agamek12
-
Liczba zawartości
119 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez agamek12
-
Wszystkie części, ASO, MOTUL,Najniższe ceny na forum:)
agamek12 odpowiedział elemenateur → na temat → Ogłoszenia i usługi komercyjne
Ja poproszę o ceny kilku części do swojego Passata 2.0TDI BMR (170KM) z 2008 roku: 1. olej 4/5litrów - prośba o dobranie i wycenienie optymalnego 2. filtr oleju 3. filtr paliwa 4. łożysko kolumny MacPhersona (przednie) :-) 5. komplet klocków hamulcowych tylnych 6. nadkole przednie lewe "duże" -
Czujniki poziomowania bi-xenonów .
agamek12 odpowiedział latinoo_80 → na temat → Elektryka, oświetlenie
thx. -
Czujniki poziomowania bi-xenonów .
agamek12 odpowiedział latinoo_80 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Mówisz oczywiście o tylnym czujniku? :-) Co do regulacji: może Ty mi powiesz ze 100% pewnością który śrubą mam kręcić? 1, 2 czy 3? -
Czujniki poziomowania bi-xenonów .
agamek12 odpowiedział latinoo_80 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Szukam "dziury w du.ie", bo moje reflektory świecą moim zdaniem zdecydowanie za blisko - mimo, że jakiś czas temu potwierdzano mi ich prawidłowe ustawienie. -
Czujniki poziomowania bi-xenonów .
agamek12 odpowiedział latinoo_80 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Auto mam z 2008 roku wydane w kwietniu 2008 roku (rozkodowałem VIN, potwierdziłem w salonie, szyby z 2008 roku, daty na sprawdzonych elementach wyposażenia z 2008 roku, itp.). Lampa od strony pasażera z końcówką K, od strony kierowcy na 99% również K (jest ciemno i marny dostęp do kodu). Ufff. Czujnik tylko z tyłu jest OK. Z ciekawości: jak realizowana jest regulacja wysokości (zasięgu) lamp, skoro nie ma czujnika z przodu? Zmiana wysokości przodu auta nie ma znaczenia dla automatycznej regulacji zasięgu, czy odbywa się jakoś inaczej? -
Czujniki poziomowania bi-xenonów .
agamek12 odpowiedział latinoo_80 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Jesteś na 100% pewien? Darmowa ETKA donosi, że w 2008 roku ten przedni czujnik jeszcze był. Poniżej skan z ETKA. Gdyby było tak, że moje auto ma wyjęty z jakiegoś powodu przedni czujnik, to czy VCDS powinien wykryć jego brak lub błąd spowodowany jego brakiem? -
Czujniki poziomowania bi-xenonów .
agamek12 odpowiedział latinoo_80 → na temat → Elektryka, oświetlenie
W 2008 roku stosowano może ten czujnik tylko w tylnym zawieszeniu? W swoim aucie z kwietnia '08 widzę tylko ten z tylu. Z przodu widzę to co na zdjęciach... -
Powiedz mi jeszcze: - pisząc "kręć w prawo" masz na myśli kręcenie "zgodnie z ruchem wskazówek zegara"? - którą ze "śrub" podnoszę zasięg reglektorów? 1, 2 czy 3 z moich fotek?
-
Rozumiem, że Twoja odpowiedź po przeczytaniu całego tematu oznacza mniej więcej tyle: "Tak, możesz jechać do diagnosty niedysponującego VAS, VAG lub innym VCDS-em, bo programowe przygotowanie auta nie jest niezbędne do prawidłowego ustawienia ksenonów w Twoim samochodzie"... Tak czy nie?
-
To co? Czy mogę poprosić diagnostę na SKP o podniesienie poziomu (zwiększenie zasięgu) ksenonów nawet wtedy, gdy ten nie dysponuje VAS, VCDS czy innym VAG?
-
Passat 3C (B6) - Dane techniczne wymiary parametry. Instrukcje do pobrania
agamek12 odpowiedział Beni0 → na temat → Dokumentacje, opisy
Koledzy, czy ktoś dysponuje może prospektem Passata B6 z 2008 roku w wersji na Polskę? Lub chociaż jakimś zestawieniem wyposażenia standardowego i dodatkowego dla Passata 170KM PD Highline Limuzyna z 2008 roku? -
Czy jest możliwość, ze zgloszony przez auto blad hamulca parkingowego (ale tez juz blad ten zniknal) jest spowodowane zbyt mala grubością klocków? Obudowy silniczków są cale, wtyczki na swoim miejscu. Klocki maja jakies 3-4mm, tarcze ze znikomym zużyciem...
-
I jeszcze jedno: jak mi się kiedyś zdarzy, że hamulec "pomocniczy" będzie trzymał i nie będzie chciał "odpuścić" to mogę odkręcić siłownik/silnik elektryczny i auto będzie jeździć?
-
Koledzy, dziś podczas jazdy drogą szybkiego ruchu zapaliła mi się kontrolka hamulca parkingowego (ta żółta na obrotomierzu). Ale hamulec blokował się i odblokowywał prawidłowo. Po zgaszeniu auta kontrolka wciąż świeciła i komunikat przywoływał do przejrzenia instrukcji obsługi. Ale w pewnym momencie podczas jazdy kontrolka ta zgasła. Co jest? Co mam sprawdzić?
-
toma, jakies pojęcie o majsterkowaniu mam ale widzę, ze przy wymianie wkladu trzeba się troszkę namęczyć z jednym wężykiem. Musze rozkminic ile kosztuje caly zespol pompy...
-
Koledzy, w momencie "przekręcenie" kluczyka (do włączenia się kontrolek na szafie) słyszę dość głośną pracę pompy paliwa - trwa to może ze 2s. Po odpaleniu auta już pracy tej pompy nie słyszę (tak mi się wydaje, ale może po prostu jest zagłuszana przez inne dźwięki). Ta słyszalna praca jest niezależna od ilości paliwa w zbiorniku. Nie jest to z całą pewnością dźwięk przypominający np. zacierające się łożysko czy inny pisk bądź zasysanie paliwa.. Czy muszę myśleć o wymianie pompy? A może ten typ tak ma? Uprzedzając pytanie: od kiedy mam auto (jakieś 10kkm) pompa pracuje tak samo...
-
Opuszczanie szyb pilotem - "coś nie halo"
agamek12 odpowiedział agamek12 → na temat → Passat B6-B7 (3C) i CC
Sprawdzę i ten trop - ale nie bardzo w niego wierzę... No bo jeśli przednie obie szyby zatrzymują się w tym samym momencie a obie tylne ciągle idą w dół, to przecież to oznacza, że pilot cały czas daje sygnał... -
Opuszczanie szyb pilotem - "coś nie halo"
agamek12 odpowiedział agamek12 → na temat → Passat B6-B7 (3C) i CC
Do końca w sensie że najniżej jak się da. Wiem, że tylnych nie da się schować całkowicie. - - - - - aktualizacja - - - - - jest nowy i sprawny. -
Koledzy, generalnie jak przytrzymam przycisk otwierania drzwi, to opuszczają mi się wszystkie szyby... Ale czasem mam tak, że opuszczają się całkowicie tylne szyby, ale przednie (obie!) zatrzymują się w połowie (mimo, że tylne wciąż jeszcze idą w dół). O co chodzi?
-
Wstyd to jedno... Ale jak z zaliczeniem przeglądu przez kopcący samochód?
-
Tuner nie miał pomyslu co może powodować kopcenie, bo w jego opinii wszystkie elementy silnika działają poprawnie - z reszta moc na seryjnym sofcie zdaje sie to potwierdzać... Ale w stojącym aucie dym widać (delikatnie, ale jednak)... Aha: czy nieprawidłowo działający EGR pokazuje błędy podczas diagnostyki komputerowej, czy do tego trzeba go obejrzeć? I czy uszkodzona przepływka również pokaże błędy podczas diagnostyki komputerowej?
-
Usunąłem DPF w BMR. Po tej całej operacji na zewnątrz auta zmienił się nieco dźwięk (nie jest głośniej, ale dźwięk z rury wydechowej jakby z jaskini), w środku nie słyszę żadnej zmiany. Ale auto delikatnie kopci. Obiektywnie nie czuję różnicy w osiągach czy spalaniu (w każdym razie nie jest ona diametralna). Aha: po wszystkim okazało się, że na seryjnym sofcie mój BMR ma 175KM i 365Nm :-) . Z uwagi na zwiekszonie dymienie po "koksowaniu" do 193KM pozostałem przy seryjnym oprogramowaniu i 175KM.
-
Podłączę się pod temat: wczoraj w renomowanym warsztacie (niemal specjalnie przejechałem do niego 300km) usunąłem DPF (fizycznie i programowo). Po tej operacji shamowano mi motor i okazało się, że na seryjnym sofcie auto ma 175KM i 365Nm (czyli niespotykanie zdrowa seria) ale podczas hamowania... wyraźnie dymiło. Po podkręceniu mocy do 193KM auto zaczęło dymić jeszcze mocniej w związku z czym postanowiłem wrócić do seryjnych ustawień. Renomowany tuner twierdzi, że cały osprzęt silnika jest jak najbardziej sprawny i nie widzi przyczyny dymienia. Pytanie: czy możliwe jest, że dymienie silnika BMR po usunięciu filtra należy przyjąć jako coś "normalnego"? Na forum co najmniej kilku użytkowników skarży się na tą przypadłość... PS: dziś poprosiłem kierowcę TIR aby obserwował mój tył i dał znać czy widzi dym - odpowiedział, że za autem nic nie widzi.
-
Czy powyższa instrukcja/informacja jest aktualna dla silnika BMR? Zakładam, że troszkę się różni, bo w moim BMR kontrolka DPF włączyła się przy zapełnieniu na poziomie 54%.
-
Silniki 2.0 TDI w Passacie B6 po 2007r.
agamek12 odpowiedział Gregsen → na temat → Passat B6-B7 (3C) i CC
Ja miałem zmieniane w BMR (170KM) przy przebiegu 125kkm. Oglądałem też kilka 140-tek z 2008 roku i one tez miały wymieniane pompowtryski w ramach akcji serwisowej (nie pamiętam niestety kodów silnika).
