Skocz do zawartości
pogromca

Vag-Comem sprawdziłem sobie przebieg...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zenit_

OK. Program mam i co dalej. Jak sprawdzić ten przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenit_, interfejs musisz kupić :D to taki kabelek z wtyczką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Teraz tylko kilka gruuubszych 100zł na stół i możesz sobie kupić odpowiedni interfejs.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zenit_

mam interfejs.

mam program tylko powiedźcie mi gdzie to można sprawdzić - w którym bloku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

Twoim sprzętem to przebiegu nie sprawdzisz. Jak byś miał ori HEX-CAN i legal soft Ross-techu to tak, ale wtedy byś nie musiał pytać bo wszystko byłoby proste.

No chyba że ja o czymś nie wiem i możesz odczytać EDC15 memory milages :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zenit_

a czy wiesz gdaie to można odczytać?

Mogę spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy wiesz gdaie to można odczytać?

Mogę spróbować

Przecież już dali Tobie troche wskazówek.

Poszukaj na stronach Ross Techa, który blok za to odpowiada.....a i zrozum, że tym kabelkiem to jedynie możesz wykonać proste czynności, ale nie tą co chcesz zrobić.

Kup Hex-Can'a i wszystko będzie jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Czasami mnie dobry humor ogarnia jak widzę, że koledzy chcą robić rzeczy poważne przy pomocy zupełnie niepoważnego sprzętu :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli koledzy reasumując, tylko EDC15 pozwala na sprawdzenie przebiegu? Czyli wszystkie stare silniczki VP to czarna informacyjna dziura... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli koledzy reasumując, tylko EDC15 pozwala na sprawdzenie przebiegu? Czyli wszystkie stare silniczki VP to czarna informacyjna dziura... :]

Tak, w passatach TDI VP 90 i 110PS nie da rady sprawdzić. W passatach po liftingu TDI PD da radę sprawdzić. Nie wiem tylko jak to jest z TDI PD przed liftem (AJM, ATJ)??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogromca, słuchaj, kiedyś wlazłem w VAGiem 311 w Instruments i znalazłem wartość przebiegu o jeden kilometr mniejszą niż na szafie. Znaczy VAG sobie to przeliczył w sobie znany sposób, czy to tylko drobna tolerancja między elektroniką a wyświetlaczem? ;) W tej chwili bloku pomiarowego nie pamiętam, jeśli jednak jak trzeba to mogę dokładnie sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

sipowitz, on zczytuje dokładną ilość metrów i zawsze ścina do wartości pełnej czyli zaokrągla w dół.

 

Ponadto nie macie racji, że zczytuje przebiegi tylko dla EDC15 z TDI-PD. Spokojnie podepnijcie do do Octavii z TDI-VP 90/110 po liftingu i też dostaniecie odczyt z szafy.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też dostaniecie odczyt z szafy.

No tak, ale my tutaj dywagujemy o sterownikach... Szafa wiadomo, może mieć ustawione wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
też dostaniecie odczyt z szafy.

No tak, ale my tutaj dywagujemy o sterownikach... Szafa wiadomo, może mieć ustawione wszystko...

 

Sprawdzacie wiarygodnosć przebiegu, tak? A o czym niby ja mówię, hmm

W tych autach się da.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytać przebieg z szafy to mija się z celem bo zawsze będzie taki sam jak pokazuje wyświetlacz!

I ten kanał nie służy do odczytu przebiegu tylko do korekty przebiegu po wymianie licznika, nie można tego przebiegu zmienić chyba że jest mniejszy niż sto kilometrów, i trzeba wpisać przedtem odpowiedni kod. I to akurat się zgadza że w octavii czy w passacie B5 97r można sobie tak podejrzeć ale to zawsze będzie to samo co pokazuje wyświetlacz w liczniku, jak będzie skręcony to nic nie wykryjemy w ten sposób.

W VP 90/110 nie można odczytać przebiegu z komputera silnika, nie wiem czy po prostu komputer nie zapisuje go czy jak, ale wiem to na pewno bo sprawdzałem w passacie 110 i 90 PS i nie dało się odczytać. W nowszych sterownikach EDC15 już można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Z Octavii 2002r ze sterownika silnika TDI-VP się da odczytać przebieg w VAG-ach w wersji 6 i 7.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem tylko jak to jest z TDI PD przed liftem (AJM, ATJ)??.
W moim się czyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Dzisiaj gadalem z gosciem co zajmuje sie cofaniem licznikow,powiedzial ze zmiana przebiegu z sterowniu jest rownie prosta co na liczniku-szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marewel, to wypytaj go o szczegóły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
marewel, to wypytaj go o szczegóły...

 

Niepoważny jesteś ?

 

Przecież nic nie powie. To jego chleb i nie pozwoli sobie nawet na potencjalną konkurencję.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności