Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość austinpower

z automatu na manual EPS bedzie ciagle dzialal czy jest to raczej system wspolpracujacy z automatem???????po odlaczeniu sterownika automatu zapala sie kontrolka trakcji(EPS) oraz ABS czy to jest do obejscia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESP jak już i jest to do obejścia, czytałem na forum, poszukaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego austinpower wszystko jest do obejscia, trzeba to po prostu na nowo zgrac. Jesli bedziesz zainteresowany to jestem w stanie zgrac cala elektronike po przekladce ( ECU , ABS+ESP, swiatla wsteczne oraz odpalanie). Wszystko do zrobienia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. postanowilem odgrzac temacik z powodu wymiany przezemnie automata na manual.

posiadam silnik AVB ,

golab21 skrzynia-do AVF musi być 6 biegów bo 5-tka ma w innym miejscu jedną łapę,

dwumas+tarcza+docisk,

pedały z pompką sprzęgła,

półosie,

rozrusznik,

łapy skrzyni (kupiłem skrzynie bez łap i musiałem dokupić),

wężyki hydrauliczne,

dystans pomiędzy skrzynie i silnik,

wybierak z cięgnami,

śruby do dwumasu - 36zł (ASO)

i podobno (nie dam sobie ręki uciąć, ani nawet palca ) w pasku po 2002 roku przy takiej wymianie trzeba wymieniać pompę ABS bo te nowsze nie dają się przekodować. u mnie obyło się bez wymiany.

orientuje sie ktos moze czy kolega o czyms nie zapomnial czy wszystkie czesci zostaly uwzglednione. i czy w AVB jest tak samo jak w AVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko co jest potrzebne w przekładce tiptronic --> 6-stka manual. jeśli do AVB bedziesz wsadzał 5-tke to NIE bedziesz z tej listy potrzebował rozrusznika, bo zostaje ten sam i dystansu między skrzynie i silnik. reszta jak wyżej. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zamiast automata DMX włożyłem skrzynie manualną FHN i mam problem z znalezieniem pasującej lewej łapy skrzyni. Jaki powinien być jej numer ? W tej chwili mam łapę z pionową poduszką przykręconą poprzez płaskownik do starej poduszki w wózku , trochę nie fachowo to wygłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam problem ze swoim automatem. posiadam paska b5fl 2001r. 1.9tdi AVB. skrzynia mi sie sypie i poważnie zastanawiam sie nad przeróbką, myślałem juz o naprawie ale znając naszych fachowców to skasują ze 3-4 tyś a za wiele nie zrobią, w sumie to nie mam żadnej gwarancji ze wywale kase i wszystko bedzie działać jak powinno, więc wolę przerobić na manual, podejrzewam ze spalanie też trochę spadnie bo narazie to poniżej 8 nie mogę zejść... proszę o pomoc. jakie dokładnie części są potrzebne(jaka skrzynia, symbol) i co dokładnie trzeba by było zrobić z elektroniką. z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba duzo latwiej sprzedać automat i kupić w manualu niż kombinować z przekładkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość auta z posypaną skrzynią raczej gwałtownie spada, więc nie wiem czy tak dużo łatwiej by było je sprzedać, zamiast kupić skrzynie i zrobić swapa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
zastanawiam sie nad przeróbką, myślałem juz o naprawie ale znając naszych fachowców to skasują ze 3-4 tyś a za wiele nie zrobią, w sumie to nie mam żadnej gwarancji ze wywale kase i wszystko bedzie działać jak powinno, więc wolę przerobić na manual
Przepraszam że jestem złosliwy ale mówisz wywalisz kasę na naprawę i nic z tego nie bedzie.

Rozumiem że wydajac kasę na przekładkę masz pewność że wszystko będzie cacy? Ty chyba z jakiejś bajki się urwałeś. Tyle złośliwości.

A do rzeczy:

jakie dokładnie części są potrzebne
Kilka postów wyzej kolega golab21 napisał dokładnie co potrzeba. Więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaż raczej nie wchodzi w grę bo gdzie znajdę jelenia kto kupi auto z skrzynią w rozsypce... wszyscy odradzają mi naprawę jakiejkolwiek skrzyni a tym bardziej już automata. wydaje mi się że z manualem nie bedzie raczej takich problemów, nie wiem jak to wszystko odnosi sie do przeróbki... czy to bedzie chodzić jak powinno? czy to wogóle jakoś pasuje? nie wiem nie znam się na mechanice ale wyobrażam sobie to w ten sposób, że wyciągam automat, pakuje normalną skrzynie z całym osprzętem i wszystko gra jak powinno.... zapewne się mylę... a jak to gra wszystko z elektroniką? czy licznik też trzeba zmieniać? bo na liczniku mam wyświetlacz położenia lewarka zmiany biegów. już sam nie wiem co mam zrobić z tą skrzynią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pakuje normalną skrzynie z całym osprzętem i wszystko gra jak powinno.... zapewne się mylę...

wcale się nie mylisz kolego, wszystko śmiga jak na oryginale. trzeba przekodować komputer silnika i ABS, wywalić komputer od skrzyni, zrobić mostek na jednym przekaźniku i przedłużyć przewody od światła cofania. po wyjęciu kompa od skrzyni z wyświetlacza znikają literki i cyferki od położenia lewarka od automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy po przerobce tempomat bedzie chodzic jak powinien, nie ma to znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat bedzie normalnie smigal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy opłaci się taka rzeźba, skrzynie dobrą w manualu 5 biegowym kupisz za 1,5 patyka, dodaj koszt dwumasy i sprzęgła i już masz sumę ok. 4,5 + robocizna i inne bzdury. Oczywiście da się to wszystko zrobic bo o tym psizemy, ale czy ktoś to wogóle przemyslał? to jest czysty idiotyzm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie tylko czy opłaci się taka rzeźba, skrzynie dobrą w manualu 5 biegowym kupisz za 1,5 patyka, dodaj koszt dwumasy i sprzęgła i już masz sumę ok. 4,5 + robocizna i inne bzdury. Oczywiście da się to wszystko zrobic bo o tym psizemy, ale czy ktoś to wogóle przemyslał? to jest czysty idiotyzm!

 

troche pzresadzasz bo kolega gołąb zrobił to chyba za 2,5 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary też zostawił? za 2,5 koła to chyba go wyszło jak sprzedał skrzynie automatyczną po rozbiórce... nawet jeśli z własna robocizną to dla mnie nierealne!

Jak ktoś lubi składaki to kupuje "Wigry 3" a nie passata, jeszcze w tiptronicu...

Nie obchodzi mnie indywidualna sprawa golaba, bo może akurat dostał za darmo wiekszość części albo w mega okazyjnych cenach, ale sprawdź sobie dokładnie ziewal ile jaka część kosztuje, wlicz robocizne, bo nie każdy sam sobie to zrobi, a wy tu lansujecie tego typu operacje jakby to była kaszka z mleczkiem i w dodatku za "smieszny" pieniądz.

 

W dalszym ciągu uważam że warto naprawiać automat albo nie kupować go nigdy :)

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary się programuje pod skrzynię. Co do dylematu, zmieniać nie zmieniać, ja bym nie zmienił-nie po to szukałem automatu, żeby w razie problemów zmieniać na manual, który biorąc pod uwagę problemy koła masowego, też wcale taki bezawaryjny i tani w utrzymaniu nie jest. Ale nie mi oceniać wybory czyjeś-każdy ma swój rozum i robi co uważa za słuszne. A wogóle to miejmy nadzieje, że nigdy nie będziemy musieli stawać przed takim wyborem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stałem przed takim wyborem i wyremontowałem tipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności