Skocz do zawartości
Gość pawel5000

Kupujemy Passata B3-na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem w kilku sklepach o te części, ale są jakieś problemy bo nie wiedzą dokładnie jakie, mój numer VIN się nie dekoduje itp.

zmień sklepy, po roczniku i wersji silnika powinni ci wszystko dobrać bez problemu.

Warto to remontować?
jeżeli ruda go nie zrzera a dodatkowo masz bajery z wersji USA to pewnie że warto.

Najlepiej to z tą listą podjedź do jakiegoś mniejszego warsztatu ( nie do ASO lub jakiejś sieciówy typu Norauto) i tam zapytaj się ile wezmą za robotę plus części. Sądzę że ze 2000 to będzie max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie coś dostałem z serwisu i wycenili strasznie drogo (około 5000 same części

Nie wiem czy auto z USA różni się od europejskiego, ale ta cena co podali to jakiś koszmar.

Z najdroższych rzeczy to np. maglownica używka w dobrym stanie (np. z B4 - nowsza) ok 300 zł, amory pewnie coś koło 500 zł, rozrząd - nie wiem co wchodzi w jego skład w 2,0, ale pewnie 100-300 zł (niech mnie ktoś poprawi), reszta to jakieś grosze, no może opócz świec kabli kopułki i palca, bo ten zestaw też pewnie koło 200 kosztuje.

Jeśli sam nie ogarniasz mechaniki, to musisz doliczyć sporo za robociznę, bo trochę tego jest.

Moim zdaniem, jeśli nie masz sentymentu do tego auta, to nie warto tego robić nawet za "normalne" ceny części, chyba że buda jest idealna blacharsko, to można jeszcze na jakiś czas zreanimować trupa. Bądź jednak pewien, że to czubek góry lodowej, przy takich dużych remontach zawsze coś wychodzi dodatkowo. A wkrótce będą do zrobienia pewnie hamulce itd. neverending story...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej części dobierać po VINie samochodu, wtedy nie ma mowy o jakiejkolwiek pomyłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam troche inny temat ale mam do sprzedania Passata tutaj macie fotki i wszystko o nim http://tablica.pl/oferta/volkswagen-...ja-IDDVbX.html

 

Nie ten dział na dole strony głównej masz dział Giełda i tam było swoje ogłoszenie zamieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się przynajmniej dogadacie bo obaj z LTM:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanie i dobre samochody,łatwo dostępne części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tanie i dobre samochody,łatwo dostępne części
ale to tak w formie puenty do tematu?? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to tak w formie puenty do tematu??

 

Gość maił dziś faze ze 20 wątków odkopał to i tu napisał dożo tanio dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maił dziś faze ze 20 wątków odkopał
zauważyłem i oczy ze zdumienia przecierałem :padaka Expert! :lol
i tu napisał dożo tanio dobre
moim skromnym zdaniem to co napisał marekm841 wie każdy użytkownik tego działu jak i Passata b3/b4 :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim skromnym zdaniem to co napisał marekm841 wie każdy użytkownik tego działu jak i Passata b3/b4

szkoda tylko że w niektórych tematach pisze takie bzdury ten Ekspert od nastawników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda tylko że w niektórych tematach pisze takie bzdury ten Ekspert od nastawników
Expert mówi Expert wie :lol ale fakt po niektórych wypowiedziach oko bieleje :przestraszony zobaczymy może jutro zaatakuje dział b5 :lol dobra kończymy :offtopic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyda sie smieszne ale zobacz czy masz kola przykrecone heh...ja kupilem paska i przy wymianie opon okazalo sie ze jedno kolo trzyma sie tylko na 2 srubach i 2 sa urwane...:swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszyscy.

Jestem tu nową osobą. Tak samo jak od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem paska B3 2.0 16V o mocy 136KM, rok 91.

Samochód w wersji amerykańskiej. Prócz skórzanej tapicerki i elektrycznych / podgrzewanych foteli, to chyba wszystko posiada.

Podłoga zabezpieczona idealnie, zero rdzy. Tak samo jak blacha. Stan jak na ten rocznik idealny.

Mam kilka pytań odnośnie silnika. Jest to wersja 9A, z mechanicznymi wtryskami. Chciałbym się czegoś więcej o nim dowiedzieć.

Czy ma jakiś komputer, czy można coś z nim zrobić? Jakie usterki występują? I czy faktycznie jest tak bardzo awaryjny jak można tu wyczytać, żeby go unikać? Jak się przedstawia w kosztach utrzymania go?

Nie mam zamiaru go gazować. Nie lubię tego.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Koledzy jak sądzicie - czy warto kupic B4 Variant 1.8 AAM (75 KM) i zagazowac (1 lub 2 generacja, zbiornik 90 litrow), czy lepiej szukac wiekszy silnik (1.8 ABS). Bardzo ładną sztukę właśnie mam okazję kupienic, tylko ten silnik - obawiam się że za słaby na taką budę albo znów z teko powodu aby nie było astronomicznego spalania. Zdjęcie tutaj http://foto2.inbox.lv/swac/26-11-2012/

 

Ktoś ma doświadczenie? Ujdzie 75 koni, przy pełnym zbiorniku paliwa, gaz 70-80 litrów oraz 2-3 osoby w autku?

Preferuję jazdę możliwie oszczędną - zatem prędkośc max 90-100km/h.

Edytowane przez wacex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mały silnik, będziesz się potykał o własne nogi. Do tego spalanie będzie duże, żeby to jechało trzeba deptać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności