Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość luka

Witam.

Ostatnio mam coraz większe problemy ze skrzynią automatyczną i zastanawiam się nad wymianą na zwykłą manualną. Rozpadło mi się koło zamachowe przy konwerterze i musiałem kupić nowe w servisie bo do automata ciężko znaleźć części urzywane. Konwerter wysłałem na naprawe do Zielonej Góry i po trzrech tygodniach kiedy wkońcu odebrałem samochód dalej jest coś nie tak. ;/ Przy spokojnej jeździe jest wszystko ok, jednak jak przerocze 130km/h skrzynia redukuje na trójke i dopuki nie zgasze silnika i nie odpale znowu nie wskakuje ostatni bieg. Gość za remot skrzyni krzyknął 3500zł a skrzynie manualną z półośkami moge kupić za 1000zł. Tylko jest mały problem, jeżdże na wózku inwalidzkim, ale ruszam troche nogami, sam naciskam gaz, tylko hamulec mam ręczny. Chciałem się dowiedzieć, czy można ustawić tak sprzęgło żeby brało na samej górze i czy można je ustawić tak żeby chodziło lżej, bo nie mam tyle siły w nodze żeby wcisnąć je do samego końca. I jak to wygląda z wymianą pedałów hamulca i dołorzenie pedału sprzęgła.

 

pzdr

luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luka - pogadaj z kolegami z forum z okolicy - ktoś na pewno ma VAG-a. Warto sprawdzić jakie ma błędy. Na moje oko problem jest w elektronice. W B5 padały czujniki prędkości montowane chyba od dołu skrzyni.

Moja skrzynia też pajacowała wchodząc w tryb awaryjny (zostaje tylko 3 bieg) i pomagał jedynie reset (zgasić i odpalić) i też każdy krzyczał 3 tyś. Naprawiła się sama, po tym jak wymyśliłem, że założę włącznik na zasilaniu skrzyni do resetowania - chyba się przestraszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luka

Tomcio dzięki za odpowiedź.

Zdecydowałem się jednak na wymiane na manual. Po pierwsze dlatego, że jedyne co moge spieprzyć w skrzyni manualnej to sprzęgło, po drugie jak sie coś spieprzy w skrzyni to kupie całą za 600zł a za remont automata trzeba dać przynajmniej 3tyś. i po trzecie brakuje mi mocy. W pasku jest ok 140km a idzie troche lepiej od 110km w manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thomys

chce wymienic skrzynie z automata na manualna co musze oprocz tego jeszcze wymienic jakie sa tego koszta czy ktos sie orientuje i czy trzeba takrze wymieniac licznik i wgrywac jakis nowy program do komputera pokladowego czy to wogole warto robic .mam passata 1.9tdi, 130ps, 2002r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
chce wymienic skrzynie z automata na manualna co musze oprocz tego jeszcze wymienic jakie sa tego koszta czy ktos sie orientuje i czy trzeba takrze wymieniac licznik i wgrywac jakis nowy program do komputera pokladowego czy to wogole warto robic .mam passata 1.9tdi, 130ps, 2002r.

 

Sprzedaj swoje auto, kup nowe z manualem będzie taniej.A resztę pieniędzy jaką musiałbyś zainwestować w wymianę skrzyni możesz...przepić?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche odgrzeje temat ... tak z czystej ciekawosci robil to ktos ? tzn przerobke automatu na manual ?

 

jezeli tak to prosilbym o podanie kosztow takiej operacji. chodzi mi glownie o koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRAGEDIA...do wymiany prawie wszystko + tapicerka w samochodzie

 

TANIEJ i SZYBCIEJ jest sprzedac auto i kupic manuala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TRAGEDIA...do wymiany prawie wszystko + tapicerka w samochodzie

 

TANIEJ i SZYBCIEJ jest sprzedac auto i kupic manuala.

 

mógłbyś kolego mnie oświecić jaka tapicerka jest do wymiany, bo wymieniałem skrzynie z automata na manual i jakoś sobie nie przypominam żebym wymieniał jakąś tapicerkę... , a może coś przeoczyłem ;)

ja kompletowałem części z allegro i troszkę kupowałem w ASO (za niewiedze się płaci).

całkowity koszt części to około 2500zł. jakby udało się znaleźć jakiegoś paska po dzwonie i z niego wytargać komplet to na pewno było by taniej.

z wymianą niema żadnych problemów i polecam wszystkim którym automat zaczyna świrować ponieważ koszt naprawy skrzyni automatycznej raczej przewyższy koszt wymiany. dwie podstawowe zalety takiej wymiany to mniejsze i to znacznie spalanie i auto dużo lepiej się zbiera. :D

wymianę robiłem sam także jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało pytać :cool:

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dobrze by bylo po takiej konwersji zmienic mape dawki paliwa w momencie odpalania, bo dwumas bedzie mocno dostawal po tylku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tunel srodkowy ?? (tapicerka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i dobrze by bylo po takiej konwersji zmienic mape dawki paliwa w momencie odpalania, bo dwumas bedzie mocno dostawal po tylku.

 

a przekodowanie sterownika z automatu na manual nie wystarczy?

myślałem, że to załatwia całą sprawę. proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę.

 

a tunel srodkowy ?? (tapicerka)

tunel środkowy zostaje ten sam, nic nie trzeba wymieniać. w automacie w tunelu środkowym jest tylko dodatkowa plastikowa ramka, która jest przykręcana od spodu na 4 śrubki. po jej odkręceniu jest identycznie jak w manualu. ori mieszek z tą plastikową ramką normalnie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymianę robiłem sam także jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało pytać

 

taka malutenka prosba .. moglbys podac dokladnie co jest potrzebne , jakie czesci .. zebym zaczal komletowac :D ... bede zbieral pomaluchu i czekal az autmat mi sie rozwali :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia-do AVF musi być 6 biegów bo 5-tka ma w innym miejscu jedną łapę,

dwumas+tarcza+docisk,

łożysko igiełkowe 056105313C,

pedały z pompką sprzęgła,

półosie,

rozrusznik,

łapy skrzyni (kupiłem skrzynie bez łap i musiałem dokupić),

wężyki hydrauliczne,

dystans pomiędzy skrzynie i silnik,

wybierak z cięgnami,

śruby do dwumasu - 36zł (ASO)

i podobno (nie dam sobie ręki uciąć, ani nawet palca :) ) w pasku po 2002 roku przy takiej wymianie trzeba wymieniać pompę ABS bo te nowsze nie dają się przekodować. u mnie obyło się bez wymiany.

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche tego jest , tak jak sam pisales 2 500 czesci. Ciekawe ile za robocizne policzyliby sobie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Chciałbym spytać czysto teoretycznie, czy jest możliwe zamontowanie skrzyni 6 biegowej do mojego auta? Jeśli tak to, jakie oznaczenie musiałoby być tej skrzyni.

U mnie automat chodzi bardzo dobrze, ale pytam z czystej ciekawości.

Edytowane przez szewos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest możliwe zamontowanie skrzyni 6 biegowej do mojego auta?

na 100% się da.

a jaką masz skrzynie tiptronic czy 4 biegowy automat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem przy 4-biegowym automacie mocowania łap od skrzyni są w tym samym miejscu co w 5-biegowym manualu. 6 ma jedną łapę w innym miejscu, trzeba wymieniać cały "wózek" lub spawać. poszukaj na forum gdzieś jest jak kolega z forum wkładał 6-stkę do AFN-a i przerabiał mocowanie łapy, chyba nawet były zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bedigl

Odgrzeje temat, mój sąsiad właśnie wymienia skrzynie z automata na manual Passaek B5 97r, 1,6 benzyna silnik 100KM. Pytanko brzmi czy trzeba przekodować komputerek i gdzie to można zrobić na śląsku i jaki jest tego koszt

 

A zapomniałem że założony jest gaz sekwencyjny

Edytowane przez bedigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilar220

witam

 

chciałem się dowiedzieć czy po zmianie skrzyni automat na manual czy są kłopoty z podłączeniem elektroniki prosiłbym o jakieś wskazówki co do podłączenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz link do tematu jeśli chodzi o auto z twojego opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności