Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze no mógłby sie haker Wagen zakręcić wokół tematu przekładki tylnich lamp na te lepsze i właśnie uruchomienia MirrorLinka w Discoverze

Edytowane przez garbeniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spokojnie. Skrzynia sie nie rozpadnie. To raczej kwestia upierdliwych detali. 4 czy 5 lat gwarancji bez znaczenia. Tak skrzynia po prostu tak ma. No pewnie, moze co jakis cas wymieniac mechtronike i zespol sprzegiel. Tylko czy kupiłes auto po to by miec powód odwiedzania serwisu, czy tez kupiłes by jeździć?

 

zasadniczo po dwóch OOOO w serwisie poza planowanymi wizytami byłem raz.... to mój pierwszy VW więc nie wiem, mam nadzieję, że z jakością idą w górę a nie w dół.

 

BTW. Żona ma Golfa 6 2.0tdi dsg od nowości (chyba 4 rok mu idzie) przejechała 60 000 i w serwisie nie była ani razu...poza planowanymi of course

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0TDI do DQ250 czyli mokra 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pierwszy przegląd jest przy 30 tyś km. Jaki jest margines, ile minus/plus mogę mieć km ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie powiedzieli, ze VW nie przewiduje oficjalnie jakiś widełek w górę. Innymi słowy zalecali nie przekraczać wskazanych przebiegów. Nie drążyłem dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW nie wolno przekroczyc ani kilometra na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee chyba nie... nie sprawdzałem w VW ale w OOOO kilka razy miałem ponad. Tzn wyświetlał komunikat - dzwoniłem do ASO - i umawiałem termin, a że w tygodniu wtedy robiłem ok 3000 km... jak mnie umawiali "pod koniec" przyszłego tygodnia do z 1-2 tys było więcej. Nie było problemu poza tym, że w historii jest, że "po terminie" i ile... fakt, że nie korzystałem z gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, pierwszy przegląd jest przy 30 tyś km. Jaki jest margines, ile minus/plus mogę mieć km ??

 

Jeździłeś na pierwszym oleju 30tkm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce sprzedać auto po 3-4 katach to co za różnica:)

Inni sie bede martwić ;)

Ps po 10 tys pierwszych lepiej wymiana? Czy po ilu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszy po 3tkm poleciał. Wpadł penrite 0W40 następna wymiana po 10 potem po 20tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam olej czy jeszcze filtry etc? a btw nie ma czegoś takiego jak plomba etc? jak zrobię w stacji wymiany oleju to powinno być git?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...sie zapali , że trzeba wymienić to się wymieni...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem 14tysi... benzyna 220....i zapaliła się kontrolka sprawdz poziom oleju. Dolalem pół litra. Czy to normalne? Przedtem miałem diesla...ale to benzyna jest.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie samochody z turbinami biora olej, jeden mniej drugi wiecej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać (nie mam pojęcia o co chodzi, ale nie widziałem tematu w którym się witacie). Wczoraj przesiadłem się z Golfa VII (start 1,2 tsi 110km) na Passata B8 (trendline 1,4 tsi 125 km) i oczywiście jest przepaść (w obu przypadkach podstawowa wersja, ale w przeciwieństwie do Golfa, w Passacie mam sporo dodatków). Jeżeli chodzi o silnik to na papierku ma minimalnie lepsze osiągi niż poprzednik, jednak ponieważ jeszcze nie korzystam z pełnego zakresu obrotów, wydaje się trochę bardziej ospały (tak czy siak, jeśli ktoś upiera się że to za słaby silnik, to przed Golfem jeździłem Fordem Fusion 1,4 tdci, 68 km, i nawet w tak słabym aucie musiałem się denerwować na niedzielnych kierowcow, w większości w dużo mocniejszych samochodach ;P). Mam też pierwsze pytanie- czy da się gdzieś zmienić ustawienia oświetlena wnętrza? Kiedy gaszę silnik, lampki we wnętrzu się nie włączają, aktywują się dopiero po otwarciu drzwi (w poprzednich autach po zgaszeniu zapłonu lampki wewnątrz świeciły).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chce sprzedać auto po 3-4 katach to co za różnica:)

Inni sie bede martwić ;)

Ps po 10 tys pierwszych lepiej wymiana? Czy po ilu :)

 

Super podejście :mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super podejście :mlotkiem

Normalne. Ty jak sprzedajesz auto wymieniasz rzeczy niezbędne dla przyszłego właściciela ?

Producent przewidział co 30 tys wymianę - skoro ktoś tak robi to robi złe ? Czy warto go jechać na forum ze coś jest zgodne z zaleceniami :)

ps. Nie mowię tego o sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze dopóki sam nie trafisz na taką perełkę co olej był dolewany jak się kontrolka na autobanie zapaliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalne. Ty jak sprzedajesz auto wymieniasz rzeczy niezbędne dla przyszłego właściciela ?

Producent przewidział co 30 tys wymianę - skoro ktoś tak robi to robi złe ? Czy warto go jechać na forum ze coś jest zgodne z zaleceniami :)

ps. Nie mowię tego o sobie ;)

 

Ja np tak robie. Przed sprzedażą naprawiam to co wiem, że wymaga naprawy. Ewentualnie informuje nabywce o tym co jest do zrobienia. Wydaje mi się, że jest to uczciwe podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności