Skocz do zawartości

Stern

  • Liczba zawartości

    1034
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Stern

  1. Heh... ależ się uśmiałem, dobry post kolego. Masz sporo racji, ale takie tematy lepiej poruszać na forach dla mechaników, czyli ludzi, którzy zdecydowanie mniej emocjonalnie podchodzą do swoich bolidów. Tu, na forum passata możesz za te wytyki oberwać, ponieważ spora część użytkowników traktuje swoje VW jak członka rodziny Rzeczy które wymieniłeś to jak dla mnie powód do wstydu dla koncernu, ale z drugiej strony jakość każdej marki dramatycznie pikuje w dół, więc o czym tu pisać. Taka polityka firm. Tanio sprzedac auto, grubo zarobić na częściach i serwisie. Zatrudnia się mądrych ludzi i potężne komputery tylko po to aby zaprojektować detal, który walnie 5 miesięcy po okresie gwarancji... Takie czasy. Chcesz dobre auto to zamów nowego merca W124 i lataj nim do emerytury
  2. odczyty temperatur sprawdzone?
  3. Załóż tego, który masz ponieważ i tak nie ma to większego znaczenia. W sensie, że niezależnie co tam włożysz to i tak po czasie padnie. Przyczyna źródłowa jak już pewnie wyczytałeś leży w pompie a nie w sterowniku.
  4. Przepytaj sterownik, może chce Ci coś powiedzieć...
  5. Zdajesz sobie sprawę, że to na długo nie pomoże? Co wkładasz? IRLR 2905? Nie musisz demontować, jest dobry dostęp.
  6. Jak Donek ratyfikuje ACTA to lepiej się tym nie chwal.
  7. Właśnie ze wzbudzenia altka. Kabel znajdziesz w wiązce przy zegarach.
  8. Forum to nie koncert życzeń koleżko. Tu się pyta o rzeczy, których forumowicz może nie ogarnąć we właśnym zakresie. Usterki, przeróbki, swapy, dziwne objawy itd. A Ty co? Masz w instrukcji jak byk napisane jaki masz mieć akku, w sieci aż dudni od tego rodzaju informacji, wyszukiwarka forumowa podobnie, ale co tam.... Ty wolisz zapytać i czekać, aż ktoś za Ciebie zada sobie trud, sprawdzi i udzieli Ci odpowiedzi? I jeszcze masz pretensje, że odpowiedzi nie uzyskujesz błyskawicznie? Podsumowałbym w dwóch słowach co myslę o takich ludziach, ale się powstrzymam. Włóż sobie akku z ZIŁ-a
  9. A dlaczego mają być zamykane z miejsca? I co to znaczy, że to off topic? Zastanów się chłopie. Forum to właśnie miejsce gdzie można wymienić poglądy, podzielić się przemyśleniami, podzielić się doświadczeniami swoimi lub znajomych i na podstawie powstałej dyskusji wyrobić sobie zdanie na dany temat. Tego typu fora i dyskusje to często kopalnie wiedzy dla kogoś kto szuka tego typu informacji. Rada dla Ciebie kolego: jak nie masz nic do powiedzenia w sprawie to zamilcz bo to co piszesz to właśnie OT w czystej postaci. Przeczytaj temat wątku i go przemyśl. Autor zadał pytanie i oczekuje odpowiedzi "CZY WARTO"... a nie rad żeby po bułki piechotą szedł. Zgadzam się natomiast z Tobą w jednej kwestii: Tu pełna zgoda. Tylko... że nie to jest tematem dyskusji. Na marginesie - zabronione też jest rozmawianie przez telefon komórkowy w czasie jazdy i przekraczanie pięćdziesiątki w obszarze zabudowanym... Kolego, pompa VP44 to wyjątkowo wadliwa franca, która leci niezależnie od tego co masz baku. Przyciera się jeden zaworek, następnie leci w kosmos tranzystorek i właściciel auta ma wydatek w postaci remontu pompy. Powiedz mi więc, czy masz dowody na to, że gdyby kolega lał ON to pompa by nie padła? Wracając do tematu- proponuję wszystkim zainteresowanym tym tematem, aby zaczęli od zdobycie wiedzy na temat: 1. Różnica w specyfikacji ON i OO 2. Raporty w sprawie jakości i składu ON na polskich stacjach paliw (wyniki kontroli). Proponuję też porównać paliwo np z niemieckich stacji (dynamika, kultura pracy silnika, ilość przejechanych kilometrów na baku) do naszego powiedzmy lotosa. To powinno wiele wnieść do dyskusji
  10. Stern

    Grzeje się...

    Jeszcze trochę tych testów i będzisz czape szarpał No to sprawdz to dokładnie i jeśli się potwierdzi to termostat zmień. Wahler i żadnych innych ciulstw.
  11. Hm... ja stanleya już nigdy nie kupię, grzechotki lecą jak jakieś topexy. Jadę na gedore i format plus równolegle (głównie nasadki) jonnesway.
  12. napięcie sprawdza się równolegle, a szeregowo prąd- to tak dla ścisłości. idz za rada kolegi mielke, podepnij amperomierz i sprawdz jaki prąd ssie instalacja - bez tego pomiaru nie ruszysz z miejsca.
  13. Zastanów się nad tym wyborem. Co do zaworów to te z linku się nie nadają.
  14. Nie sądzę Powiedzą Ci, że były poza zakresem i potrzebna była regeneracja. A że trzepie dalej? bo na trzepanie składa się kilka rzeczy i muszą wymieniać dalej dalej, aż trafią, bo diagnozować nie bardzo potrafią- to już mój złośliwy suplement. Pisałeś coś, że komp po regeneracji nadal pokazuje "awarie pompki" - zapytaj chłopaków jaki konkretnie jest to błąd. missfajery wywala, czy obwód?
  15. Wtryski z CDI też wyciągasz? Dojeżdzasz? Jeżeli 2x tak to podaj na priv telefon. Mój kolega szuka na stałę takich usług w Twoim rejonie.
  16. A w której wiązce szukasz ? Pytam, ponieważ jest ich kilka sztuk w samochodzie Zakładając, że kłujesz prawidłową wiązkę to upewnij się czy komfort nie widzi kluczyka w stacyjce. Sterowanie masą oczywiście.
  17. e Wracaj więc do Pana, który wziął 2k PLN (na marginesie trochę dużo jak za regeneracje) i niech to poprawi. a może zamiast regeneracji wystarczyło sprawdzić/poprawić złączki ? eh....
  18. Stern

    kluczyki zapasowe

    E.... edc15 da się zrobić kablem za 100zł dostępnym na allegro. poza tym pisałem, żeby poszukać kogoś w miejscu w którym jesteś. lokalne gazety i ogłoszenia o tacho...
  19. Stern

    kluczyki zapasowe

    A może poszukaj na miejscu kogoś, kto pomoże? Te sterowniki są tak popularne, że nawiet piekarz potrafi zrobić w tym immo off.
  20. Stern

    kluczyki zapasowe

    Albo commandera i zrobić immo off
  21. Uważam, że gdybanie nie ma sensu. Podpiąć kabel trzeba, porozmawiać z ECU i będzie jasność.
  22. A ja wręcz odwrotnie- regenerować. Oczywiście w dobrej firmie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności