Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info bo gdzieś o tym czytałem, ale nie mogłem teraz znaleźć. Na skrzyni są tylko 2 gniazda na wtyczkę od prędkościomierza i od wstecznego? ( Już nie pamiętam, bo zmęczenie robi swoje). Jeszcze się okazało, że ten przewód od skrzyni do pompki mi nie pasuje. Wcześniej miałem angielska pompkę (była za free na szczęście) i do niej pasował, dzisiaj kupiłem europejska i tam jest wkręcany taki jakby uchwyt dociskający przewód do pompki... Gazownik bez problemu mi to przerobi chyba :P mogę bawić się w szukanie nowego, ale chyba najszybciej będzie to przerobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za ten nieszczęsny przewód zapłaciłem coś koło 350zł w ASO, nie mogłem znaleźć używki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem dzień wolny od pracy wiedz postanowiłem w końcu złożyć passata.

Auto złożone jednak nie odpala, przekaźnik 175 mostkowany - pin 6 i 8. Komputer automatu wywalony, linka wchodząca do stacyjki też wywalona. Zapomniałem jednak ustawić wajchę na P przed wyjęciem kompa... Czy to mogło zostać gdzieś zapamiętane?Czy trzeba przekodować komputer na manualna by zapalił???Jeśli tak to, co mam zrobić, bo w vagu sprawdzam tylko bledy i nic więcej nie miałem okazji sie nauczyć...

 

---------- Post added at 10:11 ---------- Previous post was at 09:49 ----------

 

ja za ten nieszczęsny przewód zapłaciłem coś koło 350zł w ASO, nie mogłem znaleźć używki
Ja pojechałem na szrot i wyciąłem przewód z audi 80, ona ma też wkręcany taki przewód, jest inny wiedz obciąłem go na wężu gumowym i zawiozłem do gościa, który okowa węże i zrobił mi go. Wyprofilowałem go tak jak trzeba i jest ok. przewód z audi - tyskie, okucie 15 zł, a i ten przewód, co kupiłem zły 40 zł. Wiedz w 60 zł sie wyrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie odpala bo rozrusznik nie kręci, czy kręci i nie zapala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przekodować komputer i abs. Jakie kody i gdzie wpisać? Mam małe pojecie o vagu, ale go posiadam :P Jak to zrobić?

 

---------- Post added at 18:16 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

 

:hehe

ale nie odpala bo rozrusznik nie kręci, czy kręci i nie zapala?
Rozrusznik przy zakładaniu się rozpiął:hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co po klopocie. Przekodowanie potzrebne Ci jest tylko po to zeby nie lapal bledów. A po co abs przekodowywać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze trzeba przekodowac kompa i abs. czy spalanie ma wpływa na to czy komp jest na automata czy manuala ?

 

---------- Post added at 00:21 ---------- Previous post was at 22:50 ----------

 

To jak przekodowac tego kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekodowanie potzrebne Ci jest tylko po to zeby nie lapal bledów.
z tego co mi się obiło o uszy to automat dostaje inne dawki startowe i w moim aucie bez przekodowywania przy zmianie biegów "podbijał" sobie obroty. jak macie sam ABS to nie trzeba go przekodowywać, ale jak ASR lub ESP to już trzeba.
To jak przekodowac tego kompa ?
najlepiej to znajdź kogoś z takim silnikiem jak twój w manualu, spisz kodowanie silnika i wpisz u siebie. ja niestety nie znam kodowania do twojego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć gdzie znajde ten kod w vagu i gdzie go trzeba wklepac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczyłem na czarno aktualne kodowanie i co wcisnąć aby przekodować :dobrze

vag-com.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,,,,,,,,, no ja hyba też sie przymierzam......

jak mi w środe nie naprawią tego złomu co robili kapitalny remont w mysłowicech........ to też przekładka..................

ma ktoś namiary na ldu u których taki zestaw można nabyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,,,,,,,,, no ja hyba też sie przymierzam......

jak mi w środe nie naprawią tego złomu co robili kapitalny remont w mysłowicech........ to też przekładka..................

ma ktoś namiary na ldu u których taki zestaw można nabyć

zrobili cie ta skrzynie w ramach gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jaki jest koszt orientacyjnie (części plus robocizna) przeróbki na manuala ? lepiej zaokrąglić tą stówkę albo dwie w górę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a jaki jest koszt orientacyjnie (części plus robocizna) przeróbki na manuala ? lepiej zaokrąglić tą stówkę albo dwie w górę:D

 

ok 2,5-3 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio od kolegi z forum zlolechu kupiłem komplet do przekładki, wszystko prócz pedałów i wężyka hydraulicznego, za około 900zł (skrzynie 5-biegów AWX, dwumasa ze sprzęgłem, półosie, wybierak z cięgnami) wszystko zostało zamontowane do paska AVB i lata jak nowy:dobrze

 

edit: i jeszcze uszkodzony automat poszedł za 500zł to koszt wyszedł chyba 600zł razem z :piwko

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za 3tys kupilem calego passata walnietego w tyl i mialem przekladke + wszystko do passata na zapas mi zostalo :-) (ten zielony w stopce)

 

 

Jak podpiąć światło wsteczne?

Edytowane przez Awariall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja za 3tys kupilem calego passata walnietego w tyl i mialem przekladke + wszystko do passata na zapas mi zostalo :-) (ten zielony w stopce)

 

 

Jak podpiąć światło wsteczne?

chodzi ci o czujnik przy skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wsteczny to wczoraj bylem z tym u elektryka i tak .

Kostka(czujnik) od automata musi byc wpieta bo inaczej nie odpalimy samochodu.

Elektryk odcial kable przy lampach od wstecznego i puscil nowy kabel przez caly samochod do lamp. Niewiem z kad wzial sygnal......

Wiem jedno innej opcji nie znalazl bo albo byl wsteczny albo samochod nie odpalal.

Wzial za robote 40 zl a czas spedzony u niego to 2-3 godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka kostka od autmata?

Gdzie jest ten czujnik w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wywnioskowalismy z elektrykiem to jest to czujnik ktory podaje komputerowi informacje na ktorym biegu jest akurat. bo jak wiecie ze na D sie nie odpali silnika.I jak ja wyjelismy to wlasnie nie odpalal.

Wiecej informacji nie jestem w stanie udzielic ale jedno jest pewne rzecz do zrobienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności