Skocz do zawartości

zima18

  • Liczba zawartości

    2735
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez zima18

  1. zima18

    Hak holowniczy

    Nawiązując do modułu Jagera, to problem rozwiązałem tak, że kupiłem moduł ori VW, podpiąłem pod pociągniętą instalację, i tutaj bez żadnego problemu vcds połączył się z modułem i wszystko jest cacy. Także dedukując, wychodzi na to, że moduł Jaegera był uwalony i dlatego nie chciał się łączyć.
  2. Pasy zapięte, drzwi kierowcy zamknięte ?
  3. Rozebrać to pół biedy, ale później wskazówki nasunąć żeby były zadowalająco prosto to trzeba się trochę natrudzić. Nakładałem z testem licznika, i to temperatura mogła by być z milimetr bardziej do pionu, bo teraz jak muszę na nią patrzeć to mnie denerwuje że nie dochodzi idealnie na kreskę 90.
  4. Wyświetlacz w liczniku. Przewody do sterownika to trzeba zrzucić zderzak, boczek bagażnika, trochę rozbierania jest. Sprawdź czy dochodzi napięcie na sterownik, masa, i możesz przelotowość cana sprawdzić z wtyczki do gatewaya. Z kanału to może i bez zrzucania zderzaka byś sprawdził te przewody.
  5. Jeżeli masz kolor lub 3d to możesz kupować F.
  6. 2.8 może masz na pełnym obciążeniu ? Chociaż tego nie sprawdzałem, także nie wiem czy działa.
  7. No właśnie. Wczoraj tak pogrzebałem trochę kompem i patrzę, że w absie pokazuje błąd od kontroli ciśnienia, i w nastawach podstawowych są informacje o ciśnieniu. Kontrolkę skasowałem przez nastawy w ABS, i co wyżej pisałem, że w absie kodowałem TPMS po założeniu modułu od ciśnienia, to właśnie zamiast kodować to powinienem wykodować (minus 1024), i wszystko będzie grało. Czyli reasumując, po założeniu modułu kontroli ciśnienia, w Gatewayu trzeba odhaczyć 4C, zaznaczyć 65, w ABS'ie jeżeli była kontrola ciśnienia przez 4C odjąć od kodowania 1024, i jak Robert mówisz zaznaczyć w liczniku bodajże bajt 2 bit 2 (ale wydaje mi się, że to z automatu zaznacza się po dodaniu 65 w Gatewayu).
  8. A masz opcję zapisania ciśnienia na nowo przy bezpośrednim pomiarze ? Bo przy pośrednim zamiast przycisku, miałem opcję kasowania/ustawienia ciśnienia za pomocą mfa, była taka pozycja, ustaw ciśnienie i "zapisz". Teraz po aktywacji 65, w liczniku też jest zaznaczony któryś tam bit w którymś tam bajcie, wyświetliło mi komunikat żeby sprawdzić ciśnienie i zapisać na nowo, informacja na mfa w formie pisemnej, i do tego świeci się kontrolka od ciśnienia. Ciśnienie ustawione na 2.5, wymagane 2.5, na mfa w statusie pokazuje wszystko ok, myślałem że się przejadę, skuma że ciśnienie poprawione i samo się skasuje. No ale nie, cały czas po włączeniu zapłonu komunikat i kontrola, żeby ustawić i zapisać. Tylko właśnie jak zapisać, bo skoro w statusie pokazuje ok to nie wiem w czym widzi problem ? Czy zostaje tylko podłączenie vcds'a i trzeba to robić komputerem ? Zdjęcie robione jeszcze przed kontrolką.
  9. zima18

    Hak holowniczy

    O proszę, czyli jednak tak może być. Dzięki za screena. Jeszcze raz zerkne połączenia, jeszcze raz zamienię CANy i jak nie pomoże zamówię nowy moduł.
  10. zima18

    Hak holowniczy

    Sprawdzałem poprawność i wszystko gra. Nie napisałem tylko, że to jest w b6. Moduł podłączony do bordentza, kostka E piny 7 i 8, od CANa. Przelotowość wiązki od kostki E do modułu jest, zasilanie poprawnie wpięte, masa jest. Napisane w instrukcji modułu, że jak wszystko gra to zielony LED powinien się świecić. A niestety jest czerwono. Mówisz, że jak na CAN to powinien mieć diagnostykę. W Gatewayu zakodowalem 69. Ale połączyć się z modułem 69 nie idzie, jest brak komunikacji. No ale to wg mnie jest oczywiste, bo chyba ciężko żeby vcds łączył się z nieoryginalnym modułem i była diagnostyka przez vcds z dedykowanym modułem. Sprawdzę po raz xxx te połączenia, i chyba zostanie kupić nowy moduł, może ten jest uwalony.
  11. zima18

    Hak holowniczy

    Panowie, a jak to jest z modułami dedykowanymi. Mam takiego pacjenta jak na zdjęciu. Plusy, masy, Can, sygnał stopu podpięty i teraz rodzi się pytanie czy do tego trzeba coś kodować ? Bo wszystko podpięte jak należy, CAN sprawdzony, zasilania gra, masa gra, a moduł informuje diodą LED, że ma jakiś błąd, świeci na czerwono. Zamiana CANów miejscami nie poprawia sytuacji. Kodowanie modułu przyczepy 69, też nie pomaga, bo co ma niby pomóc jak to jest nieoryginalny moduł. Zakładam, że wszystko jest dobrze podpięte. Moduł świeci czerwonym LEDem, że coś nie gra. Czyli podsumowując, jeżeli instalacja jest OK, kodować nic nie trzeba, a moduł na czerwono, to już zostaje tylko uwalony moduł. Ktoś coś doradzi w kwesti nieoryginalnej ? Przyczepa podpinana i nic nie hula.
  12. Zainstalowałem dziś moduł kontroli ciśnienia 3AA 907 273 B. Wykodowałem 4C bo był, zaznaczyłem 65, komunikacja jest, błędów brak. W 03 ABS dodałem do kodowania +1024, jak podpowiada instrukcja. Przyjęło elegancko. W kołach nie mam jeszcze czujników, także narazie nie sprawdziłem komunikacji moduł - czujniki. Ale pytanie teraz jest takie, dlaczego po zmianie kodowania pompy ABS wywala błąd Usterka Start/Stop. To, że nie działa to mi nie przeszkadza bo i tak mam wyłączony, tylko chodzi o sam fakt wywalania komunikatu, co go boli z tym start/stopem ? Kiedyś już ktoś pisał, że miał taką sytuację, ale żadnej odpowiedzi nie uzyskał. I do tego wszystkie, po zakodowaniu 65 w CANie 19, w 19 wywala błąd sterownik zakodowany nieprawidłowo 1044. Pojawił się po kodowaniu 65. W innych modułach 03, 17, 09, 65, 46, błędów brak.
  13. Będzie chodzić, błędu żadnego nie będzie. Możesz brać.
  14. Na tylnych modułach na pinie 4 po przekodowaniu nic się nie pojawi, gdyż moduł w wersji min nie jest do tego przystosowany. Trzeba otwierać moduł i zmostkować dwa miejsca, wtedy jest szansa na pojawienie się życia na pinie 4. I to piszę na przykładzie be siódemki.
  15. Z tyłu pod zderzakiem, jak zajrzysz to widać.
  16. Can komfort najbliżej znajdziesz w słupku drzwi, do modułów w drzwiach na pewno dochodzi, także najszybciej zdjąć próg i osłonę przy nogach i znajdziesz.
  17. Używany oryginał zawsze lepszy od nowego zamiennika ?
  18. Na zimno jest ok, jak się nagrzeje to zmienia barwę, ale i to nie zawsze. Poczekam jeszcze do cieplejszych dni, jak problem będzie się powtarzał to wtedy będę działał.
  19. Przesłona 5G0862505 jest już chyba z matą, można dostać w ASO za stówkę.
  20. A to nie jest ta osłona na soczewkę, że niby z auta potestowego ?
  21. Bo ogrzewanie w szybie niby powoduje zakłócenia w działaniu kamery. A na jakiej zasadzie działa to nowe ogrzewanie, bo stare to jasne, elementy grzejny na szybie, a tutaj naklejony na plastiku, to jak to ogrzewa ?
  22. A jak kamera 3Q0 sprawdza się przy Light Assist ? Sąsiedzi ze wschodu piszą, że przy 3q0 Light Assist czasem wyłapuje błędy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności