Skocz do zawartości

agamek12

  • Liczba zawartości

    119
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez agamek12

  1. Łączniki stabilizatora zmieniłem - potrzeba na to poświęcić godzinę w warunkach parkingowych. Nie zmieniłem gum stabilizatora, bo przesłano mi gumy o zbyt małej średnicy
  2. Jaka jest uczciwa cena do zapłacenia warsztatowi za wymianę tylnych obu łączników stabilizatora i obu tulei/gum stabilizatora?
  3. Spline 10 to jest do łącznika stabilizatora. Ale jaki jest do obejmy tulei/gumy stabilizatora?
  4. Jaki rozmiar klucza płaskiego jest potrzebny do odkręcenia łącznika stabilizatora i jaki rozmiar SPLINE/TORX do odkręcenia tulei/gum stabilizatora?
  5. Smarować czymś gumy (część stykająca się ze stabilizatorem) przed zamontowaniem? Jakimś smarem silikonowym?
  6. Do Passata B6 2.0TDI (BMR) Highline z 2008r. ceny poproszę: 1. oba łączniki stabilizatora tylnego 2. obie gumy stabilizatora
  7. Do Passata B6 2.0TDI (BMR) Highline z 2008r. ceny poproszę: 1. oba łączniki stabilizatora tylnego 2. obie gumy stabilizatora
  8. Koledzy, czy samodzielna wymiana pod blokiem łączników stabilizatora i gum stabilizatora w B6 z tyłu wymaga jakichś skomplikowanych umiejętności lub specjalnych narzędzi? Oczywiście o konieczności podniesienia obu tylnych kół wiem. PS: bawiłem się w to w Avensis T25 z wielowahaczem i dałem radę - B6 jest chyba w tym temacie podobne?
  9. Dziś przy -18stC BMR odpalił "od strzała". Nie robię nic ze świecami...
  10. Jakieś 6 miesięcy temu VAG nie pokazywał żadnych błędów czy awarii. Paliwo tankuję w dobrych stacjach (ale w weekend doleję sobie ON ze STATOIL - podobno działa do -32stC(?)). Akumulator też jest sprawny (ma rok(?)), a pompę paliwa wraz z filtrem paliwa w silniku zmieniłem miesiąc temu.
  11. Zazwyczaj świece daje się łatwo wykręcać, czy zdarzają się urwania? Ja dziś przy -17stC musiałem dość długo kręcić rozrusznikiem (mimo 2-krotnego grzania), ale auto odpaliło, nie gasło i miało równiutkie obroty (nieco powyżej 1000obr.) - myśleć o zmianie świec, czy zostawić? "Check engine" mi się nie palił. Postanowiłem też dziś wlać do zbiornika dodatek STP: http://www.stp.com.pl/produkt-21-30037_STP_Formula_do_Diesla-14-13306912407059.html
  12. Koledzy, czy potwierdzacie, że do wymiany świec żarowych w BMR trzeba zdjąć dekiel głowicy (pokrywę zaworów)?
  13. Pytanie do użytkowników BMR-ów z usuniętym filtrem DPF: czy w Waszych autach zdarza się, że zapala Wam się kontrolka DPF (wraz z komunikatem komputera o konieczności przeczytania instrukcji), która gaśnie po wyłączeniu i włączeniu po parunastu minutach silnika? Mi przez pierwszych kilka tysięcy kilometrów nic się nie świeciło, ale ostatnio przez przejechane około 200km zapaliła się już trzykrotnie. Tuner (renomowany!) zapewnia, że taka sytuacja jest sytuacją normalną w BMR i że nie da się z tym nic zrobić oraz nie ma to żadnego wpływu na pracę silnika.
  14. Pytanie do użytkowników BMR-ów z usuniętym filtrem DPF: czy w Waszych autach zdarza się, że zapala Wam się kontrolka DPF (wraz z komunikatem komputera o konieczności przeczytania instrukcji), która gaśnie po wyłączeniu i włączeniu po parunastu minutach silnika? Mi przez pierwszych kilka tysięcy kilometrów nic się nie świeciło, ale ostatnio przez przejechane około 200km zapaliła się już trzykrotnie. Tuner (renomowany!) zapewnia, że taka sytuacja jest sytuacją normalną w BMR i że nie da się z tym nic zrobić oraz nie ma to żadnego wpływu na pracę silnika. - - - - - aktualizacja - - - - - ASO "Rowiński i Waldemajer" robią taką usługę za około 1000zł, ale nie biorą odpowiedzialności za jej efekty.
  15. Odgrzeję kotleta... Lewe lustro mi nie grzeje. Przyłożyłem żarówkę 12V do końcówek maty grzewczej i żarówka nie świeci. Czy mogę przypuszczać, że do maty grzewczej nie dopływa prąd?
  16. Nie mam go i już. Poza wymianą filtra na nowy nie było lepszej metody na pozbycie się problemu z częstym wypalaniem. A wszelkie chemiczne i ultradźwiękowe metody czyszczenia, wypalania i inne czary są na dłuższą metę nieskuteczne.
  17. Wiem przecież... Na seryjnym sofcie kopci mi delikatnie, na chipie zdecydowanie mocniej. Wolałem mniejszą (seryjną) moc i delikatne kopcenie. Ale dziś wolałbym więcej koksu i więcej dymu. - - - - - aktualizacja - - - - - Kupiłem diesla po to, żeby pokonywać nim trasy po 300km (z Warszawy na Ślask). Niestety - mimo tych warunków sprzyjających samoczynnemu wypalaniu filtra mój DPF zapychał się i co chwila wchodził w wymuszone wypalanie sadzy. Po prostu osiągnął stan zapełnienia granicznego (62g)...
  18. Podczas "niezdrowego" przyśpieszania z niskich obrotów przy około 1500-1600obr. czuję delikatne wibracje auta - czy to oznaka kończącego się powoli dwumasu? Nic nie stuka, nie telepie się, nie wali w pedał sprzęgła, itp...
  19. W sierpniu miałem podobną sytuację z tą kontrolką i jednocześnie działającym poprawnie hamulcem ręcznym. Ale kontrolka ta sama z siebie zgasła po którymś z kolei odpaleniu auta i (odpukać) nie zaświeciła się ponownie. Sprawdziłem połączenia i obudowy silniczków i nic niepokojącego nie znalazłem.
  20. Po delikatnym podkręceniu na 193KM auto zaczęło zauważalnie kopcić. Postanowiłem więc wrócić do seryjnych ustawień, przy których auto kopciło zdecydowanie mniej... Troszkę jednak teraz żałuję, że zostałem przy seryjnej mocy.
  21. To ja się pochwalę: na seryjnym sofcie mój BMR ma 175KM i 366Nm. Hamowany był w Tune Force w Poznaniu po pozbyciu się pewnego filtra.
  22. Koledzy. Wracamy do światełek. Byłem w SKP i tam diagnosta stwierdził, że światła mam ustawione prawidłowo. Do tego czujnik poziomowania działa raczej poprawnie (jak wlazłem do bagażnika, to po paru sekundach światła podniosły się). Ale diagnosta też stwierdził, że na jego oko światełka działają trochę nie do końca tak jasno, jak powinny świecić ksenony (zasugerował, że być może zabrudzone/przydymione są żarniki lub soczewka). Co o tym sądzicie? Rzućcie okiem na zdjęcia. Moim zdaniem światła dają prawidłową barwę. Aha: na moją prośbę diagnosta podniósł delikatnie światła w górę. No i według mnie teraz zasięg jest całkiem niezły (widać na środkowym zdjęciu).
  23. No patrz, nie wpadłem. Szukałem jedynie na jutubie...
  24. Próbuję znaleźć "manual" wymiany żarnika w B6 - tzn. zdjęcie zderzaka i reflektora. Pomożecie z takim czymś? Dziś próbowałem zdjąć te elementy, ale bez jakichś wskazówek nie wiem co trzyma zderzak i co trzeba odkręcić...
  25. No i Corollę jeszcze musisz zaopatrzyć :-) Dopisz do listy życzeń jakiś Castrol 10w40 (4 albo 5 l) do 1.4vvti (4zz-fe) z 2001 roku razem z filtrem oleju :-)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności