem Vag tacho mozna odczytac zawartosc sterownika

Nigdy w życiu VAG Tacho nie zrobisz takich rzeczy, np. CAN Commanderem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje troszke kotleta :)

Mam taki problem a w zasadzie ciekawostke.

Otoz po zakupie kabelka ( z hexem) podlaczylem sie do edc15. Sprawdzilem przebieg i wszystko jest ok.

Natomiast ostatnio chcialem pokazac znajomemu jak i co, ale okazalo sie , ze nie moge juz polaczyc sie ze sterownikiem. Wyswieltal sie komunikat w stylu "edc15 nie jest obslugiwane". I juz nic nie rozumiem , przecierz moglem tam wejsc jakis tydzien temu.

Prosze o porade. Inne funkcje dzialaja jak dawniej. Auto jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tachosoft

 

Model auta: All VAG cars 2000-2004 years with EDC15 ECU

Kopia przebiegu jest zapisana w sterowniku EDC15 w układzie 24c04 lub 24c08

ten zapis nie ma wpływu na wskazanie licznika, ale może być

odczytany z ECU za pomocą sprzętu diagnostycznego VAG lub nawet programem VAG-COM

Przebieg jest zapisany w następujących liniach

01B0: xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx 80

01C0: 96 98 00 xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx

01D0: xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx

01E0: xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx 80 96 98

01F0: 00 xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx

gdzie następujące bajty:

80 96 98 00 - to przebieg

Jaki jest przebieg w tym konkretnym przypadku? Chcialbym potwierdzic czy dobrze wyliczylem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem a w zasadzie ciekawostke.

Otoz po zakupie kabelka ( z hexem) podlaczylem sie do edc15. Sprawdzilem przebieg i wszystko jest ok.

Natomiast ostatnio chcialem pokazac znajomemu jak i co, ale okazalo sie , ze nie moge juz polaczyc sie ze sterownikiem. Wyswieltal sie komunikat w stylu "edc15 nie jest obslugiwane". I juz nic nie rozumiem , przecierz moglem tam wejsc jakis tydzien temu.

Prosze o porade. Inne funkcje dzialaja jak dawniej. Auto jak w podpisie.

 

przeciez 2.0 TDI jest na EDC16 wiec nie wiem jakim cudem sprawdziles tam przebieg Vag'iem [Hex'em] ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez 2.0 TDI jest na EDC16 wiec nie wiem jakim cudem sprawdziles tam przebieg Vag'iem [Hex'em] ....
Tez sie na tym zastanawialem, bo co prawda moj to B5FL, ale tez juz ze sterownikiem EDC16.
Otoz po zakupie kabelka ( z hexem) podlaczylem sie do edc15. Sprawdzilem przebieg i wszystko jest ok.

A moze wtedy wszedles w Instruments-17 i tam to sprawdziles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności