pioters
-
Liczba zawartości
431 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez pioters
-
Hej, to w końcu trzeba czy nie trzeba luzować tą śrubkę w komorze silnika żeby poluzować te aluminiowe rurki przechodzące przez gródź? Da się bez tego założyć nową nagrzewnicę?
-
Cześć, passat b6, silnik CBBB na zimnym zaczął skakać na obrotach, dławi się / przerywa podczas przyspieszania. Nie wchodzi w tryb awaryjny. Po rozgrzaniu zwykle jest już OK, albo przynajmniej w miarę OK. VCDS podaje błąd P1065 - regulacja ciśnienia paliwa. Wartości wysokiego ciśnienia w trakcie pracy bardzo skaczą. Planowałem wymienić zawór regulacji ciśnienia na listwie, bo podobno to pomaga na takie objawy. Zanim się za to zabrałem, zajrzałem w okolice wtrysków a tam mokro od paliwa. Czy może być tam paliwo, przez to że zawór wariuje i podaje za wysokie ciśnienie a wtedy wtryski gdzieś leją górą czy raczej wymiana samego zaworu nic tu nie da i powinienem szukać problemu indziej?
-
[Instrukcja] Naprawa elektrycznie składanego lusterka
pioters odpowiedział latinoo_80 → na temat → Poradniki i instrukcje
Silniczka nie słychać, prąd na przewody dochodzi, więc pewnie silniczek padł. Macie jakiś patent na ściśnięcie tej sprężyny i zdjęcie zawleczki? O ile zdjąć to może jeszcze bym ogarnął ale obawiam się, że nie złożę tego z powrotem bo faktycznie ta sprężyna dość twarda. -
Cześć, mam problem po wymianie tylnych tulei przednich wahaczy. Niby nie powinno mieć to wpływu na kąt pochylenia a jednak się coś przestawiło. Lewe koło ma kąt poza zakresem. Czy idzie coś tutaj zrobić poza regulacją na sankach/ławie? Regulacja na sankach była robiona jakiś czas temu po zdejmowaniu sanek ale mam tylko jeden zakład w mieście, który to robił i było mega trudno ustawić tak, żeby oba koła były w zakresie. Wolałbym więc sanek nie ruszać jeśli nie ma potrzeby. Trochę nie pasuje mi, żeby przy każdej delikatnej ingerencji w zawieszenie trzeba było geometrię ustawiać ruszając sanki. Sanki nie były ruszane przez mechanika. Czy jest możliwość żeby coś było skręcone inaczej niż wcześniej to wpłynęłoby na ten kąt pochylenia? Coś można próbować poprawić? Czy jest duże prawdopodobieństwo, że przy takim ustawieniu będzie cięło oponę od wewnątrz? Na foto po lewej stronie kontrola parę miesięcy temu, po prawej - po wymianie tych tulejek.
-
Cześć, mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić od dłuższego czasu. Przy puszczaniu gazu czuć szarpnięcie, jakby był gdzieś jakiś luz lub jakiś element się cofał. Jak otworzę okno to słychać delikatnie jakiś stuk, ale nie jest to zbyt głośne. Najbardziej odczuwalne jest to na najniższych biegach ale na wyższych też to czuć. Najbardziej np. podjeżdżając na parkingu na jedynce i podkręceniu do 2-3tys obrotów i puszczeniu gazu. Rok temu wymieniona została poduszka pod skrzynią, ta w sankach ("kość"+ 2 poduszki) bo wyglądała na luźną. Nie pomogło. Wczoraj wymienione zostały 2 pozostałe poduszki silnika (lewa i prawa). Były miękkie ze starości ale nie pozrywane. Niestety nie poprawiło się nic, a jeśli tak to niewiele. Na jakimś filmiku na youtube dot. passata b5 lub jakiegoś audi, przy podobnych objawach podobno pomogła wymiana czujnika pedału sprzęgła. Tam jednak czujnik jest pod samym pedałem i chyba działa w trochę inny sposób. W B6 z tego co widzę jest czujnik halla gdzieś przy pompce sprzęgła a przy uszkodzonym czujniku pojawiają się problemy m.in. z tempomatem. U mnie nie ma nic poza tym szarpaniem. Sprzęgło z dwumasem wymienione jakieś 30 tys km temu i ogólnie nic nie wskazuje na problem z tymi elementami (działa płynnie, nie hałasuje itp). Na lewarku skrzyni biegów nic nie czuć, żadnego ruchu/szarpnięcia. Czytałem też gdzieś coś u ewentualnych luzach na półosiach ale nie mam pojęcia jak to zdiagnozować. Czy miał ktoś podobne objawy i sobie jakoś z tym poradził albo ma jakiś pomysł gdzie szukać?
-
[Instrukcja] Naprawa elektrycznie składanego lusterka
pioters odpowiedział latinoo_80 → na temat → Poradniki i instrukcje
a co zrobić jeśli lustro kierowcy w ogóle się przestało składać i rozkładać? Pasażera działa normalnie. Mógł paść silniczek albo przewody jakieś się przerwać? Jak już rozbiorę to chciałbym to zrobić za jednym zamachem i chciałbym rozważyć wszelkie możliwości i uzbroić się w odpowiednie potrzebne elementy. -
Geometria osi przedniej i tylnej
pioters odpowiedział bigshark → na temat → Zawieszenie, układ kierowniczy
@rosol u nas liczą min. 250 na Hunterze, gdziekolwiek by nie pojechał. Może wybrałem złą firmę. Tyle co zrobili to że kiera jest prosto a nie kilka stopni w prawo no i nie ciągnie do prawej przy przyspieszaniu. po wymianie wahacza robota od nowa. Jeśli nie będzie cięło opon to bym to na razie odpuścił, ale nie wiem jak będzie. Czy przesunięcie ławy z przodużeby poprawić kąty można zrobić podczas geometrii czy auto musi wisieć za progi? -
Geometria osi przedniej i tylnej
pioters odpowiedział bigshark → na temat → Zawieszenie, układ kierowniczy
Hej, Miałem zdejmowane sanki, żeby wymienić poduszki pod silnikiem. Nie wróciły dokładnie na miejsce i trzeba było robić geometrię. Wcześniej też cięło opony po bokach. Przy okazji okazało się, że prawa tylna tuleja/śruba są zapieczone i to nie było ruszane. Przodu podobno się nie zrobi inazej bez odkręcania sanek, zgadza się? A firma od geometrii nie chce tego robić. Ustawione tyle ile się dało bo wjechały nowe opony. Czy przy takim ustawieniu jak jest, jest duża szansa że będzie zdzierało /ząbkowało opony? Czy może będzie okej? -
Wymiana taśmy pod kierownicą - błędy
pioters odpowiedział Coffehit → na temat → Elektryka, oświetlenie
Dziękuję. Skończyło się na polutowaniu starej. Przy nowej do wzięcia za 1250 zł cena używek z tymi numerami powala (600-700zl) a też nie wiadomo w jakim stanie i jak długo wytrzyma. -
Wymiana taśmy pod kierownicą - błędy
pioters odpowiedział Coffehit → na temat → Elektryka, oświetlenie
Zakładam, że musi być ten sam numer, żeby to działało? Mam 5K0 953 569 AB. Czy przy ewentualnym zakupie używki trzeba przekopiować jakieś kodowanie? Jeśli tak, to gdzie znajde odpowiednie dane, które mam skopiować w VCDS? -
Pytania o serwis, części, usługi, ceny w naszym regionie
pioters odpowiedział zdun_VW → na temat → Warmińsko-Mazurskie Dyskusje
Cześć, kojarzycie kto w Olsztynie mógłby mi zregenerować ślimaka / taśmę od poduchy kierowcy? -
Wymiana taśmy pod kierownicą - błędy
pioters odpowiedział Coffehit → na temat → Elektryka, oświetlenie
Cześć, no i mnie dopadło - kontrolka poduszki, brak sterowania multifunkcją, chrobotanie (ocieranie) przy kręceniu kierownicą. Czy ktoś byłby w stanie mi to naprawić wysyłkowo? -
hm, za każdym razem wszystko było robione przez mechanika praktycznie tak samo. Sprawdzanie, smarowanie co tam trzeba i sprawdzanie i podpięcie pod kompa. Przed ostatnią wymianą klocków ta sytuacja na myjce też była. Wygląda na to,że coś zostalo pominięte. Trzeba jechać więc jeszcze raz to rozebrać i sprawdzić. Dzięki.
-
hej, mam wrażenie że klocki z tyłu w passku B6 się za szybko zużywaja. Praktycznie co rok (może ok. 10-15k km przebiegu) klocki sie kończą. Zauważyłem też, że jak zajeżdżam na myjkę i coś mi tam pryśnie na tarcze to leci para więc są bardzo gorące. Tylko z tylnych. Z przodu tego nie ma. Czy mam zakładać, że coś tam jest nie tak, czyli klocki trą w trakcie jazdy mimo, że nie powinny? Wymiany robione raczej zgodnie ze sztuką, z komputerem itp.
-
Regeneracja klap kolektora ssącego silnik 2.0 tdi
pioters odpowiedział Łuki0 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
dzięki, bedę walczył. -
Regeneracja klap kolektora ssącego silnik 2.0 tdi
pioters odpowiedział Łuki0 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
koledzy, czy przy silniku CBBB trzeba zdemontować cały kolektor, zeby wymontować nastawnik, czy obejdzie się bez tego? -
diesel Chroboczące Sprzęgło B6 Cbbb
pioters odpowiedział pioters → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Dopiero przeczytałem. Wymieniłem komplet (sprzęglo/dwumas/wysprzęglk) i problem chrobotania zniknął całkowicie. -
Pękła spinka na przewodzie.
-
Nie widać, nie czuć zapocenia nigdzie, gdzie sięgnę ręką. Zastanawia mnie jak to jest, że biegi normalnie wchodzą czyli sprzęgło jewt niby w pozycji jakby pedal był wciśnięty
-
W sumie tam powinna być pompka pod pedałem. Przejrzałem też co było zakładane przy wymianie sprzęgła i teoretycznie wysprzęglik powinien być w zestawie więc musiał być wymieniony. Może faktycznie ta nieszczesna pompka. Tak czy inaczej pod blokiem raczej tego nie zrobię
-
Dzięki. Tak, 6 biegowy manual, silnik cbbb 170km. Szkoda więc, że profilaktycznie nie poszedł do wymiany przy robieniu sprzęgła/dwumasu. Nie wpadłem wtedy na to a teraz dojdzie extra koszt praktycznie tej samej roboty. Jeszcze jedno, czy przy padniętym wysprzęgliku sprzęgło powinno być zapięte czy rozpięte? Czy da radę wrzucać biegi normalnie? U mnie sprzeglo wpadło jak auto stało na luzie. Stoi teraz na luzie a biegi idzie normalnie wrzucać
-
Cześć, dopadło mnie to samo. Sprzęgło i dwumas zrobione parę miesięcy temu a dziś pedal w podłodze wylądował. Idzie odciągnąć go do góry, po wciśnięciu zeskakuje w dół. Płyn hamulcowy jest Zakładam, że to wysprzęglik? On siedzi w skrzyni i bez jej zwalania się go nie wymieni?
-
Samodzielny montaż modułu Bluetooth do RNS 510
pioters odpowiedział kiarka → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
podpowiesz, który konkretnie moduł (symbol) musiałbym kupić? Patrzyłem w tym wątku i innych i nic nie wydedukowałem :-) -
Samodzielny montaż modułu Bluetooth do RNS 510
pioters odpowiedział kiarka → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Co do przejmowania karty sim przez radio (RCD510). Idzie to jakoś obejść?chciałbym korzystać jednocześnie z opcji zestawu głośnomówiącego jak i Google mapa bezpośrednio z telefonu. Da radę jakoś to połączyć?
