Skocz do zawartości

zima18

  • Liczba zawartości

    2735
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez zima18

  1. To nie kwestia źródła mapy, tylko nagrania. Musisz spróbować inną płytę, inną nagrywakę, inny program. Kiedyś w końcu się uda
  2. 3AE 861 337 haczyk 3C4 867 895 element ustalający
  3. Autozoom wyłączony. Prawy dolny róg tylko oznaczenie skali, 300 m.
  4. Ja nagrałem na printable=białej i poszło bez żadnych zgrzytów za pierwszym razem. Oświeci mnie ktoś jak jest ze skalą mapy ? Ustawiam na 300 metrów. Jednak zawsze jak wsiądę po dłuższym postoju do auta, skala autmatycznie wskakuje na 750 albo i 1km, nie jest to zawsze ta sama wartość, tylko różna. Próbowałem zmieniać skalę suwakiem po kliknięciu na skale, ale też nie nie daje. W MFD 2 jak było ustawione na 200m tak i utrzymywała przez cały czas. A tutaj za każdym razem muszę zbliżać. Jak jest u Was ?
  5. Pierwsza płytka, Verbatim, laser wyczyszczony i poszło za pierwszym razem, odczytało i zgrało na dysk.
  6. Ja także kupiłem z alli laser. Wymiana nie pomogła, coś chińczyki słabo się starają z tymi laserami...
  7. Kierowcy lub pasażer, różnica jest, bo poduszka jest z zewnętrznej strony, a szmata w fotelu z zewnętrznej strony jest przystosowana pod airbag.
  8. zima18

    Fotele w B7

    Bo w fotelu z CC zapięcie pasa zamyka obwód także kolory nie grają różnicy. Sprawdź miernikiem na przelotowość. W CC zapewne zapięcie pasa zamknie obwód jak pisałem wyżej, a zobacz jakie wskazania będziesz miał w B6 jak usiądziesz na fotel i zapniesz pas. Pewnie będzie jakaś wartość rezystancji, aczkowielk z drugiej strony pytanie czy w fotelu kierowcy na pewno jest mata do sprawdzania czy fotel jest zajęty, bo na logikę rzecz biorąc bez kierowcy auto nie pojedzie, także czujnik w zapięciu pasa byłby wystarczający, a mata zbędna.
  9. Przy otwartym i zamkniętym, obyś miał kluczyk. Umiejscowienie anten w postach powyżej.
  10. zima18

    Fotele w B7

    Czyli w CC jest tylko zapinka pasa i ma dwa przewody, a w B6 jest i zapinka i czujnik w fotelu, i też ma tylko dwa przewody ?
  11. Podchodzę do auta, nogą na prawo na lewo nie macham, tylko jak stoję przodem to przykładam nogę na wprost, prostopadle do zderzaka i cyk myk otwiera.
  12. Ogarnięty temat, lutro zakodowane. Brakowało mi właśnie jakiegoś zakończenia tego zapisywania ustawień lustra. To po wrzuceniu wstecznego, ustawieniu pochylenia lusterka, przestawiłem dżojstick na 0, i dopiero wyrzuciłem wsteczny. Lusterko samo wróciło do pozycji normalnej i teraz zapamiętało ustawienia.
  13. @Matiz4 to nie bajka, tylko moje domysły, bo robię zgodnie z instrukcją i nie chce pamiętać ustawienia. Ręczny zaciągnięty, włączam zapłon, ustawiam dżojstick na R, wrzucam wsteczny, obniżam lusterko dżojstikiem i już niby powinno pamiętać pozycję. Wrzucam na P, lustro poprawiam do normalnej jazdy. Mimo wszystko procedura nie chce zatrybić, niby proste, a jednak coś nie pasuje...
  14. I znów chciałem lusterko nauczyć, ale nie chcę przyjąć mojej nauki. Dochodzę do wniosku, że może jak nie mam elektrycznych foteli z pamięcią, to nie ma gdzie zapamiętać tego ustawienia, i lustro idzie max na sam dół bo nie ma skąd pobrać informacji o pamięci, a wie że ma się obniżyć i dlatego idzie w opór.
  15. A ono na pewno jest stworzone do nauki, czy idzie tylko maksymalnie w dół ? U siebie zakodowałem tylko lustra i nie musiałem go uczyć ile ma się obniżać, wbijam wsteczny i idzie maksymalnie w dół. Nauka chyba nie za bardzo mu szła. Ma po prostu zakodowane, że ma iść max w dół i wszystko.
  16. 9 stron wątku o klapie, i wszyscy piszą, że zawiasy do elektrycznej klapy są takie same jak w zwykłej, tylko że jest otwór do przykręcenia dźwigienki. Po demontażu starego zawiasu i porównaniu go do zawiasu do elektrycznej klapy różnice widać. Jest wzmocniony, ma naspawny dodatkowy kawałek blachy.
  17. Założyłem elektryczną klapę, działa całkiem miło. Zakodowałem otwieranie z pilota Byte 2 / Bit 3, i nawet o dziwo zadziałała, otworzyła się pięknie. Później jeszcze odłączałem akumulator, dokodowałem Easy Open, i chciałem przetestowac ponownie otwarcie z pilota i już nie chciało gadać. Sprawdziłem kodowanie, było na swoim miejscu, ale jeszcze raz wykodowałem, zakodowałem na nowo i nie chce ruszyć. Na dwóch pilotach to samo. Sprawdziłem czy sygnał z pilota po naciśnięciu środowego klawisza dociera do modułu i w blokach pomiarowych, zamykanie/otwieranie dociera, jedynki się ukazuja, a na otwarcie bagażnika sygnału brak. Z początkowych prób naciskania klawisza jakaś jedynka się pojawiła, ale później już całkiem nic, a nic. Sygnał z pilota do modułu nie dociera. W kluczykach nowe baterie. Czy gdzieś jeszcze można dokodować otwieranie bagaznika z pilota oprócz 46 / byte 2 / bit 3 ?
  18. Jasne... Dzięki bardzo. Aktywowałem menu na zegarach w 09, bajt 12 bit 5, ładnie, pięknie się ukazało. Chciałem jeszcze włączyć oświetlenie w czasie jazdy bajt 9 bit 5, ale w bajcie 9 nie ma pozycji bit 5. Ale dzisiaj wieczorem zauważyłem, że oświetlenie się świeci w czasie jazdy. Także u mnie bajt 12 bit 5 odpowiadał za podświetlenie w czasie jazdy i aktywowaniem pozycji w menu na zegarach.
  19. Panowie, a powiedzcie czy da się uaktywnić menu na mfa od oświetlenia nóg ? Na poprzednich stronach wątku Marek pisał o bajcie 16 bit 7 w bordenzie, ale dzisiaj zerknąłem i nie ma tam tego. Bity kończą się na 6 w tym bajcie. Nr bordentza na fotce.
  20. Schemat z podłączenia przetwornicy dla roku 2014. Jeżeli mamy układ start/stop to nie ciągnięmy przewodu z Bordnetza tylko z SC1, czyli przetwronica zaczyna nam działać po zapłonie, a nie w momencie odpalenia silnika.
  21. Podpowie ktoś jest to jest z tymi antenami do Easy, mają mieć swoje konkretne miejsce, czy może być zmontowane tak jak na zdjęciu poniżej. Przeszukałem trochę Internetu i wszystko co pokazuje, to zderzaki od b6, gdzie nie ma tej półki, tylko jest okrągły hokej. Etka też nie pokazuje umiejscowienia anten, więc nakleiłem jak uważałem. Miałem zamiar nakleić obydwie na tej półce, ale zerknąłem że tutaj na dole dla drugiej antenty może być lepiej, bo wyżej, przy zakładaniu jakby już była belka blisko anteny. Modułu jeszcze nie sprawdzałem, bo klapa elektryczna jest w trakcie dokładania, a easy open wsadziłem przy okazji montażu Side Assista. EDIT Odpowiem sam na swoje pytanie. Anteny przyklejone prawie dobrze, trzeba było tylko przykleić na pionowe ścianki, a nie poziomo. EO zakodowany i działa dobrze, nie ma problemów. Oczywiście po podłączeniu i zakodowaniu modułu, dwa błędy o braku adaptacji i przerwa w obwodzie, ale zmiana w adaptacjach pomogła i hula.
  22. W końcu wszystkie elementy układanki zamontowane zostały w passacie, i Side Assist zaczął być aktywny. Trochę zdjęć z montażu, żeby było co nie co widać, bo w pierwszym poście niestety już wszystko pogasło. Po zmontowaniu wszystkiego do kupy, komunikacja jest, błędów brak, wszystko pasowało.
  23. Lusterka składane wrzucone na pokład (B7), zakodowane, i działają elegancko. Mają funkcję pamięci, także zakodowałem jeszcze obniżanie prawego szkła przy cofaniu. Foteli elektrycznych z pamięcią brak. W sterowniku drzwi pasażera Bajt 1 Bit 0 zaznaczony oraz w module komfortu Bajt 14 Bit 7 zaznaczony. Nie trzeba programować pozycji lusterka przy włączonym wstecznym biegu. Po prostu, jeżeli zaznaczyliśmy podane wyżej wartości, to jeżeli dżojstik mamy ustawiony na R, po wrzuceniu wstecznego, szkło idzie maksymalnie w dół. W zegarach w komforcie pojawiła się opcja obniżanie lusterka, można zaznaczyć/odznaczyć.
  24. Silniki z b6 podchodzą do b7 ? Bo większość sprzedawanych pochodzi z b6, patrząc po numerach, w b7 zaczyna się od 3AF, a b6 3C9. Rozumiem, że do b7 można spokojnie kupować te od b6 3C9 ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności