Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

a tak na marginesie to widzę, że coraz więcej ludzi idzie w moje ślady

pozdro i powodzenia w dłubaniu.

 

jasna sprawa... 2.8 w automacie ma 9,9s do 100km/h a w manualyu 7,6s :D

 

Kupilem całego passata 2.8 niemca z padnietym motorem. Mechanik od skrzyni mowil ze przy 4x4 wymieniac trzeba tez most bo ma inne przelozena w manualu.

 

Komputer przekładać czy przekodowywać? Mój passat ma CAN a tamten jest z 99 ma to jakies znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wystarczy przekodować. Ja u siebie nawet nie wyciągałem komp. skrzyni a silnika tylko przekodowałem i mi sie świeci PRND321 i to wogóle nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komputer przekładać czy przekodowywać?

nic nie przekładać, tylko przekodować.

Ja u siebie nawet nie wyciągałem komp. skrzyni a silnika tylko przekodowałem i mi sie świeci PRND321 i to wogóle nie przeszkadza.

ale jak vagiem przeskanujesz to błędy będziesz miał wywal komp od skrzyni i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak vagiem przeskanujesz to błędy będziesz miał wywal komp od skrzyni i po problemie. .
Wiem ale nie mam czasu na rozebranie wykładziny zeby kompa wywalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy demontażu sanek należy poluzować poduszki silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy demontażu sanek jest najlepiej wymontować kość (banan) jest dużo łatwiej. Silnik musisz powiązać na czymś zeby wisał. Poduszek nie musisz luzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :P

Miedzy silnikiem a kołem zębatym (wieńcowym?) były dystanse.

Czy musze je włożyć z powrotem miedzy silnikiem a dwumasem? hmm…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wkładasz tego dystansu między dwumase, a wał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam okazję kupic passata B5 2.5TDI 4X4 4MOTION w full wypasie za 10000zł + opłaty,ale ma problem ze skrzynia tzn. nie reaguje na biegi ile może kosztować wymiana skrzyni na manual w tym napędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podłącza się czujnik na pedale sprzęgła? Od hamulca wtyczka jest, a od sprzęgła niet

 

---------- Post added at 17:57 ---------- Previous post was at 17:44 ----------

 

2.5TDI
ja bym nie kupił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie kupił

 

Dlaczego? Miałeś? Ja mam juz 4 lata 2,5tdi 180km i zlego slowa nie moge o nim powiedziec.

 

który rok tego passata? Padnieta skrzynia i 2,5tdi będzie miał chłop problem ze sprzedaniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który rok tego passata?

rok 2000 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy podłącza się czujnik na pedale sprzęgła? Od hamulca wtyczka jest, a od sprzęgła niet
Jak masz tempomat to ten czujnik jest Ci potrzebny a jak nie masz tempomatu to olej czujnik. On jest tylko po to zeby tempomat wyłączyć jak wciśniesz sprzegło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego? Miałeś?

Nie miałem ale już się nasłuchalem o tym silniku i jego awariach od kolegi z A6, mechanior też odradzał mi zakup z tym motorem. Jak będe zmieniać autko i bedzie to diesel to napewno 1.9 TDI

jak nie masz tempomatu to olej czujnik

I tak własnie zrobie :) A juz myślałem że bede musial sie z nim męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wysprzęglik od angola nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysprzęglik od angola nie pasuje
Chodzi Ci o pompę sprzegła?? To nie pasuje.

 

Trochę długo się już meczysz z tą zmianą na manual. Ja sam bez niczyjej pomocy w 2,5 dnia to zrobiłem. W odpowietrzeniu sprzegła pomogła mi żona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, już 3 raz sypneła mi sie skrzynia........ szukam kogoś ko by zrobił mi przekladkę, ludziska pomużcie......

jestem z opola wiec szukam kogoś w obrębie.

paasat po lifice 2001 AVB 101km,,, była 4 biegówka

czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi za przekładke kazali sobie płacić 1000zł (sama robota)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę długo się już meczysz z tą zmianą na manual. Ja sam bez niczyjej pomocy w 2,5 dnia to zrobiłem. W odpowietrzeniu sprzegła pomogła mi żona.

Widzisz, pracuje i nie mam za bardzo czasu. Dzisiaj włożyłem tylko skrzynie i nic więcej nie robiłem wpadłem na chwilkę :P Jutro posiedzę dłużej. Powiedz mi, co jest z tymi wtyczkami od skrzyni?

Z wiązki, która idzie od strony wybieraka są 3 wtyczki, dwie 3 pinowe co przechodzą na 2 piny, chyba jakaś jeszcze jedna i nad skrzynia od przodu tez jest jakaś wtyczka. One pasują? Czy trzeba je przerabiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z wiązki, która idzie od strony wybieraka są 3 wtyczki, dwie 3 pinowe co przechodzą na 2 piny, chyba jakaś jeszcze jedna i nad skrzynia od przodu tez jest jakaś wtyczka. One pasują? Czy trzeba je przerabiać?
Ta co idzie od gory to pasuje bez problemu i to jest od predkościomierza. Z tej 8 pinowej musisz znalesc 2 piny co odpowiadaja za swiatła wsteczne. Ja to poprostu właczyłem zaplon i zobiłem krótkie zwarcia na pinach . Po zwarciu odpowiednich zapaliły sie wsteczne. (ktos oczywiście patrzy z tyłu i krzyczy). A reszta kostek Cie nie obchodzi. zaizoluj je i podwiąż gdzies nad skrzynią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności