Skocz do zawartości
Gość pawel5000

Kupujemy Passata B3-na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowe wygłuszenie maski to prawdopodobnie tylko diesle miały...

 

Wydaje mi się że jeszcze vr-ki miały, ja np swoją brałem właśnie z tej wersji silnikowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że jeszcze vr-ki miały, ja np swoją brałem właśnie z tej wersji silnikowej.

dlatego napisałem że prawdopodobnie. no to mamy vrki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Szanowni Panowie widza od swiezaka tez mozna sie czegos dowiedziec.Dziekuje bardzo za przydatne informacje.Jestem dluznikiem.Ciesze sie ze sa osoby na forum,ktore potrafia rozwiac watpliwosci.Wraca mi wiara w czlowieka :).Dziekuje bardzo i pozdrawiam.A tak na marginesie to w VRkach podobno byly jeszcze podwojne uszczelki w drzwiach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie to w VRkach podobno byly jeszcze podwojne uszczelki w drzwiach :)

 

To prawda, ma dodatkowe uszczelki drzwiowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie to w VRkach podobno byly jeszcze podwojne uszczelki w drzwiach

 

To prawda, ma dodatkowe uszczelki drzwiowe.

Ale trzeba zaznaczyć, że te dodatkowe uszczelki drzwiowe były montowane nie tylko w VR-kach, bo ja np. miałem wersję GL z przeznaczeniem na Kanadę i też miałem podwójne uszczelki w drzwiach:manga.

07a.JPG

Tu właśnie widać wspomnianą dodatkową uszczelkę (w dolnym prawym rogu zdjęcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanko bo średnio mogę znaleźć odpowiedzi

Chciałbym zakupić o tego passacika http://allegro.pl/passat-b3-vr6-gt-exclusive-jedyny-i3116546336.html cena troszkę z kosmosu ale wydaje się na niezły okaz więc może warto :mniam jednak chciałbym zdjąć te dolne plastyki czy po ich zdjęciu zostaną jakieś ślady których nie da się kosmetycznie usunąć ? bo kurcze jakoś nie pasuje mi to koncepcji , i jak w ogóle to jest mocowane ?

Dziękuje za odpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy po ich zdjęciu zostaną jakieś ślady których nie da się kosmetycznie usunąć ?

Tak.

 

i jak w ogóle to jest mocowane ?

Klej, spinki, zatrzaski, nity.

 

A tak apropo to sprofanujesz klasyka, to już jak Ci tak bardzo nie leży to walniesz je np. w matowy lakier.

 

Na marginesie to bardzo ładny okaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na marginesie to bardzo ładny okaz.

No bardzo ciekawy. Gdybym miał teraz kupić b3 i dysponował taką kwotą to bym pewnie zrobił sobie wycieczkę przynajmniej przetestować a i nie wiem czy bym nie kupił.. Trochę dużo ale...

 

chciałbym zdjąć te dolne plastyki

nie rób tego nigdy w życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocno mnie interesuje po rozmowie ze sprzedającym można wnioskować że auto było traktowane jak klasyk

 

Dobrze macie racje ma być klasyk i orginał więc i listwy zostają :roll najwyżej pójdą w kolor ,no ale muszę wpierw je zobaczyć i kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale muszę wpierw je zobaczyć

I tak najładniejszy widok czeka Cię po otwarciu maski ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat, oglądałem teraz fajnego passata b3 na wypasie z silnikiem 2.0e ale po odkręceniu wlewu oleju zaczał lekko przygasać. Jak myslicie? Głowica do remontu czy wystarczy jakiś uszczelniacz silników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnikiem 2.0e ale po odkręceniu wlewu oleju zaczał lekko przygasać

Jeśli 8v to jak najbardziej normalne zjawisko.

Jeśli chcesz ocenić stan tego silnika po wyglądzie to musisz kulnąć się pod silnik, jeśli jest sucha blacha (taki półksiężyc) zasłaniająca obudowę sprzęgła i nie ma kropli oleju na bloku silnika przy kole wału to silnik jeszcze miliona nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli 8v to jak najbardziej normalne zjawisko.

Jeśli chcesz ocenić stan tego silnika po wyglądzie to musisz kulnąć się pod silnik, jeśli jest sucha blacha (taki półksiężyc) zasłaniająca obudowę sprzęgła i nie ma kropli oleju na bloku silnika przy kole wału to silnik jeszcze miliona nie ma

 

To mój nie ma :lol ale ojca juz tak :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lebow, na prawde to jest normalne? On jest właśnie 8-zaworowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na prawde to jest normalne?

Tak.

Silnik dostaje zbyt dużo lewego powietrza i zaczyna kuleć.

Odkręć korek a potem zaciśnij palcami waż gumowy między membraną odmy a gumową rurą dolotu i silnik znów zacznie równo pracować,

ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dzisiaj znalazłem takiego passata b3 w ogłoszeniu..... i aż mnie zaciekawiło skąd ten właściciel wykrzesił 160 kuców. Mógłby mi ktoś naświetlić temat? LINK http://tablica.pl/oferta/passat-b3-g60-160km-stan-bdb-CID5-ID31MRh.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były w oryginale takie silniki...nawet Golf II miał takowe...

silnik posiada sprężarkę ślimakową mechaniczną...

Golfy II były jeszcze mocniejsze, miały nawet po 211 KM...

 

swoją drogą ciekawe jak ten silnik jeździ na LPG...

 

Poszukaj na youtube filmików z nazwami G60...posłuchaj jak to chodzi...:P

np. Corrado G60...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przynajmniej pare powodów dlaczego to auto jest na "wysokim poziomie" jak napisał ogłoszeniodawca :

-gaz

-wlot na masce

-bad look

-pojedyncza chrom wycieraczka

-hak

-fela co gniecie suty i wiele,wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecacie to autko? Właśnie zastanawiam się nad kupnem i nie wiem... chodzą plotki, że psują sie skrzynie biegów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności