Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

I jak odróżnić climatc od climatronik?
i climatic to są takie 3 pokrętła a climatronic to takie z wyświetlaczem LCD temperatury, tak?
Climatronic ma wyświetlacze, climatic nie.

Climatic:

 

cc02702008climatic660x4.jpg

 

Climatronic:

 

t0003650.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arhen - ja też na początku szukałem passata z europy...ale okazało się że znalezenie europejczyka z tym silnikiem (TFSI) graniczy prawie z cudem. 99 % to auta z USA.

Kupiłem więc z USA. Nie żałuję- lata świetnie, a na pewe mankamenty typu brak klimatronika nie zwracam uwagi. Klimatic robi konkretną robotę, podejrzewam że lepiej i szybciej zbije temperaturę niż klimatronik. Kupując auto z USA kierowałem się stanem technicznym . Co z tego że nie mam pełnego wyposażenia, za to mam 70 tys. km oryginalnego przebiegu, auto miało malowane tylko maskę przednią i prawy przedni błotnik, wszystkie szyby w oryginalne łącznie z przednią i jeździ i wygląda jak nowe...

Nie reklamuję aut z USA - ale alternatywa w przypadku braku aut z takim silnikiem z europy - znakomita. Ale wiadomo - wybór to kwestia indywidualna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ja mam 160 tkm i jest spoko to zalezy jak traktuje sie auto tak ono sie odpłaca nam

 

---------- Post added at 16:53 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

 

sebek1302 w win-e masz podane wszystko jak na dłoni

 

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:53 ----------

 

1bandzior1 to znaczy ze jestem tym jednym procentem hihihihihihih

 

---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

 

Michał Enter ja tez tak mówiłem ze to co mam mi wystarczy mam comfortline bixenon ale jak pojechałem do ASO napisali mi higline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy tfsi trudno znaleźć w europie? Poprostu trzeba zapłacić odpowiednie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arhen nie wiem nad czym sie tu zastanawiac jezdziłem paskiem 150 konym FSI to auto nie ma ducha w sobie podobne spalanie co w TFSI a kop nie ziemski dlatego sam dla siebie wybrałem 2.0 TFSI ją mam i w szczerosci powiem ze nie załuje zakupu tankuje bak do pełna i 700-650 kilosów tyle mi wystarczna na miesąc jezdzenia do pracy a mam 90% miasto

 

mi b5 bez turbiny pałił okolo 10 paliwa a gazu wiecej bo po zatankowaniu robiłem 300 km na zbiorniku 45L gazu za 100zł teraz robie 200 na paliwie za 100zł

A wiec jestem zadowolony z mego wyboru

 

a propo mam kupmla z forum 2.0TDI 170 podkrecone 200 koni i tak mało mu tez nie pali wiadomo koniki tez muszą sobie podpic z niczego nie ma nic

 

zapraszam do fotostory

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ponieważ jestem tu nowy, chociaż śledze to forum już kilka dni to chciałem sie na wstępie przywitać. Temat jaki mnie trapi dotyczył pewnie 99% osób stających przed decyzją zakupu paska B6 z rynku wtornego, ale do rzeczy. Jestem po obejrzeniu B6 z `07 obie z DE w kombi, chromy itp, czarny 2.0 z firmy i mocca 1.9 TDI od prywatnego. przebiegi wg oferty sprzedaży 2.0: 141 kkm, 1.9: 128 kkm, przebiegi rzeczywiste wg ASO z marzec 2011: 2.0 193 kkm, 1.9 173 kkm, oba pełne serwisy w DE, właściciel komisu jeszcze nie wie że ja już wiem i zastanawiam sie jak moge to wykorzystać. oczywiście temat książki serwisowej jest klasyczny: jest ale ma ją wspólnik ktory akurat musiał wyjechać w czasie kiedy ja przyjechałem obejrzeć samochód, dodatkowo żadnych wlepek, karteczek z serwisow np.oleju itp. Z rzeczy które mogłem sam zauważyć wymienić mogę to że oba samochody mają przednie szyby z innego rocznika, dodatkowo 1,9 ma kilka śladów jakby po śrucie na drzwiach i boczna szyba nad tym z innego rocznika (może próba wychaczenia czegoś wartościowego z wnętrza???), brak koła zapasowego. Cena raczej adekwatna do wyposażenia i wyglądu, nieco zbyt okazyjna jak na deklarowany przebieg wg właściciela i z racji samochodu użytkowanego w DE. Koledzy proszę o wasze opinie jako bardziej doświadczonych co o tym myślicie, ja generalnie już swój pogląd mam po przestudiowaniu przez kilka dni tego forum ale pytanie czy jest on zbieżny z Waszymi, czy pograć jeszcze w szachy z komisem, czy jest szansa coś ugrać, pełny serwis samochodu w ASO oczywiście wchodzi w gre. Zaznaczam że szukam raczej samochodu do pracy (cykl mieszany) raz w roku wczasy np.Chorwacja ogólnie 15-20 kkm/rok, szaleć na ulicach nie musze ale wyprzedzić czasami też trzeba.

Z góry dzięki za każdą pomoc bo jednak szkoda by było źle wydać ciężko zarobione pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołem zapasowym nie musisz się martwić...

Przy konfigurowaniu auta można wybrać bez dopłaty:

zestaw naprawczy, koło dojazdowe, koło pełnowymiarowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafik78 - moim zdaniem jak potrzebujesz samochód w miarę sprawny to sobie odpuść... oczywiście pobawić się z komisem możesz - fajnie się tłumaczą z liczników... :) a jak chcesz być uczciwy to zgłoś sprawę do władz. Generalnie ja bym nie dotykał tych aut. Dziś wyjdzie że ma 50k mniej na szafie a jutro że złożony z 3 aut. Autu trzeba ufać na drodze bo od tego zależy Twoje bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bocheno czyli radzisz odpuścić sobie, troche kusi tym bardziej że chce go zabrać na pełen serwis aso żeby wykluczyć ewentualne niespodzianki, potwierdzić akcje serwisowe, wymiany itp. zresztą sumienie by mi nie pozwalało inaczej, co ciekawe nawet mój zaprzyjaźniony mechanik, nastawiony strasznie anty-disel stwierdził że jak z DE i regular. serwis to raczej sie nie bać no i jest jeszcze jedno a mianowicie że mam pewną przewage nad komisem (wiem co wiem). co do podejścia komisu to stwierdzam że szukam już od kilku msc. takiej B6 i ta praktyka jaką stosują i tutaj to już chyba norma -przykre ale niestety prawdziwe. Napewno jutro będę chciał pogadać i zagrać w otwarte karty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebek1302 w win-e masz podane wszystko jak na dłoni

Eee... Ja raczej pomocy nie potrzebuje ;)

Michał Enter ja tez tak mówiłem ze to co mam mi wystarczy mam comfortline bixenon ale jak pojechałem do ASO napisali mi higline

Z tego co widzę u Ciebie na zdjęciach masz ewidentnie highline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam podobnie jak kolega bocheno, takich handlarzy omijać z daleka, szafa zdjęta, dwumasa sklejona na gumę do żucia a tapicerka prana karcherem pod Tesco.

Mój kolega też był taki cwany jak Ty,że postraszy handlarza cofniętą szafą, finał był taki że dostał kopa w d...ę i wiązkę na drogę. Na policję tez lachę kładą bo mówi że on taki kupił i sam został oszukany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bocheno kupuj auto z z pierwszej reki komisy tez oszukują 150Euro i licznik robią jaki chesz ja byłem w niemczech i wiem jak składają nowesze auta np 170 merc w nowej budzie brany po szczale z przodu u nas robiony i spowrotem wracał do niemiec do komisu.

im sie nie opłaca naprawiac aut wiec auta wedrują do pl na lawetach tu je robią a pózniej wracają do DE jako nie bitki

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić Passata z 2006r możne się uda 2007r na co zwrócić uwagę , większość ofert sprzedażny są z silnikiem 2.0TDI 140 KM przejechane maja około od 140 000 do 160 000km , po przeszukaniu forum rożne są opinie na temat tych silników jedni chwalą drudzy odradzają kupno , sam nie wiem co myśleć mi się ten samochód podoba , pytanie do was na co zwrócić uwagę przy kupnie tego samochodu ?? doradzicie coś .

dzięki wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebek1302 w aso mi powiedzieli ze auto ma kupe dodatków dołozonych np gril pakiet chrom skóra

 

---------- Post added at 10:36 ---------- Previous post was at 10:30 ----------

 

Baniadmx sa to roczniki chore bo mają wady no chyba ze 2.0 170 to juz inna bajka lub 1.9 no chyba ze na comonrailu ver minimum comfortline ja sie bałem i dla tego u mnie 2.0 TFSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech w ciemno nie kupi sie dobrego samochodu, trzeba poszukać. Niestety ale nasi zachodni sąsiedzi są osławieni pod względem igiełek w dobrych cenach, co od kilku lat bardzo dobrze wykorzystują, nikomu nie polecam wyjazdu do Niemiec po samochód, chyba że mamy nagrane cos pewnego, a i oczywiście za pewny samochód trzeba zawsze słono zapłacić. Po samochód polecam wybrać się do Włoch, nikt nie kręci liczników, nie naprawiają rozbitków, mają przystępne ceny, i duży wybór. Są samochody z przebiegami 500.000km i 50.000km przebiegi zwykle jak pisałem oryginalne, oczywiście zdarzają się wyjątki w tandetnych komisach jak wszędzie. Italię szczególnie polecam szczególnie przy droższych samochodach.

sebek1302 w aso mi powiedzieli ze auto ma kupe dodatków dołozonych np gril pakiet chrom skóra

A ja dalej obstaję przy swoim, że masz 100% highline'a. Napis HIGHLINE nad MFA - tylko highline, gril oryginał highline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafik78 - ile forumowiczów tyle zdań - moje już znasz

romeo9999 - ja nie kupuję auta - czytaj uważnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romeo9999 ale ja wyczytałem ze miały wadę w 2004 ,2005 i początkiem 2006 a po połowie 2006 już jest ok chyba ze się mylę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dalej obstaję przy swoim, że masz 100% highline'a. Napis HIGHLINE nad MFA - tylko highline, gril oryginał highline.

to zostało dołożone conieco przez :kumple romeo9999 ;) i pewnie przez 1 właściciela ;) , wlepa w bagażniku i w książce serwisowej ( pierwsza strona wszystko wyjaśnia )

 

a propo mam kupmla z forum 2.0TDI 170 podkrecone 200 koni i tak mało mu tez nie pali wiadomo koniki tez muszą sobie podpic z niczego nie ma nic

nie wiem o kim ale o kimś zapomniałeś :P , 200KM/400Nm robią swoje przyjemniej się jeździ/wyprzedza się bezstresowo i miło, zarówno ja jak i Zwierzu lekkiej nogi nie mamy spalanie 8-8,5 l , przy jeździe emeryckiej 5,5 l ( ale co to za jazda :D ) , podejrzewam/jestem przekonany że 2.0 w benzynce przy naszym deptaniu ( moim i Zwierza ) połknie 12 l jak nic :D i przy tym rownież trzeba dbać o suszarkę

 

Napewno jutro będę chciał pogadać i zagrać w otwarte karty!

Jeśli chodzi o ten komis i otwarte karty , to na to nie licz że wyśpiewają co było robione a co nie ( w jakim stanie ten samochód został kupiony i co przy nim zagrzebali ), jak im wyjedziesz że szafa skręcona w tych pasatach , to udają głupa że nic nie wiedzą . Oczywiście autko możesz sobie sprawdzić w ASO wcześniej umawiając się na takową wizytę , z tego co się orientuję ścieżka zdrowia ( gratis ) , podpięcie pod kompa i diagnostyka za to już trzeba zapłacić ok 200 zł

Moje takie zdanie , ktore zostało wielokrotnie wymieniane przez :kumple , jeżdzisz mało w Twoim przypadku przebieg rzędu ok. 20 tyś/rok wybrałbym benzynkę :dobrze

 

ale ja wyczytałem ze miały wadę w 2004

Passata B6 nie było jeszcze w sprzedaży w 2004 r ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniadmx koniec 2007 początek 2008 poprawili te silniki

 

---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 17:11 ----------

 

hej johny X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi od tygodnia, na średnim spalaniu pokazuje 8,4, przy czym jak emeryt nie jeżdżę. Przypominam 2.0 TFSI.:20:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności