Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

wywalasz komputer od skrzyni i wszystko jest ok. przynajmnije u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe bo masz inny silnik.

Tak bylo zrobione u mnie w afn Innej opcji nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o wsteczny to wczoraj bylem z tym u elektryka i tak .

Kostka(czujnik) od automata musi byc wpieta bo inaczej nie odpalimy samochodu.

Elektryk odcial kable przy lampach od wstecznego i puscil nowy kabel przez caly samochod do lamp. Niewiem z kad wzial sygnal......

Wiem jedno innej opcji nie znalazl bo albo byl wsteczny albo samochod nie odpalal.

Wzial za robote 40 zl a czas spedzony u niego to 2-3 godziny

 

elektryk poszedł bez sensu na około i zamiast zmostkować przekaźnik ciągnął przewody przez całe auto do świateł wstecznych. wystarczyło zmostkować przekaźnik i podpiąć się czujnikiem wstecznego światła pod jedną z kostek od automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze znalezieniem kodowania silnika do APR dla automatu to 04251. zastanawiam się czy nie będzie jak w dieslu, że 1 na końcu zamieniamy na 2 i tak bylo by wtedy 04252, po przekodowaniu nie podbija obrotów, ale wróciłem do 04251. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale spróbuj tak 04211

 

# xxx?x: Transmission

 

* 1 = 6-Speed Manual Transmission

* 5 = 5-Speed Automatic Transmission (01V)

 

głowy sobie ściąć nie dam, ale ja bym tak spróbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko wiem i oczywiście masz racje .

 

pierwsze dwie ??xxx oznaczaja miejsce przeznaczenia

02 poza unia europejską

04 w uni

06 usa

08 chiny

25 japonia

 

kolejna xx?xx rodzaj napędu

1 przód

2 4x4

 

dalej to co nas interesuje xxx?x

0 manual 5 biegów

1 manual 6 biegów

3 automat

5 automat

6 automat

 

i w koncu xxxx? rodzaj nadwozia

1 A4, passat

2 A6

 

 

Kodowanie w barmce CAN zmienione na 00001 w dół (z 00005 na 00004) dzięki czemu licznik nie wywala błedu komunikacji ze skrzynią i z FIS zniknęła kreska która odzielała wyświetlanie biegów

Edytowane przez Awariall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z tym kodowaniem, kod został zmieniony, ale obroty wolno spadają.

Będę chyba musiał poszukać kogoś, kto mi przekoduje kompa tak by było wszystko ok. Zastanawiam się czy oprócz zmiany tego miękkiego kodu trzeba jeszcze coś zmienić?

Miałem kod 04031 zmienilem na 04001

Edytowane przez szewos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał 2-ba Zobacz post

Jesli chodzi o wsteczny to wczoraj bylem z tym u elektryka i tak .

Kostka(czujnik) od automata musi byc wpieta bo inaczej nie odpalimy samochodu.

Elektryk odcial kable przy lampach od wstecznego i puscil nowy kabel przez caly samochod do lamp. Niewiem z kad wzial sygnal......

Wiem jedno innej opcji nie znalazl bo albo byl wsteczny albo samochod nie odpalal.

Wzial za robote 40 zl a czas spedzony u niego to 2-3 godziny

elektryk poszedł bez sensu na około i zamiast zmostkować przekaźnik ciągnął przewody przez całe auto do świateł wstecznych. wystarczyło zmostkować przekaźnik i podpiąć się czujnikiem wstecznego światła pod jedną z kostek od automatu.

Jeżeli chodzi o AFN to robi sie mostek na przekaźniku nr. nie pamietam a wsteczny to trzeba tez zrobic mostek ale pod skrzynią i potem juz tylko lac paliwo mniej od 1,5 do 2 litry na 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Awariall, mam kilka pytan do Ciebie poniewaz tez mam V6 w automacie... Ile autko Ci palilo w automacie a ile pali w manualu? I ile kosztuje taka operacja zmiany skrzyni i wszystkiego co potrzebne do tej wymiany. Moj automat sprawoje sie ok ale te spalanie wieksze i strata w przyspieszeniu caly czas mnie zachecaja do wtawienia manuala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o spalanie to jest wyraźna różnica zwłaszcza w mieście. Ja mam dość ciężką nogę i passacik po mieście w automacie palił 18-20l teraz w manualu 15-16l w trasie spalanie spadlo z 12 na 10. O przyśpieszeniu, jest NIESAMOWITA różnica 2,5s to na praawdę dużo. Ja kupiłem całego passata z niemiec stukniętego w tył a koszt robocizny to 800zl. Niestety będziesz miał problem z przekładką bo masz ośkę a takich passatów dużo nie było z 2.8. Chyba, że skrzynia od superb podpasuje. Może lepiej sprzedać i kupić z manualem? Aha i koniecznie skrzynie 6tke bo w TipT przy 180km/h jest okolo 3200obr/min a w 5tce przy 120km/h 3000obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogl bys napisac cos wiecej o tym jakie moge miec problemy z przekladka z powodu tej oski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz zostać przy ośce to jedynym problemem będzie znalezienie skrzyni nie quattro ale pasuje od A4 A6 to coś znajdziesz. Natomiast jeżeli chciał byś 4x4 to niestety nie jest jak w A4 P&P. W passacie uniemożliwia to profil podłogi :( i musiał byś też zmieniać zawieche z tyłu. Jeszcze jedno, moim zdaniem 193km na przednią oś to za dużo :/ Dlatego lepiej sprzedaj póki skrzynia działa i kup manuala 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za te informacje... Bede musial sie dobrze nad tym wszystkim zastanowic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety będziesz miał problem z przekładką bo masz ośkę

Ja widzę, że kolega Torreto ma 4x4:

 

B5(3BG) 2.8 V6 193KM (AQD) 4x4

Rok prod: 2001

 

Zarejestrowany: sie 2009

Miasto: Ostrołęka

Wiek: 28

Posty: 174

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Torreto ma ATQ "ośke" który jest tak żadko spotykany, że nie ma go nawet w naszej liście :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro fizycznie kolega ma takiego, to powinien zwrócić się do władz forumowych z prośbą wprowadzenia go do listy, bo taki opis to tylko w błąd wprowadza-jak mnie przed chwilą:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał golab21

Cytat:

Napisał 2-ba Zobacz post

Jesli chodzi o wsteczny to wczoraj bylem z tym u elektryka i tak .

Kostka(czujnik) od automata musi byc wpieta bo inaczej nie odpalimy samochodu.

Elektryk odcial kable przy lampach od wstecznego i puscil nowy kabel przez caly samochod do lamp. Niewiem z kad wzial sygnal......

Wiem jedno innej opcji nie znalazl bo albo byl wsteczny albo samochod nie odpalal.

Wzial za robote 40 zl a czas spedzony u niego to 2-3 godziny

elektryk poszedł bez sensu na około i zamiast zmostkować przekaźnik ciągnął przewody przez całe auto do świateł wstecznych. wystarczyło zmostkować przekaźnik i podpiąć się czujnikiem wstecznego światła pod jedną z kostek od automatu.

 

Jeżeli chodzi o AFN to robi sie mostek na przekaźniku nr. nie pamietam a wsteczny to trzeba tez zrobic mostek ale pod skrzynią i potem juz tylko lac paliwo mniej od 1,5 do 2 litry na 100km.

Ja z jego pracy jestem zadowolony bo to co chcialem to zrobil tzn mam teraz swiatlo wstecznego. A co masz na myli mowiaz ze lac mniej paliwa?

Przy jezdzie w miescie i dosc ciezkiej nodze (przezwyczajenia z benzyny) wyszlo mi spalanie 7.3 litra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to skoro fizycznie kolega ma takiego, to powinien zwrócić się do władz forumowych z prośbą wprowadzenia go do listy, bo taki opis to tylko w błąd wprowadza-jak mnie przed chwilą

 

I wlasnie dlatego w podpisie napisalem co i jak... A nie wiem czy na prosbe jednej osoby by na liste wrzucili ATQ wiec nie smialem prosic ;)

A chcialem wyrzucic te dane o silniku i zostawic podpis ale nie dalo rady ich wyrzucic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz w podpisie, ale ja np automatycznie patrzę pod avatar co kto ma, bo w podpisie to przeważnie ile koni, niutonów i takie tam.

W każdym razie skoro taki pasek jak Twój istnieje, a nie ma go w bazie danych, to jest to nie ścisłość i jak najbardziej możesz to zgłosić i na pewno to zmienią. Tu najlepszy przykład tego:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1106476#post1106476

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tym bardziej, że na forum są dwa takie passaty przynajmniej aj wiem o 2 może jest więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności