Skocz do zawartości
pogromca

Vag-Comem sprawdziłem sobie przebieg...

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne coś mi się nie podoba ta liczba 655350km, wg mnie to jest jakiś błąd odczytu lub zapisu. Przejedź z 10km i odczytaj ponownie, pewnie nic się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... gdzieś kiedyś pisałem, że podłączałem Polo i jakież było moje zdziwienie gdy w EDC15 i na zegarach było OK (mniej więcej to samo) jakieś 125 tysi, a po wejściu w bloki pomiarowe licznika (blok 2/1 total odometr - jeśli dobrze pamiętam), wskazywało coś koło tego 655350, i to była dopiero zagwozdka :P

Podejrzewam, że ten stan licznika vcds sczytuje sobie właśnie z tego okienka (MB 2/1).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, to nie kwestia, jak to określiłeś, porządnego kabla, po prostu sterownik silnika nie rejestruje przebiegu, to wszystko. Dlatego nic na obu programach/kablach nie widać.

 

mialem przypadek gdzie ryż nie zczytal przebiegu z auta , natomiast jak zapiałem ori VCDS to ruszyl bez problemu ...

Edytowane przez spanky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem przypadek gdzie ryż nie zczytal przebiegu z auta , natomiast jak zapiałem ori VCDS to ruszyl bez problemu ...
mi do tej pory, ryż i vcds ori mówią to samo :) jak jest "0" w comanderze, to i w vcds nie ma wejścia (co podłączę jakieś auto to testuję)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bawilem sie zmiana przebiegu w EDC15 i po ustawieniu na 0 km VCDS wywalal ze nie moze odczytac przebiegu ... [co pokazuje Commander to nie wiem bo nie mam ]

po ustawienu przebiegu na 1 km w EDC15 VCDS pokazuje 1 km ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym mógłbym odczytac przebieg z mojego paska

czy zwykly kabelek i program polski VAG dda rade czy musze miec szyne CAN zeby to odczytac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czym mógłbym odczytac przebieg z mojego paska

czy zwykly kabelek i program polski VAG dda rade czy musze miec szyne CAN zeby to odczytac?

 

u Ciebie nie ma fizycznie takiej mozliwosci ... [jedynym miejscem gdzie masz zapisany przebieg to zegary ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakis sposób bym mógl sam odczytac przebieg ori ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jest jakis sposób bym mógl sam odczytac przebieg ori ?

 

przeciez napisalem ze nie ma ... nie wazne czy to bedziesz robil sam czy z pomoca kogokolwiek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety w benzynce jest problem ;)

w dieseleku już łatwiej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a w b6 2.0 tdi 140 koni z 2005 roku da się oczytać przebieg za pomocą vaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a w b6 2.0 tdi 140 koni z 2005 roku da się oczytać przebieg za pomocą vaga?
VCDS od wersji 908 - EDC16.

pozdr

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś kupić klona czy tylko ori jeśli chcemy czytać EDC16?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to u mnie nie ma możliwości sprawdzenia z ecu przebiegu.. ?

i czym sie różnią od siebie oprogramowania Vag-TAcho i Vag K+CAN. Vag - Tacho służy do korekcji licznika itp, a w VAG K+CAN mogę odczytać z ECU - EDC15 przebieg ? I do jednego i do drugiego zwykły kabel do interfejsu KKL nie wystraczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wyczytałem to u mnie nie ma możliwości sprawdzenia z ecu przebiegu.. ?

Na 99% nie ma takiej możliwości.

Vag - Tacho służy do korekcji licznika itp, a w VAG K+CAN mogę odczytać z ECU - EDC15 przebieg ?

Tak.

I do jednego i do drugiego zwykły kabel do interfejsu KKL nie wystraczy?

Nie, bo każdy z nich działa na dedykowanym sprzęcie (inne procki z różnym softem i flaczkami wokoło). Kabel KKL nie daje możliwości współpracy z softami sprawdzającymi przebieg z EDC.

 

Przebieg najlepiej sprawdź sobie VCDSem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebieg najlepiej sprawdź sobie VCDSem.

Tzn jak sprawdzić ? Pokaże mi czy coś kiedyś było dłubane czy nie ? Ściągnałem z tej strony http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=15 ten program i nim sprawdzę jakoś da radę? Tak wogóle to jest pełna wersja programu? Dotychczas bazowałem na VAG.COM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg VCDSem sprawdzasz tutaj:

 

edc15-mileage.png

 

Jednakże potrzebujesz, jak zresztą pisałem wcześniej dedykowany kabel, np. HEX-USB+CAN, KKLem z tym softem nic nie zrobisz. Poczytaj to: http://www.vcds.pl/?mod=sklep&item=6

Pokaże mi czy coś kiedyś było dłubane czy nie ?

Generalnie porównujesz z tym co masz na liczniku i książce serwisowej.

Ściągnałem z tej strony http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=15 ten program i nim sprawdzę jakoś da radę?

Nie, ten soft działa tylko z ori fejsami.

Tak wogóle to jest pełna wersja programu?

Tak, ale tylko pod ori HEX-USB+CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał potekk Zobacz post

Tak wogóle to jest pełna wersja programu?

Tak, ale tylko pod ori HEX-USB+CAN.

 

Czyli już rozumiem bez kabla HEX-CAN nic nie zdziałam z tym programem :)

Pozostaje mi nadal tylko zwykły kabel KKL i usuwanie zwykłych błędów oraz diagnostyka ;)

dzięki za info!

Edytowane przez Potek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli już rozumiem bez kabla HEX-CAN nic nie zdziałam z tym programem

Dokładnie tak, co prawda są jeszcze warianty typu klon...

Pozostaje mi nadal tylko zwykły kabel KKL i usuwanie zwykłych błędów oraz diagnostyka

Dlaczego TYLKO, to kawał narzędzia dla Twojego auta. :)

dzięki za info!

Drobiazg... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co panowie powiecie na to, że kolega sprawdzał u siebie przebieg (Passat B5 3BG 04'), na szafie ma 182 kkm, a vcds pokazał mu 153 kkm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności